بی ام و X3 یک کراس اوور از باواریایی هازمان مطالعه : ۴ دقیقه

بی ام و ایکس ۳

حدود ۲۰ سال است که خودروسازی های جهان به طور جدی دنبال تولید خودروهای کراس اوور یا شاسی بلند جمع و جور هستند و در این زمینه تجارب زیادی را کسب کرده اند . یکی از کراس اوورهای قدیمی که توانست در دنیای خودروهای شاسی بلند خوب عمل کند و مشتریان زیادی را جذب خود کند ، بی ام و ایکس ۳ است .

این خودرو تا کنون سه نسل از آن روانه بازار شده است و کشور ما میزبان دو نسل از این خودرو بوده است .

تیم خودرویی تکامگ امروز نسل دوم بی ام و ایکس ۳ را برای شما مورد بررسی قرار داده است و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

BMW X3
BMW X3

طراحی ظاهری

کمپانی بی ام و از بدو ورود خود به صنعت خودروسازی تولید خودروهای اسپرت را سر لوحه کار خود قرار داد و همیشه خود را به عنوان تولید کننده خودروهای اسپرت در دنیا معرفی کرده است .

همانطور که از بی ام و انتظار می رفت ، محصول ایکس ۳ خود را با یک چهره اسپرت در سال ۲۰۰۳ وارد بازار خودرویی کرد و تا کنون تمامی نسل های این خودرو از یک طراحی اسپرت و جذاب بهره می برند .

اگر بخواهیم طراحی ظاهری ایکس ۳ را مورد بررسی قرار دهیم ، باید بگوییم که طراحی این نسل با یک سنت شکنی بزرگی همراه بود و زمانی که وارد بازار شد ، خود را به عنوان بردار کوچک بی ام و ایکس ۵ معرفی کرد .

حتماً بخوانید : تیگوان کراس اوور صنعت خودروسازی فولکس واگن

در نمای جلویی این خودرو شاهد جلو پنجره معروف بی ام و هستیم که با دو چراغ مستطیلی شکل احاطه شده است . در کنار چراغ و جلو پنجره این خودرو بیشترین قسمت هایی که توانسته است چشمان بیننده ها را به خود جلب کند ، سپر و کاپوت عضلانی است که بر روی این خودرو سوار شده است .

در نمای جانبی X3 می شود سدان های کمپانی بی ام و را به خوبی دید و می توان بین محصولات سدن و کراس اوور این کمپانی یک ارتباط بسیار زیبا کشف کرد .

در نمای عقب ایکس ۳ نسل دوم می شود طراحی نسل اول را به خوبی دید و یک ارتباط بسیار خوبی بین این دو نسل از قسمت عقبی دریافت کرد . اسپویلر ، دیفیوزر و چراغ های ذوزنقه ایی دست به دست هم داده اند تا ایکس ۳ را یک خودروی اسپرت معرفی کنند و می شود گفت این سه قطعه در این خودرو کار خود را به خوبی انجام داده اند و توانسته اند یک چهره جذاب به این کراس اوور معروف دنیا بدهند .

BMW X3
BMW X3
حتماً بخوانید : آئودی Q5 یک خودروی خاص در بازار خودرویی ایران

امکانات رفاهی

یکی از دلایلی که باعث شده X3 در بین مردم دنیا محبوب واقع شود ، امکانات رفاهی بالای آن بود . بی ام و با امکانات رفاهی که در ایکس ۳ قرار داده است ، توانسته بر چسب خودروی نیمه لوکس را به محصول خود بچسباند .

شما در این خودرو از امکانات رفاهی نسبتاً خوبی بر خوردار هستید و می شود گفت ایکس ۳ از کراس اوورهایی در بازار خودرویی جهان است که آپشن هایی خوبی را برای خریداران خود تدارک دیده است .

BMW X3
BMW X3

کابین

اگر شما تجربه نشستن در دیگر محصولات بی ام و را داشته باشید ، حتماً زمانی که داخل بی ام و X3 می نشینید شاهد تجربه ی متفاوتی نخواهید بود و شما نمی توانید اختلاف زیادی را بین کراس اوور این کمپانی با سدان های ببینید .

در مورد سواری این خودرو باید بگوییم که بی ام و با قرار دادن دو توربو در این خودرو توانسته است یک اسب بخار و گشتاور بسیار خوبی را دریافت کند و به راننده آن یک شتاب و قدرت بسیار خوبی را هدیه دهد .

شاید زمانی که نام کراس اوور بی آید ذهن خریدار مشغول تکان های عرضی و سواری خشک شود . باید بگوییم شما می توانید با انتخاب ایکس ۳ کمی به ذهن خود استراحت دهید و از تعلیق بسیار خوب آن هنگام رانندگی لذت ببرید .

حتماً بخوانید : لکسوس  Nx یک کراس اوور لوکس در بازار خودرو ایران

رقیب

بنز GLK ، آئودی Q5 ، لکسوس NX و فولکس واگن تیگوان از رقبای این خودرو در کشورمان هستند . اگر بخواهیم بین این پنج خودرو انتخاب درستی داشته باشیم ، لکسوس NX می تواند انتخاب بسیار بهتری بین این چهار رقیب آلمانی در کشورمان باشد .

BMW X3
BMW X3

ارزش خرید

بی ام و یکی از پر استهلاک ترین محصولات خودرویی در دنیا است ، برای همین خودروهای دست دوم این کمپانی می تواند کمی برای خریداران آن مشکلاتی ایجاد کند . پس ارزش خرید این خودرو به میزان کارکرد بسیار بستگی دارد و می شود گفت ۵ کلیومتر بالا و پایین در کیلومتر کل می تواند بسیار مهم باشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.