کاشت ناخن و ژلیش ناخن به چه صورت انجام می شود و چه فرقی باهم دارند؟زمان مطالعه : ۶ دقیقه

ناخن

امروزه داشتن ناخن های زیبا و تمیز نشانه شخصیت هر فرد شده است. اما در این بین خانم هایی به علت ضعف و شکنندگی ناخن های خود از این شخصیت و زیبایی جا مانده اند و برای جبران این جاماندگی به سراغ کاشت، لمینت، کاور، ژلیش ناخن و کاشت ژله رفته اند.

در ادامه مطلب شما را با اصطلاحاتی چون ژلیش ناخن، کاور ناخن و غیره آشنا خواهیم کرد تا شخصیت و زیبایی شما به علت نداشتن ناخن زیبا زیر سوال نرود.

ژلیش ناخنژلیش ناخن

ژلیش ناخن بیشتر به قسمت طراحی ناخن ها مربوط می شود. این روش همانند استفاده از لاک ناخن می ماند و تنها فرقی که با لاک ناخن دارد، این است که برای خشک کردن آن احتیاج به دستگاه UV است و دیگر همانند لاک نمی توان آن را با استون پاک کرد. توجه داشته باشید که ژلیش ناخن بسیار براق تر و طبیعی تر از لاک ناخن است.

به طور کل ژلیش ناخن یا لاک ژلیش یکی از روش های بسیار عالی برای زبیاسازی ناخن های دست است. ژلیش همانند لاک ناخن است و تنها فرقی که با لاک ناخن دارد این است که ماندگاری آن زیاد است و به سرعت خشک نمی شود. در واقع شما زمانی که از ژلیش ناخن استفاده می کنید هیچ تغییری در فرم ناخن های شما ایجاد نمی شود و تنها هدف از انجام این کار زیبایی و رنگی شدن ناخن ها است.

شیوه انجام ژلیش ناخن

زمانی که شما قصد ژلیش کردن ناخن های خود را دارید ابتدا با دو روش خانگی و کلینیک های زیبایی مواجه می شوید. انتخاب بین این دو روش بستگی به شرایط و سلیقه های شما دارد و این شما هستید که تعیین می کنید که چگونه ناخن های خود را ژلیش کنید.

می رسیم به زمانی که شما دستان خود را در اختیار یک ناخن کار قرار داده اید. ناخن کار ابتدا طبق سلیقه شما یک بطری که همانند بطری لاک ناخن ها است را باز می کند و توسط برسی که در درون آن بطری قرار دارد ناخن های شما را با مایع ژلیش پوشش می دهد. بعد از پوشش دادن ناخن ها انگشتان شما را به مدت ۱۵ الی ۶۰ ثانیه زیر یک دستگاهی که با اشعله UV یا لامپ ها LED کار می کند، قرار می دهد تا ماده مایع ژلیش تبدیل به جامد شود. جالب است بدانید که یکی از مزایای ژلیش ناخن نسبت به لاک ناخن زود خشک نشدن آن است و شما تنها می توانید با دستگاه مخصوص این کار ژلیش را خشک کنید.

ماندگاری ژلیش چقدر است و آیا برای سلامت ما مضر است؟

ابتدا مضر بودن این روش را مورد بررسی قرار می دهیم. اگر شما هنگام انجام عملیات ژلیش از لامپ های LED به جای اشعه UV استفاده کنید و در زمان پاک کردن ژلیش از مواد مضر و شیوه های غلط استفاده نکنید، ژلیش ناخن هیچ زیانی به سلامت ناخن های شما وارد نمی کند. البته به تازگی طی تحقیقاتی که شده لامپ های ال ای دی سبب لک های پوستی می شوند. در این باره در این مطلب توضیح بیشتری داده ایم.

در مورد ماندگاری ژلیش هم باید بگوییم این موضوع بستگی به کیفیت ماده ژلیش، وسایل مورد استفاده و تخصص ناخن کار شما دارد. اما در کل ماندگاری ژلیش ناخن بین یک الی سه هفته می باشد. بهتر است بدانید که این روش زیبایی همانند لاک ناخن نیست و در برابر ساییدگی، آب داغ، مواد شیمیایی، الکل، استون و ضربه مقاومت دارد.

