پورشه پانامرا یک سدان خانوادگی لوکس اسپرتزمان مطالعه : ۴ دقیقه

در سال ۲۰۰۹ کمپانی پورشه با رونمایی محصول سدان خود به نام پورشه پانامرا انقلابی در صنعت خودرویی دنیا راه انداخت . می شود گفت آن سال که این خودرو رونمایی شد بسیاری از رقبای خود را زیر سوال برد و تا حدی این موضوع جدی شد که کمپانی های آلمانی را به فکر تغییر در سدان های خود انداخت .

پانامرا را می شود یک خودروی خانوادگی اسپرت لوکس دانست ، که امروزه برای خود جایگاهی در بین خودروهای لوکس دنیا پیدا کرده است و مشتریان زیادی را در دنیا برای خود دارد .

این خودرو توسط شرکت معین موتور در چهار تیپ پانامرا ، پانامرا توربو ، پانامرا ۴S و پانامرا GTS وارد ایران شد و می توان گفت از خودروهای لوکسی بود که در ایران طرفداران زیادی پیدا کرد و در زمان خود فروش خوبی را در ایران به ثبت رساند .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد یک سدان لوکس آلمانی را برای شما دوستداران دنیای خودرو بررسی کند و امیدوار است این مطلب برای شما مفید واقع شود .

پورشه
پورشه

طراحی ظاهری پورشه پانامرا

کمپانی پورشه یک خودروسازی با اصالت آلمانی است و این موضوع را می توان از سبک طراحی خودروهای قدیم تا خودروهای جدید آن متوجه شد . پانامرا هم در طراحی ظاهری خود بسیار از این موضوع پیروی می کند و می شود در نگاه به این خودرو نسل های قدیم خودروهای کمپانی پورشه را دید و یک حس اصالت کاملاً واقعی را به انسان منتقل می کند .

چهره خشن پورشه پانامرا را به تمساح تشبیح می کنند و می شود این خشنی را در همه ی ابعاد این خودرو حس کرد .

پورشه
پورشهپورشه

امکانات رفاهی

هر زمان که وارد کابین این خودرو می شوید ، یک حس وارد شدن به کاکپیت هواپیما در شما ایجاد می شود . پورشه پانامرا بهترین امکانات رفاهی را برای راننده و سرنشینان خود تعبیه کرده است و آنقدر آپشن های این خودرو متنوع است که مدت ها زمان لازم است که آن ها را یاد بگیرید .

حتماً بخوانید : بنز S 500 یک قصر متحرک

تیم ما به دنبال کمبود امکانات رفاهی در کابین این خودرو بود ولی متاسفانه پانامرا آنقدر در این زمینه خوب عمل کرده است ، که زبان و افکار آدمی متحیر می ماند .

پورشه
پورشه

کابین پانامرا

پورشه پانامرا نسبت به حال شما در وضعیت کابین تغییر ایجاد می کند . اگر حال شتاب دارید ، شما در ۴.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رساند و یا اگر حال رانندگی اسپرت دارید ، شما را با تعلیق هوشمند و قدرت موتور خود به وجو می آورد و در آخر اگر حال یک سواری نرم و آرام را دارید ، به شما آنقدر با نرمی رفتار می کند که به یک آرامش خاص در خودرو دست پیدا می کنید .

اگر سواری فوق العاده این خودرو گذر کنیم ، باید به استفاده از متریال عالی در کابین این خودرو اشاره کنیم . صندلی های پورشه پانامرا را می شود به یک صندلی لوکس چرم تشبیه کرد ، که در هر نوع وضعیتی که خواستید می توانید بر روی آن سکونت داشته باشید .

حتماً بخوانید : بررسی بی ام و سری ۷

استفاده از چرم در این کابین پانامرا بسیار به چشم می خورد و یک حس بسیار جالبی برای سرنشینان این خودرو به وجود می آورد .

پورشه
پورشهر
حتماً بخوانید : بررسی بی ام و سری ۵

رقیب

رقیب سر سخت این خودرو بنز CLS است که در سال ۲۰۰۹ توسط پورشه پانامرا به یک چالش تگاتنگ دعوت شد . کمی انتخاب یک خودرو بین این دو شاهکار مهندسی سخت است و نمی توان یک تصمیم قاطع گرفت . تیم تکامگ ما شما را به یک دوراهی سخت دعوت می کند و امیدوار است شما پیروز از این انتخاب بیرون بیایید .

پورشه
پورشه

ارزش خرید

بعد از گذشت سال ها از ورود این خودرو به ایران هنوز شاهد بازار خوب پورشه پانامرا هستیم . باید بگوییم که تنها مشکلی که در خرید این خودرو شامل حال خریدار می شود این است که استهلاک این خودرو به دلیل دست دوم بودن آن بسیار بالا است و شما مطمئن باشید با خرید این خودرو باید هزینه ی نگهداری بالایی را به خود تحمیل کنید .

حتماً بخوانید : پورشه ماکان یک کراس اوور جذاب آلمانی

موضوع هزینه ی نگهداری بالای محصولات پورشه در تمام دنیا در بین مشتریان آن یک مشکل بزرگ است . پس اگر تصمیم به خرید پانامرا دارید حتماً از هزینه های آن مطلع باشید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.