دیگنیتی پرایم؛ یک کراس اوور کوپه چینیزمان مطالعه : ۳ دقیقه

بررسی خودروی دیگنیتی پرایم

کمپانی بی ام و که یکی از پیشگامان تولید خودروهای اسپرت در دنیا است در سال های گذشته خودروهایی با نام کراس اوور کوپه را تولید کرد و مشتریان زیادی را از این سبک طراحی جدید جذب خود کرد. حال چینی ها برای اینکه از سهم و سود تولید این سبک خودروها در بازار جهانی جا نمانند، خودرویی به نام fngon ix5 (دیگنیتی پرایم) تولید کردند.

شرکت بهمن خودرو که یکی از پیشگامان تولید و مونتاژ خودروهای خارجی در ایران است، در سال های گذشته تصمیم گرفت که خودروی fngon ix5 را با نام تجاری دیگنیتی پرایم در کشور خودمان تولید و مونتاژ کند.

در ادامه مطلب تیم تکامگ به بررسی خودروی دیگنیتی پرایم پرداخته است. امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

بررسی خودروی دیگنیتی پرایم

حتماً بخوانید: SWM G01 یک دو رگه ایتالیایی_چینی

طراحی ظاهری دیگنیتی پرایم

همانطور که گفته شد، این سبک طراحی را بیشتر صنعت خودروسازی آلمانی ها به دنیا معرفی کردند و توانستند مشتری های خوبی را در این زمینه جذب خود کنند.

طراحی ظاهری دیگنیتی پرایم هم از این زبان طراحی پیروی می کند. البته باید بگوییم که چینی ها دیگر به طور کامل از زبان طراحی آلمانی ها در صنعت خودروسازی خود استفاده نمی کنند و سعی بر این دارند که در طراحی خود بیشتر از زبان خود استفاده کنند و در طراحی خودروهای خود نوآوری به خرج دهند.

در نمای جلویی دیگنیتی پرایم شاهد یک طراحی نسبتاً اسپرت هستیم که با یک جلو پنجره بزرگ، کاپوت کشیده و چراغ های مستطیلی شکل تزئین شده است.

در نمای جانبی این خودرو شاهد سه خط بر جسته هستیم که توانسته است معنای یک خودروی کراس اوور کوپه را به خوبی نشان دهد.

در نمای عقب دیگنیتی پرایم می شود طراحی نوآورانه صنعت خودروسازی چینی ها را دید که با چراغ های جذاب و خطوط کرومی تزئین شده است و به بیننده خبر از آینده زیبای خودروهای چینی را می دهد.

خودروی دیگنیتی پرایم

حتماً بخوانید: FMC SX5؛ یک کراس اوور چینی تازه وارد به ایران

امکانات رفاهی دیگنیتی پرایم

چینی ها امروزه تصمیم گرفته اند که خودروهای خود را با حداکثر امکانات رفاهی ممکن تولید کنند و مانع از نقدهای منفی نسبت به امکانات رفاهی خودروی شوند. دیگنیتی پرایم هم محصولی است که توانسه چینی ها را به اهداف خود برساند و آن ها را از هر نوع نقدهای منفی در بازار خودرویی دنیا در امان نگه دارد. دیگنیتی پرایم از اماکانات رفاهی بسیار بالایی در خود بر خوردار است و می شود گفت که بر چسب خودروی لوکس را به خود چسبانده است.

شما در این خودرو از امکاناتی چون کنترل پایداری هوشمند، کنترل ایستایی در سر بالایی و سرازیری، دوربین ۳۶۰ درجه، ورود بدون کلید، کلیس استارتر، سقف پانوراما، سنسور باران، سنسور پارک چلو و عقب، گرمکن آینه، تهویه اتوماتیک با دکمه های لمسی، حالات رانندگی مختلف و غیره بر خوردار هستید.

خودروی دیگنیتی پرایم

حتماً بخوانید: ریگان کوپا T210 یک کراس اوور چینی جذاب

کابین دیگنیتی پرایم

دیگنیتی پرایم از یک کابین بسیار جذابی بهره می برد و می شود گفت کابین این خودرو می تواند با خودروهای اروپایی رقابت کند. هنگامی که شما داخل کابین این خودرو می شوید شاهد صندلی های چرمی، درها با روکش چرم و طرح لوزی شکل، استفاده از متریال کرومی، استفاده از طرح فیبر کربن در داخل کابین، فرمان D و غیره هستید. اگر بخواهیم در مورد فضای کابین صحبت کنیم، باید بگوییم که دیگنیتی پرایم می تواند پاسخ بسیار خوبی به یک خانواده ۵ نفره بدهد.

حتماً بخوانید: بررسی خودروی دامای X7

سواری دیگنیتی پرایم

در مورد سورای و موتور ماشین باید بگوییم که دیگنیتی پرایم به راننده خود یک سواری نسبتاً خشک می دهد و دلیل این سواری را حالت اسپرت و رینگ های ۱۸ اینچی فاق کوتاه می داند.

در بررسی خودروی دیگنیتی پرایم متوجه شدیم که موتور این خودرو با گیربکس CVT که دارد نمی تواند قدرت خوبی را به راننده و سر نشینان خود تحمیل کند و کمی در این زمینه دیگنیتی پرایم ضعیف عمل کرده است.

بررسی خودروی دیگنیتی پرایم

رقیب دیگنیتی پرایم

اس دبلیو ام G01F، دامای X7، ریگان کوپا، FMC SX5 و بورگوارد BX5 می توانند از رقبای این خودرو در کشورمان باشند.

ارزش خرید

فعل حاضر که این مطلب را بروزرسانی می کنیم، قیمت دیگنیتی پرایم بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.