بررسی لکسوس is250زمان مطالعه : ۴ دقیقه

لکسوس is250

سال های متوالی بود که بنز و بی ام و برای خودروهای کامپکت خود رقیب جدی نداشتند و این موضوع باعث شده بود که خودروسازی جهان به فکر رقیب برای آلمانی های کامپکت باشند . لکسوس is250 همان رقیبی بود که توانست نفس بنز و بی ام و را بگیرد و آن ها را به چالش بکشد . می شود گفت با رونمایی نسل دوم لکسوس is شاهد یک رقابت تنگاتنگ بین خودروهای آلمانی و ژاپنی بودیم و باعث شده بود که مشتریان خودروهای سدان کامپکت بین دو راهی سختی بمانند .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد یک سدان ژاپنی اسپرت را برای شما عزیزان بررسی کند و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

is250 f sport
is250 f sport
حتماً بخوانید : لکسوس GS250 یک رقیب سر سخت برای خودروهای آلمانی

طراحی ظاهری is250

همیشه ما از کمپانی لکسوس شاهد طراحی جذاب و خشن بوده ایم ، ولی این بار علاوه بر طراحی جذاب و خشن طعم خودروی اسپرت را می چشیم و می توانیم بگوییم که نگاه کردن به طراحی زیبای لکسوس is250 هیچ زمانی قدیمی نمی شود و همیشه نگاه به این خودرو باعث ایجاد حس خوب در هر فردی می شود .

چراغ ها تیز و خشن ، جلو پنجره بزرگ با خطوط شبکه ای و عمودی و موازی ، همانگی کامل بین خطوط خودرو توانسته است این خودرو را بسیار جذاب کند .

lexus is 250
lexus is 250

امکانات رفاهی

در مورد خودرویی صحبت می کنیم که آمده است خودروهای کمپانی فوق العاده تویوتا تکمیل و بدون نقص کند . پس شما با یک خودرو با امکانات رفاهی و امنیتی بسیار بالایی سر و کار دارید و می توانید امکانات آن را با خودروهای آلمانی بسیار گران قیمت مقایسه کنید .

شما در لکسوس is250 از هر نوع امکانات رفاهی کاربردی و امکانات رفاهی کمی لاکچری بر خوردار هستید و نمی توانید در مورد آپشن های آن به عیب و ایرادی بر خورد کنید .

مشخصات فنی

در سایت هایی که این خودرو را معرفی کرده بودند متوجه اشتباهی در صفر تا صد این خودرو شدیم که گفته شده بود که این خودرو ۰ تا ۱۰۰ را در ۸.۱ ثانیه پر می کند . باید بگوییم شاید این عدد برای شمال کشورمان باشد ولی برای شهرهایی مثل تهران ما شاهد عدد ۱۰ ثانیه هستیم که با عدد اعلامی بسیار تفاوت دارد .

یک موردی که خریداران این خودرو را که نگران کرده است ارتفاع پایین خودرو از زمین است . باید بگوییم که کف لکسوس is250 در بعضی مواقع به دست اندازه های غیر استاندارد و رمپ های پارکینگ بر خورد می کند و این موضوع زیاد جای نگرانی ندارد . توجه داشته باشید که سیستم فنر بندی این خودرو آنقدر مقاوم است که شما با پنج سر نشین در این خودرو شاهد پایین آمدن بیش از حد ارتفاع نیستید و می توانید به راحتی برای سفرهای خانگی خود از آن استفاده کنید .

حتماً بخوانید : لکسوس CT200h یک هاچ بک کامپکت هیبریدی

موضوع دیگری که نظر کاربران را نسبت به تیپ f sport و تیپ معمولی این خودرو جلب خود کرده بود این است که این دو تیپ با هم چه فرقی دارند . باید بگوییم که نسخه f sport این خودرو در طراحی ظاهری خود دارای جلو پنجره مشبکی شکل و در کیت های بدنه آن تغییرات کوچکی وجود دارد و در کابین آن هم شاهد تغییرات بسیار جزئی هستیم . اما مهمترین تفاوت در این خودرو با نسخه ی معمولی آن حالت رانندگی اسپرت پلاس است که فقط در این نسخه این آپشن وجود دارد . در کل ما شاهد تفاوت زیادی در این دو تیپ نیستیم .

lexus is 250
lexus is 250

کابین

می رسیم به رانندگی و سواری این خودرو که توانسته است مشتریان خوبی را سر همین موضوع جذب خود کند . باید گفت رانندگی بسیار نرم در کنار اسپرت بودن خود دارد و رانندگی با آن بسیار لذت بخش است ، به خصوص زمانی که از دیف عقب آن در زمان دریفت کشیدن استفاده می کنید .

در مورد فضای کابین باید بگوییم که فضای پای عقب این خودرو کمی کم است ولی برای سر نشینان آن آزار دهنده نیست .

lexus is 250
lexus is 250

رقیب

بی ام و سری ۳ و بنز کلاس C از رقیب های اصلی این خودرو هستند . بهترین گزینه ای که شما می توانید در بین این سه خودرو انتخاب کنید لکسوس is250 است ، زیرا هزینه نگهداری بسیار کم تر از رقبای خود دارد و تامین قطعات آن به دلیل مشترک بودن قطعات آن با خودروهای تویوتایی بسیار راحت است و شما هیچ دقدقه ای در این باره ندارید .

حتماً بخوانید : بی ام و سری ۳ یک سدان جمع و جور آلمانی

موضوع دیگری که is250 را نسبت به رقبای آلمانی خود برتر می کند ، پیشرانه بنزین آن است که به لطف تنفس طبیعی بودن آن شما دیگر دچار سوختگی توربو و ارورهای کیفیت بنزین در خودرو نیستید .

is250 f sport
is250 f sport
حتماً بخوانید : بنز کلاس c جذاب آلمانی

ارزش خرید

در کل ارزش خرید محصولات تویوتا و لکسوس در هر کشوری به دلیل استهلاک کم بالا است و هیچ زمانی صاحب خود را در هیچ شرایطی تنها نمی گذارند .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.