بررسی پورشه ۹۱۱زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پورشه ۹۱۱

پورشه ۹۱۱ یا شاهکار صنعت آلمان که توانست در دورانی که واردات خودرو به ایران آزاد بود به ایران راه پیدا کند و توانست خود را به خوبی در جمع خودروهای لوکس اسپرت جا کند . حال بعد از واردات نسل ششم این خودرو به کشورمان و استقبال خوب نسل جوان از این خودرو باعث شد که نسل هفتم این خودرو هم توسط شرکت معین موتور وارد ایران شود .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد یک خودرو اسپرت لوکس مشهور دنیا را برای شما معرفی کند و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

porsche 911
porsche 911

طراحی ظاهری ۹۱۱

یک نکته بسیار جالب در طراحی پورشه ۹۱۱ این است که طراحی اولیه آن از خودروی فولکس واگن بیتل الهام گرفته شده است ‌. آنقدر این شباهت بین این دو خودرو زیاد است که بعضی از ماشین بازها ۹۱۱ را به بیتل بزک شده خطاب می کنند .

حتماً بخوانید : پورشه ماکان یک کراس اوور جذاب آلمانی

اگر به طراحی خودروهای کمپانی پورشه نگاهی بی اندازید متوجه یک هماهنگی ظاهری بین تمام محصولات آن می شود . پس شما با خودرویی سر و کار دارید که طراحی ظاهری آن بر یک اصل خاصی انجام می شود و هیچ زمانی از این اصل طراحی دور نمی شود .

چراغ های قورباغه ای معروف ، خطوط منحنی بسیار ملایم در بدنه ، جلو پنجره مناسب با ابعاد خودرو و فاصله محوری کم باعث شده است که این خودرو بسیار چهره اسپرت داشته باشد .

porsche 911
porsche 911

امکانات رفاهی

هر زمان که نام پورشه می آید ، کابین هواپیما در ذهن آدمی شکل می گیرد و نا خودگاه شما از کابین پورشه یک تصویر فضایی در ذهنتان شکل می گیرد . کابین پورشه ۹۱۱ هم از این روند طراحی پیروی کرده است و می شود یک طراحی فضایی را از این خودرو دریافت کرد . البته که موضوع کابین هواپیما بیشتر در مورد پورشه پانامرا صدق می کند .

حتماً بخوانید : پورشه پانامرا یک سدان خانوادگی لوکس اسپرت

پس با این تفاسیر شما با خودرویی سر و کار دارید که از امکانات رفاهی بالایی بر خوردار است و می شود گفت با اینکه این خودرو کاملاً اسپرت است ولی شما در حد یک خودروی سدان از امکانات رفاهی خوبی بر خوردار هستید .

porsche 911
porsche 911
حتماً بخوانید : بررسی خودروی لوکس مازراتی کواتروپورته

کابین

این خودرو را بیشتر به خاطر موتوری که دارد به موشک زمین به زمین می شناسند . موتور ۳.۸ لیتری این خودرو می تواند یک شتاب بسیار فوق العاده را برای شما به ارمغان بیاورد و شما را با اسب بخاری که تولید می کند شگفت زده کند .

اگر بخواهیم سواری این خودرو را مورد بررسی قرار دهیم ، باید بگوییم که شما با یک خودروی کاملاً اسپرت سر و کار دارید ، پس توقع یک کابین با سواری نرم و آرام را نباید داشته باشید ‌. البته باید بگوییم که همین سواری ۹۱۱ است که توانسته آن را اینقدر در بین مردم مشهور کند .

porsche 911
porsche 911

رقیب

رقیب های جدی پورشه ۹۱۱ در ایران مازراتی گرن کابریو ، مازراتی گرن توریسمو و بی ام و سری ۶ هستند . باید بگوییم که هر چهار خودرو جزء ماشین های پر استهلاک به حساب می آیند و سبک رانندگی هر کدام از آن ها با یکدیگر بسیار متفاوت است .

حتماً بخوانید : بنز cla 45 یک سدان لوکس و اسپرت برای کسانی که عشق سرعت هستند

ولی موضوعی که می تواند شما در انتخاب بین این خودروها کمک کند ، تأمین قطعات و وجود نمایندگی معتبر است که فقط بی ام و سری ۶ از این مزیت بر خودار است .

porsche 911
porsche 911

ارزش خرید

هزینه نگهداری بسیار بالا ، مشکل تأمین قطعات و حساسیت بسیار بالای پیشرانه ی بنزین می تواند از ارزش خرید این خودرو در کشورمان بکاهد و می شود گفت خرید این خودرو برای افرادی که بسیار پولدار هستند می تواند گزینه ی خوبی باشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.