کاشت ناخنکاشت کاور

همانطور که از نام این روش مشخص است، یک لایه ی پودری شکل روی ناخن های کوتاه و بد فرم را می پوشاند و ناخن شما بعد از خشک شدن توسط یک فرد مانیکور می شود. شما می توانید در این روش زیبایی ناخن های خود را به هرشکلی که دوست دارید تزئین کنید.

حتماً بخوانید: استفاده از جید رولر چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

لمینت ناخن

خانم هایی که ناخن هایشان از استحکام خوبی برخوردار نیست، می توانند با یک لایه ی پروتئینی که بر روی صدف ناخن آن ها می آید زیبایی را به دستان خود بر گردانند و سراغ روش های کاشت نروند.

توجه داشته باشید که در این روش زیبایی فرم ناخن های شما همانند قبل می ماند و شما نمی توانید مانند کاور کردن هر فرمی را که دوست دارید بر روی ناخن های خود پیاده کنید.

فرق لمینت و کاشت ناخن

لمینت ناخن همانند کاشت ناخن است و تنها فرقی که دارد این است که لمینت به صورت لایه لایه انجام می شود و همانند کاشت ناخن تیپ های مختلف ندارد. بهتر است بدانید که در زمان انجام آن از موادی چون پودر و لیکوئید استفاده نمی شود و همه مواد به صورت مستقیم روی صدف طبیعی ناخن ها گذاشته می شود.

شیوه انجام کاور یا لمینت

برای زیبا کردن ناخن های خود توسط کاور یا لمینت باید ۷ مرحله را طی کنیم. در مرحله اول ناخن ها باید مانیکور شود. مرحله دوم ناخن کار ناخن های شما را سوهان کشی می کند. مرحله سوم محلول ضد قارچ زده می شود. در مرحله چهارم بعد از خشک کردن محلول ضد قارچ پرایمر زده می شود. مرحله پنج هم ماده ژل بیس مورد استفاده قرار می گیرد. در مرحله شش مواد لمینت به صورت لایه به لایه با استراحت دو دقیقه ای به ناخن ها زده می شود. در مرحله آخر هم ناخن کار برای برق افتادن یک پد الکلی بر روی ناخن های شما می کشد.

چه افرادی بیشتر از لمینت ناخن استفاده می کنند؟

لمینت ناخن همانند ژلیش ناخن تنوع رنگی دارد و شما می توانید از هر رنگی برای پوشش ناخن های خود استفاده کنید. به این موضوع هم توجه کنید که کاور ناخن در شکل ظاهری ناخن های شما تغییر ایجاد می کند و روشی مناسبی برای افرادی است که ناخن های بد فرم و شیار شیار دارند. البته افرادی هم هستند که از فرم ناخن های خود لذت می برند و دوست دارند یک پوششی برای محافظت ناخن های خود داشته باشند.

حتماً بخوانید: تخمدان پلی کیستیک؛ بیماری که بسیاری از خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند

کاشت ژل

این روش همانند کاور کردن ناخن ها است و تنها فرقی که دارد، این است که در این روش کاشت از ژل مخصوص به جای پودر کاشت استفاده می شود. توجه داشته باشید شما در کاشت ژل می توانید عملیات کاشت را بر روی ناخن های کاشته شده انجام دهید و احتیاجی نیست که شما حتماً بر روی صدف ناخن عملیات کاشت را انجام دهید. این روش می تواند زیباتر و طبیعی تر از کاور کردن باشد.

کاشت ناخنچه کسانی می توانند از کاور ناخن استفاده کنند؟

افرادی که دچار بیماری های عفونی و قارچی هستد نمی توانند از کاور ناخن استفاده کنند، زیرا سیستم بدنی آن ها مورد تهدید قرار می گیرد و بیماری عفونی آن ها شدت می یابد.

حتماً بخوانید: با سندرم پی ام اس (PMS) آشنا شوید تا خانم ها بهتر را درک کنید

آیا ژلیش ناخن و کاشت ژل مضر است؟

ژلیش و کاشت ژل به دلیل استفاده از اشعله UV و لامپ ال ای دی می تواند برای افراد مضر باشد.

هشدار! این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

img { border-radius: 25%; }