آئودی Q5 یک خودروی خاص در بازار خودرویی ایرانزمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکی از رقیبان بزرگی کمپانی بنز و بی ام و شرکت آئودی است . حال آئودی با رونمایی آئودی Q5 در سال ۲۰۰۸ این رقابت را تگاتنگ کرد و یک خودروی کراس اوور جذاب آلمانی دیگری را به بازار خودرویی دنیا معرفی کرد .

آئودی Q5 در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت پرژیران وارد ایران شد و با قیمت ۴۵۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شد . باید گفت آن دوره قیمت این خودرو آنقدر زیاد بود که خریداران آن را دلسرد می کرد و بیشتر خریداران به سوی خودروهای رقیب می رفتند .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد خودرویی کم طرفدار در بین مردم ایران را بررسی کند و امیدوار است این مطلب برای شما مفید واقع شود .

آئودی Q5
آئودی Q5

طراحی ظاهری آئودی Q5

محصولات آئودی همیشه از یک تم طراحی مخصوص خود در تولید خودروهای خود استفاده می کنند و همیشه سعی بر این دارند که طراحی آن ها در عین سادگی بسیار جذاب باشد . می شود این سبک طراحی را به خوبی در آئودی Q5 متوجه شد و اگر بخواهیم به فیس لیفت های سال های بعد از این خودرو را نگاهی بی اندازیم متوجه تغییرات زیاد در این خودرو نمی شویم .

حتماً بخوانید : بی ام و ایکس ۴ یک کراس اوور آلمانی

چراغ های نسبتاً مستطیلی ، جلو پنجره ای نسبتاً بزرگ و خطوط منحنی در بدنه این خودرو را بسیار شیک و مجلسی کرده است .

آئودی
آئودی

امکانات رفاهی

شاید شما فکر کنید که یک خودرو آلمانی می خرید و مطمئناً آپشن های متنوعی شامل حال شما می شود . ولی کاملاً در اشتباه هستید و اگر بخواهیم امکانات رفاهی این خودرو را با رقیب های هم قیمتی خود مقایسه کنیم ، باید بگوییم که این خودرو بسیار در این مسئله ضعیف عمل کرده است .

حتماً بخوانید : بی ام و x1 یک خودروی کامپکت ارزان قیمت آلمانی

ولی این خودرو در امکانات ایمنی بسیار خوب عمل کرده است و می توان گفت هر چه در امکانات رفاهی کم گذاشته است ، در امکانات ایمنی جبران کرده است.

آئودی
آئودی
حتماً بخوانید : بنز کلاس c جذاب آلمانی

کابین آئودی Q5

آئودی Q5 کابینی نسبتاً راحت و آرام دارد و می توان گفت ارگونومیک در ابعاد داخلی این خودرو بسیار رعایت شده است و کابینی بسیار عالی برای سرنشینان تعبیه شده است .

استفاده از متریال با کیفیت بسیار بالا کابین آئودی Q5 را واقعاً جذاب کرده است و می شود گفت آنقدر استفاده از متریال خوب بوده است که رقیبان خود را در این مورد کنار زده است .

آئودی Q5 دارای یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ است ، که می تواند شتاب خوبی را به راننده این خودرو حین رانندگی منقل کند و می توان آئودی Q5 را تنها خودرویی دانست که حس رانندگی اسپورت به خوبی در آن به راننده منتقل می شود .

آئودی
آئودی
حتماً بخوانید : لکسوس  Nx یک کراس اوور لوکس در بازار خودرو ایران

رقیب ها

بنز GLK ، بی ام و X3 و لکسوس NX از رقیبان این خودرو هستند . اگر بخواهیم خودرویی را بین این چهار خودرو انتخاب کنیم ، باید به سراغ لکسوس برویم . زیرا تنها خودرویی بین این چهار ماشین است که هزینه ی نگهداری پایین تری دارد و وجود نمایندگی و تامین قطعات به فراوانی این خودرو را بسیار معقول تر از سه خودروی آلمانی دیگر کرده است .

آئودی
آئودی

ارزش خرید

قبول داریم که سواری آئودی Q5 بسیار عالی است و می توان از این خودرو به عنوان یک خودروی درون شهری و خارج شهر به خوبی استفاده کرد . ولی تامین قطعات ، نبود نمایندگی و بازار بد خرید و فروش این خودرو دلایلی است که خرید این خودرو را بسیار سخت می کند .

حتماً بخوانید : لکسوس GS250 یک رقیب سر سخت برای خودروهای آلمانی

در کل استفاده از رقیب های این خودرو بسیار معقول تر از آئودی Q5 است .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.