رایحه اورینتال یا شرقی؛ ترکیبی از گرما، عشق و شورزمان مطالعه : ۲ دقیقه

رایحه اورینتال یا شرقی

فکر کنید دارید برای رفتن به یک جمع دوستانه آمده می شوید. عطری را از روی میز خود برمی دارید و چند اسپری به ناحیه گردن خود می کنید. در مدت کوتاهی بعد از استنشاق بوی عطر متوجه آرامشی در محیط می شوید و فکر می کنید در بهترین لحظه زندگی خود قرار دارید و انرژی مثبتی را می گیرید.

در این زمان ها به احتمال خیلی زیاد عطری را که شما به خود اسپری کردید رایحه اورینتال یا شرقی دارد. این رایحه ماهیتی برونگرا دارد و می توان آن را بسیار فریبنده و پرتجمل دانست.

عموماً می گویند رایحه های شرقی ترکیبی از گرما، عشق و شور است و مخاطب خود را هنگام استفاده به رویاهای زیبایی می برد.

رایحه اورینتال یا شرقیداستان از کجا شروع شد؟

تاریخچه رایحه اورینتال به زمان های بسیار گذشته برمی گردد. بعضی از منابع می گویند مبدا رایحه های شرقی به زمان های یونان باستان، مصر، روم و بین النهرین برمی گردد. اما اگر از زمان های بسیار دور گذر کنیم برند گرلن با ارائه عطر شالیمار نخستین عطر با نام خانوادگی اورینتال است. این عطر که به معنای معبد عشق است از سال ۱۹۲۵ تا الان جزء محبوب ترین رایحه های جهان شناخته می شود. این عطر که جایگاه بسیار بزرگی در جهان دارد از سه رایحه اصلی وانیل، ترنج و زنبق تشکیل می شود.

حتماً بخوانید: به این موارد توجه کنید تا ماندگاری عطر مورد علاقه تان بالا برود

ترکیبات اصلی عطرهای اورینتال

عطرهای شرقی به دلیل ترکیباتی که دارند دوام بالاتری نسبت به دیگر عطرها دارند. در بیشتر مواقع نت های استفاده شده در عطرهای شرقی گلی، چوبی، ادویه ای، چرمی، مرکباتی، سبز و پودری هستند.

اما ترکیب اصلی این عطرها با ترکیب وانیل، عود، دارچین، گل، میوه جات، چوب، عنبر، بنزوئین، نعناع هندی، مشک، کاکائو و … بدست می آیند.

ترکیبات اصلی عطرهای اورینتالعطرهای معروف شرقی زنانه
 1. ایوسن لورن بلک اوپیوم
 2. ورساچه کریستال نویر
 3. کلوین کلاین ایفوریا
 4. دیور پویزن گرل
 5. هررا گود گرل
 6. لانکوم پوئم اد
 7. هرمس الکسیر دس مرولیس
 8. تام فورد توباکو وانیل
عطرهای معروف شرقی مردانه
 1. ساواج دیور
 2. هررا ۲۱۲
 3. ایوسن لورن اوپیوم پور هوم
 4. بولگاری بلک
ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

img { border-radius: 25%; }