CLS الهه ی زیبایی مرسدس بنززمان مطالعه : ۴ دقیقه

مرسدس بنز CLS

مرسدس بنز در سال ۲۰۰۴ تصمیم گرفت یک سدان کوپه به نام CLS را به خط تولید خودروهای خود اضافه کند و با روانه این خودرو به بازار خودرویی جهان جان تازه ای به خودروهای اسپرت آلمانی ببخشد . پس اولین نسل بنز CLS در سال ۲۰۰۴ روانه بازار شد و تا کنون سه نسل از این خودرو به بازار خودروهای کامپکت معرفی شده است .

بسیاری نقطه ی اوج بنز CLS را در نسل دوم آن می بینند و همیشه از آن نسل به عنوان یک آلمانی واقعی یاد می کنند . اما در سال ۲۰۱۸ مرسدس بنز معادلات ذهن بسیاری از آلمانی سواران را با رونمایی نسل سوم CLS بهم ریخت . شاید اگر این مطلب را در سال ۲۰۱۸ می نوشتیم حتماً از کمپانی بنز به خاطر طراحی این نسل CLS شکایت می کردیم ، ولی امروز که این مطلب را می نویسیم باید بگوییم که بنز با این سبک طراحی خود خبر از فیس های جدید خودروهای خود داده بود . به طور مثال اگر مرسدس بنز S کلاس نیو را دیده باشید متوجه شبات بسیار زیادی با بنز CLS می شوید .

در ادامه مطلب شما را با معنای یک اشتوتگارتی واقعی آشنا خواهیم کرد و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

mercedes benz cls
mercedes benz cls

طراحی ظاهری

این نسل هم همانند دو نسل قبل حالت کوپه خود را حفظ کرده است و در طراحی ظاهری آن دوباره شاهد یک ظاهر شوتینگ بریک هستیم .

در نمای جلویی این خودرو همانند نسل قبلی دوباره یک کاپوت و سپر عضلانی داریم که با چراغ های تیز و خشن به بیننده هشدار یک خودروی اسپرت و وحشی را می دهد .

اگر بخواهیم نمای جانبی این خودرو را بررسی کنیم باید بگوییم که در این نما ما شاهد یک سدان کوپه واقعی هستیم ، که با خمشی که در ناحیه ستون C خودرو اتفاق افتاده است ، خبر از شتاب عالی و شکستن هوا به بهترین شیوه ممکن حین رانندگی را به راننده این خودرو می دهد .

در نمای عقب هم که امروزه بیشتر شبیه به آقا بالا سر خود ، بنز S کلاس است ، شاهد چراغ ها تیز و مثلثی هستیم . بیشترین موردی که باعث جلب توجه ببینده به طراحی ظاهری این خودرو می شود ، خروجی هوا بر روی سپر عقب است که توانسته معنای یک خودروی اسپرت را به خوبی توضیح دهد .

اگر می خواهید الهه ی زیبایی کمپانی بنز به بهترین طرز ممکن ببینید ، بهتر است ، بنز CLS را هنگام شتاب گیری و زمانی که نوک خودرو به سمت بالا جهش پیدا کرده است ببینید و معنای زیبایی را در این خودرو متوجه شوید .

mercedes benz cls
mercedes benz cls
حتماً بخوانید : کیا استینگر یک خودروی اسپرت کره ای

امکانات رفاهی

همانطور که می دانید پلت فرم اصلی بنز CLS با بنز کلاس E یکی است . پس شما با کابینی متشابه با بنز کلاس E سر و کار دارید . ولی باید بگوییم که تنها پلت فرم کابین این دو خودرو از نظر طراحی یکی است و از نظر آپشن تفاوت بسیار زیادی دارند.

اگر بخواهیم امکانات رفاهی CLS در یک کلام توضیح دهیم ، باید بگوییم که این خودرو یک قصر متحرک است .

mercedes benz cls
mercedes benz cls
حتماً بخوانید : بنز کلاس S سلطان جاده های ایران

کابین

همانطور که گفته شد پلت فرم این خودرو با بنز کلاس E یکی است . ولی در بعضی نقاط کابین شاهد متریال لاکچری تر در این خودرو نسبت به بنز E هستیم .

هنگامی که وارد کابین خودرو می شوید ، شما با انبوهی از آپشن در این خودرو مواجه می شوید که با موسی در کنسول مرکزی می توانید مانیتورهای جلوی خود را تنظیم کنید .

شاید در نگاه اول به کابین متوجه اسپرت بودن این خودرو نشوید ، ولی زمانی که شما این خودرو را در حالت اسپرت و اسپرت پلاس می گذارید ، با تغییراتی که در کابین و صدای خودرو ایجاد می شود ، کاملاً متوجه اسپرت بودن این خودرو می شوید .

mercedes benz cls
mercedes benz cls
حتماً بخوانید : بررسی بی ام و سری ۶

رقیب

بزرگترین رقیب CLS ، بی ام و سری ۶ گرن کوپه است . اگر بخواهیم بین کوسه و الهه زیبایی خودرویی را انتخاب کنیم ، باید بگوییم اگر شما بودجه خرید این دو خودرو را دارید حتماً هر دوی این دو رقیب را خریداری کنید ، زیرا نمی شود گفت که کدام یک نسبت به یکدیگر برتری دارند .

mercedes benz cls
mercedes benz cls

ارزش خرید

یکی از با ارزش ترین خودروهای آلمانی بنز CLS است که شما در هر جایی از دنیا که باشید ، با خرید آن صاحب یک خودروی فوق العاده می شوید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.