تیگوان کراس اوور صنعت خودروسازی فولکس واگنزمان مطالعه : ۳ دقیقه

تیگوان یک کراس اوور دو دیفراسیل بازار ایران که توسط شرکت ماموت خودرو وارد ایران خودرو شد . این خودرو علاوه بر اینکه دو دیفرانسیل هوشمند است ، از یک گیربکس دو کلاچه ۷ سرعته بر خوردار است . تیگوان را می شود یک خودرو با اصالت آلمانی دانست که امروزه در دنیای خودروهای کراس اوور جای خوبی را برای خود کسب کرده است .

فولکس واگن
فولکس واگن
حتماً بخوانید : فولکس واگن پاسات یک خودرو آلمانی با اصالت

طراحی ظاهری فولکس واگن تیگوان

یک مشکل بزرگ مشتریان این خودرو طراحی ظاهری ضعیف است که این موضوع باعث شده این خودرو را آنقدر که باید در بین مردم محبوب باشد نیست و مشتریان کمی را جذب خود می کند .

البته این سبک طراحی ساده را بسیاری از مشتریان فولکس واگن می پسندند و بسیار از این موضوع خوشایند هستند .

باید گفت طراحی کل بدنه این خودرو را خطوط موازی با چراغ های مستطیلی تشکیل داده است و هیچ خبری از خطوط منحنی در این خودرو نیست . به قول گفتنی این خودرو سعی بر این داشته است که در عین سادگی زیبا هم باشد .

فولکس واگن
فولکس واگن

امکانات رفاهی تیگوان

باید گفت امکانات رفاهی در این خودرو با طراحی بدنه آن ساز مخالف می زند  و بسیار با هم در تضاد هستند . تیگوان اصالت خودروهای آلمانی را حفظ کرده و یک خودرو بسیار پر آپشن است .

البته شما در ایران با کم آپشن ترین نوع تیگوان سر و کار دارید و خبر از بسیاری از آپشن های جذاب نیست ، ولی با وجود همین کم آپشن بودن شما باز هم از امکانات رفاهی خوبی در این خودرو بر خوردار هستید . اگر بخواهیم یک نگاه کلی به آپشن های تیگوان بی اندازیم باید به وجود سیستم صوتی خوب ، صندلی ۱۲ حالته ، گرمکن صندلی ها ، سقف پانارومیک و … اشاره کنیم .

فولکس واگن
فولکس واگن
حتماً بخوانید : فولکس واگن گلف GTi یک خودرو جذاب آلمانی

کابین فولکس واگن تیگوان

کابینی بسیار آرام و بی سر و صدا دارد و از همه مهمتر شما از جای پای خوبی در ردیف عقب بر خوردار هستید . استفاده از متریال خوب در تمامی محصولات فولکس واگن همیشه مشتریان خود را راضی نگه داشته است و نمی شود هیچ ایرادی از متریال استفاده شده در کابین گرفت .

فولکس واگن
فولکس واگن

سواری تیگوان

به جای زیبای مطلب رسیدیم که این خودرو بسیار در این زمینه خوب عمل کرده است . وجود تعلیق های هوشمند و گیربکس دوکلاچه ۷ سرعته سواری این خودرو را بسیار جذاب کرده است و می شود گفت یکی از بهترین کراس اوورهای موجود در ایران است که بهترین سواری را به راننده خود می دهد .

رانندگی در این خودرو بیشتر با مانیتوری که جلوی شما قرار دارد جذاب تر می شود . به نوعی می شود گفت شما در این خودرو از یک سیستم بسیار هوشمند در حین رانندگی بر خوردار هستید که می تواند شما را در حالات مختلف رانندگی یاری کند .

فولکس واگن
فولکس واگن
حتماً بخوانید : سانتافه یک شاسی بلند پر طرفدار جهان

رقبای فولکس واگن تیگوان

رنو کولئوس ، نیسان ایکس تریل و سانتافه از رقبای این خودرو محسوب می شوند . در واقع رقبای این خودرو فقط اتاقی بزرگ تر دارند و در مقایسه با مواردی چون سواری و امکانات رفاهی کمی نسبت به این خودرو ضعیف هستند و می شود برگ برنده در مقایسه بین این چهار خودرو را فولکس واگن تیگوان دانست .

فولکس واگن
فولکس واگن
حتماً بخوانید : رنو کولئوس شاهکار صنعت خودروسازی فرانسوی

ارزش خرید

اگر به دنبال یک خودرو کراس اوور عمری و جذاب هستید تیگوان یک گزینه بسیار عالی برای شما می باشد . از همه مهمتر هزینه ی نگهداری بسیار پایینی در بازار خودروهای آلمانی دارد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.