پورشه ۷۱۸ یک رودستر واقعیزمان مطالعه : ۳ دقیقه

پورشه ۷۱۸

یکی از اشتوتگارتی های جذاب و اسپرت در بازار خودرویی ایرانی پورشه ۷۱۸ است که توسط شرکن معین موتور وارد کشورمان شد . می شود گفت در آن دورانی که قانون ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی اعمال شده بود ، دیگر خودرو بازها هیچ شوقی نسبت به خودروهای بازار نداشتند و اکثر خودروها برایشان جذاب نبود . ولی ناگهان خبری منتشر شد که پورشه باکستر در حال ترخیص از گمرک است . با این خبر دوباره بازار خودرو ایران جان تازه ایی گرفت و همه مشتاق خرید و دیدن باکستر بودند .

در ادامه مطلب تیم خودرویی تکامگ شما را با یک رودستر جذاب آلمانی آشنا خواهیم کرد و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

porsche 718
porsche 718
حتماً بخوانید : مازراتی کواتروپورته یک نیزه دار ایتالیایی

طراحی ظاهری

توقع نمی رفت که کمپانی پورشه بخواهد در طراحی ۷۱۸ سنت شکنی بکند و آلمانی بازها را با تغییرات خود متعجب سازد ، برای همین به توقع پورشه سواران و سنت اصلی خود احترام گذاشت و باکستر را با یک طراحی بسیار مشابه به نسل قبلی خود روانه بازار جهانی کرد .

در نمای جلوی این خودرو ما شاهد همان چهره قورباغه ای معروف هستیم ، ولی این بار به جزئیات بسیار توجه شده است و ما شاهد ریزه کاری های بسیاری در نمای جلویی این خودرو هستیم .

اما نمای عقب یک حال دیگه ای به ۷۱۸ داده است و با نسل قبلی خود بسیار تفاوت دارد . می شود گفت این نسل بسیار جذاب تر و زیبا تر شده است و شما می تواند چهره ی واقعی یک خودروی اسپرت را از نمای عقب این خودرو دریافت کنید .

در نمای جانبی بیشترین چیزی که ما را جذب خود می کند ، ورودهای هوا است که بر روی گلگیر عقب سوار شده اند و به این خودرو یک حالت اسپرت و جذاب داده اند .

porsche 718
porsche 718

امکانات رفاهی

هر زمان که نام پورشه می آید در ذهن ما خودرویی با مملوء از آپشن تداعی می شود . اما این مسئله در پورشه های ۹۱۱ و ۷۱۸ کمی فرق می کند و شما نباید از این نوع خودروها توقع آپشن های عجیب غریبی داشته باشید .

در مورد امکانات ایمنی باید بگوییم که این خودرو همانند دیگر محصولات پورشه از ایمنی بسیار بالایی بر خوردار است و تا زمانی که شما این خودرو را در حالت اسپرت پلاس قرار نداده اید هیچ خطری شما را تهدید نمی کند .

porsche 718
porsche 718
حتماً بخوانید : بررسی پورشه ۹۱۱

کابین

بعد از اینکه پورشه متوجه شد که مردم از کابین پورشه کاین و پانامرا به دلیل داشتن دکمه های متعدد خوششان می آید ، این بار در طراحی ۷۱۸ به علاقه مردم احترام گذاشت و یک کابینی با دکمه های نسبتاً زیاد را طراحی و تولید کرد.

باید بگوییم که تمام زیبایی های این کابین یک طرف ، دکمه تعویض حالات رانندگی روی فرمان یک طرف دیگر . واقعاً این سبک طراحی پورشه که همانند فراری است ، یک حس بسیار خوبی را به راننده منتقل می کند و همش حین رانندگی آدم را دعوت به تعویض حالات رانندگی می کند .

سواری ۷۱۸ بر خلاف تصور بعضی افراد که این خودرو به دلیل موتور ۲ لیتری و ۲.۵ لیتری توان کافی ندارد ، بسیار جذاب و معرکه است . کافی است که شما به پدال گاز اشاره کنید ، آن زمان متوجه عملکرد بسیار خوب گیربکس و موتور می شوید که می تواند شما را برای لحظاتی به بالاترین حد هیجان دعوت کند .

porsche 718
porsche 718
حتماً بخوانید : بررسی بی ام و Z4

رقیب

رقیب های این خودرو در ایران دیگر قدیمی شده اند و نمی توان گفت که در بازار خودرویی ایران بی ام و Z4 رقیب این خودرو است . برای همین باکستر در فعل حاضر رقیب جدی ندارد .

porsche 718
porsche 718
حتماً بخوانید : بررسی بی ام و i8 ؛ یک لوکس حافظ محیط زیست

ارزش خرید

اگر به دنبال یک سواری هیجان انگیز ، خودروی صفر ، خودروی اسپرت و خودروی آلمانی هستید ، پورشه باکستر یا پورشه ۷۱۸ می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.