ولوو XC90 یک شاسی بلند لوکس سوئدیزمان مطالعه : ۴ دقیقه

ولوو XC90 از سال ۲۰۱۶ به عنوان یک خودروی شاسی بلند لوکس وارد ایران شد و آخرین نسخه ای که از این خودرو شاهد هستیم برای سال ۲۰۱۷ است . این خودروی فول سایز شاسی بلند جزء بزرگ ترین خودروی کمپانی سوئدی ولوو محسوب می شود و می توان گفت رقیبی جدی برای تمامی خودروهای شاسی بلند دنیا است .

ولوو XC90 در ابتدای فروش خود در ایران طرفداران زیادی داشت و می توان آن را جزء شاسی بلندهایی دانست که خرید خوبی را از سوی مشتریان در ایران تجربه کرد . حال امروزه به دلیل مسائلی این خودرو آن چنان که باید بازار دست دوم خوبی داشته باشد ، ندارد و همانند روزهای اولی که وارد ایران شد ، مشتری ندارد .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد یکی از خودروهای شاسی بلند ایران را برای شما دوستداران خودروهای شاسی بلند بررسی کند و امیدوار هستیم که این مطلب برای شما مفید واقع شود .

Volvo XC90
Volvo XC90
حتماً بخوانید : تویوتا لندکروز یک شاسی بلند فول سایز

طراحی ظاهری ولوو XC90

ولوو را می شود جزء آن دست خودروهایی دانست که زیبایی طراحی بدنه ی آن تا مدت ها در ذهن مردم می ماند و می شود گفت که ولوو XC90 از یک طراحی بسیار زیبا در کنار امنیت بالا بهره برده است .

هماهنگی قطعات بدنه آنقدر دقیق است که اگر شما این خودرو را برای بار اول از نزدیک ببینید ، بسیار برایتان جالب می آید و اولین چیزی که به ذهنتان می رسد ، این است که این خودرو در عین سادگی بدنه بسیار جذاب است.

اگر بخواهیم طراحی بدنه این خودرو را با رقیبان آن بررسی کنید ، به نقاط قوت بسیار خوبی خواهیم رسید .

Volvo XC90
Volvo XC90

امکانات رفاهی ولوو XC90

ولوو XC90 از امکانات رفاهی بالایی بر خوردار است و می شود آن را جزء شاسی بلندهایی دانست که برای سرنشینان خود از امکانات رفاهی بالایی بر خوردار است .

کمی امکانات رفاهی ولوو XC90 با دیگر خودروهای فرق دارد و می توان این نوع تنظیمات امکانات رفاهی در این خودرو را سرچشمه ی پیشرفت تکنولوژی و آینده نگری این کمپانی سوئدی دانست .

حتماً بخوانید : بی ام و ایکس ۴ یک کراس اوور آلمانی

کل امکانات رفاهی این خودرو از مانیتوری ۹ اینچی قابل تنظیم است و شما دیگر همانند خودروهای دیگر شاهد تعداد زیادی دکمه برای تنظیمات امکانات رفاهی نیستید .

Volvo XC90
Volvo XC90
حتماً بخوانید : پورشه ماکان یک کراس اوور جذاب آلمانی

کابین

هر وقت که نام کمپانی ولوو به زبان ها می آید ، در ذهن شنونده ها اول از همه امنیت تداعی می شود . ولوو همیشه به دنبال خودروهایی با امنیت بسیار بالا بوده است و می توان گفت در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است . پس شما هنگام رانندگی با ولوو XC90 به هیچ وجه نگران اتفاقات اطرافتان نباشید و مطمئن باشید امنیت این خودرو جان شما را از خطرات احتمالی حفظ می کند .

خیلی ها شاید بر این باورند که ولوو XC90 به دلیل ابعاد بزرگی که دارد از شتاب خوبی بر خوردار نیست . باید گفت موتور این خودرو همانند یک خودروی کوپه اسپرت عمل می کند و می تواند به شما حین رانندگی یک شتاب فوق العاده را به ارمغان آورد .

سواری این خودرو نسب به رقبای خود بسیار عالی عمل کرده است و می شود ولوو XC90 را یک خودروی اسپرت شاسی بلند فول سایز دانست که هر فردی با هر سن و جنسیتی از این خودرو می تواند لذت یک سواری عالی را به خود تحمیل کند .

Volvo XC90
Volvo XC90

رقیب ها

در ایران تنوع خودروهای شاسی بلند کمی کم است و نمی شود یک رقیب جدی برای این خودرو پیدا کرد . برای همین در ایران بیشتر خودروهای هم قیمت ولوو XC90 را رقیب می دانند .

Volvo XC90
Volvo XC90
حتماً بخوانید : پورشه پانامرا یک سدان خانوادگی لوکس اسپرت

ارزش خرید

یک موضوع بسیار جدی که مشتریان این خودرو را از خرید خود پشیمان کرده است ، نبود نمایندگی و تامین قطعات این خودرو بوده است . برای همین علت کمی خریدارن این خودرو ناراضی هستند .

در کل ولوو XC90 یک خودروی فوق العاده است و در این مسئله هیچ شکی نیست . ولی در کشور ما به علت مسائلی این خودرو از آن حالت عالی خارج شده است و به یک حالت آزار دهنده تبدیل شده است .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.