بیشتر چه افرادی به سوی خرید کیا اپتیما می روند؟زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کیا اپتیما

امروز روی سخن ما به خودرویی است که در کل دنیا آن را خودرویی برای چند نسل می دانند. کیا اپتیما؛ خودرویی که سال های سال در ایران حضور داشته و جزء پرطرفدارترین سدان های ۵ نفره موجود در ایران بوده است. اپتیما همیشه خود را با چهره ای به بازار معرفی کرده که مورد پستند تمامی نسل و جنسیت ها بوده و هر فردی با روحیات مختلف توانسته با این خودرو ارتباط خوبی برقرار کند.

فضای کابین کیا اپتیما
kia optima

فضای کابین

همانطور که در ابتدای متن گفته شد کیا خودرویی را به بازار عرضه کرده تا بتواند سهم خوبی از بازار را نزد خود نگه دارد. پس طراح کابین این خودرو باید بسیار سنجیده عمل می کرده و کابین خود را برای افراد تازه گواهینامه گرفته تا افرادی که ۳۰ سال است گواهینامه دارند جذاب طراحی می کرده. باید بگوییم طراحی کابین این اپتیما کاملاً پاسخ خوبی به تمام سلایق داده و می شود به راحتی برچسب کابینی برای چند نسل را به این خودرو زد. البته بعضی از افراد که تجربه نشستن در بی ام و سری ۵ با کد اتاق F10 را داشته اند، حرف از شباهت کابین های این دو خودرو می زنند. آیا به نظر شما شباهتی بین کابین این دو خودروی جذاب وجود دارد؟

حتماً بخوانید: رنو تالیسمان؛ خودرویی که به سدان های کمپانی رنو جان تازه ای بخشید

امکانات رفاهی اپتیما

اپتیما سعی داشته تا از رقیب های خود عقب نماند. برای همین امکانات رفاهی خوبی به راننده و سرنشینان می دهد. امکاناتی همچون گرم کن فرمان، گرمکن صندلی های عقب و جلو ،سردکن صندلی های جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، صندلی ۱۰ حالته به همراه مموری و … را برای سرنشین ها فراهم آورده است. یک عمل جالب در این نسل یک تکه کردن سقف پانوراما است که جذابیت خاصی به کابین خودرو داده است.

کیا اپتیما
kia optima
حتماً بخوانید: سوناتا هیبرید و کمری هیبرید؛ دو رقیب دیرینه

ارزش خرید نسبت به رقبای دیگر

رقیب هایی جنس تلیسمان، سوناتا و کمری؛ خوب می شود گفت اپتیما هیچ کمی و کاستی نسبت به رقیب های خود ندارد و از طرفی هم از رقیب های خود جلو است. ولی در مورد ارزش خرید باید گفت رقیب او کمری از ارزش خرید بالاتری برخوردار است، زیرا کمری استهلاک خودروهای کره ای را ندارد و از همه مهمتر سواری نسبتاً خوبی نسبت به اپتیما دارد. ولی باید گفت کمری امکانات نسبتاً کمی به کیا اپتیما دارد. البته که اگر هدف شما خرید نسخه هیبریدی باشد، داستان کمی فرق می کند.

ارزش خرید کیا اپتیما
kia optima
حتماً بخوانید: کیا K5؛ جایگزینی خوب برای کیا اپتیما

حرف آخر

چند سالی است که قیمت خودروهای کره ای در محدوده ی خودورهای دسته دوم آلمانی ورود پیدا کرده اند. حال این موضوع سبب شده بسیاری از خریداران با طرز تفکر عجیبی خودروهای آلمانی دست دوم را جزء انتخاب های خرید خود بگذارند. سخن پایانی ما بیشتر با این دست از افراد است. دوست عزیز خودروی آلمانی تا زمانی در کشور ما از ارزش خرید بالایی برخوردار است که کم کارکرد و سال تولید آن زیاد قدیمی نشده باشد. آیا شما دوست دارید خودرویی را خریداری کنید که بعد از چند وقت استفاده در تعمیرگاه ها رفت و آمد داشته باشید؟ برای درک بهتر این موضوع گفته شده بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

img { border-radius: 25%; }