تویوتا پریوس ؛ حامی محیط زیستزمان مطالعه : ۳ دقیقه

تویوتا پریوس

یکی از پر فروش ترین خودروهای هیبریدی بازار خودرویی جهان ، تویوتا پریوس است . این خودروی ژاپنی در اکثر نقاط دنیا مانند کشور خودمان از بازار خرید خوبی بر خوردار است و برای کسانی که به خودروهای پاک و تکنولوژی روز دینا اهمیت می دهند در جایگاه خاصی قرار دارد .

سال ها است که خودروهای هیبریدی وارد بازار خودرویی دنیا شده اند و هر ساله طرفداران زیادی را جذب خود می کنند . حافظ محیط زیست ؛ شعار اصلی این نوع خودروها است و هر روز برای قوت بخشیدن به این شعار دست از تلاش بر نمی دارند و هر ساله صنعت خودروسازی در جهان مردم را از رونمایی از خودروهای جدید هیبریدی خود شگفت زده می کند .

در ادامه مطلب تیم خودرویی تکامگ یک خودروی هیبریدی پر فروش بازار خودرویی جهان را مورد بررسی قرار داده است و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

toyota prius
toyota prius

طراحی ظاهری

همیشه طراحی خودروهای هیبریدی متفاوت تر از خودروهای دیگر است و سر چشمه ی این موضوع را می توان از صرفه جویی در انرژی متوجه شد . حال به گفته کمپانی تویوتا در طراحی پریوس از ماهی الهام گرفته شده است و انحناهای بدنه ی آن همانند پلک های ماهی در بازی با نور می درخشد .

باید گفت که سبک طراحی تویوتا به نوعی تغییر یافته است و کمی طراحی های ساده در خودروهای تویوتا کمرنگ تر شده است . تویوتا پریوس هم از طراحی ساده تویوتا فاصله گرفته است و از یک طراحی فضایی شکل بهره می برد .

در کل طراحی این خودرو به سبکی است که هیچ مرزی بین دوست داشتن و دوست نداشتن نیست ؛ یعنی چهره خودرو جوری است که مشتری خاص خود را دارد و هر فردی از طراحی این خودرو خوشنود نمی شود .

حتماً بخوانید : مزدا ۳ نیو یک خودروی مونتاژی جذاب در ایران

امکانات رفاهی

تویوتا باز هم همانند گذشته این خودرو را با امکانات رفاهی متنوع همنشین نکرده است و شما در این خودرو از آپشن های کاربردی سر  و کار دارید و نمی توانید همانند خودروهای دیگر از امکانات رفاهی متنوعی بر خوردار باشید .

البته باید بگوییم که این خودرو در کلاس خود از امکانات رفاهی خوبی بر خوردار است و آپشن های آن برای سفرهای داخل و خارج شهر بسیار کاربردی هستند .

در کل اگر شما نسخه ی فول این خودرو را خریداری کنید ، می تواند شما را در داشتن یک خودرو با امکانات رفاهی خوب همراهی کند و سر شما را در رقابت با خوردوهای هم کلاس بالا نگه دارد .

toyota prius
toyota prius

کابین

یک کابین بسیار آرام ، بسیار آرام و بسیار آرام دارد ؛ گویی شما بعضی اوقات شک می کنید که این خودرو روشن است یا خاموش.

کابین پریوس از نظر فضای پای سرنشینان و فضای صندوق عقب در شرایط خوبی قرار دارد و می تواند شما را در سفرهای خارج از شهر بسیار خوب همراهی کند .

حتماً بخوایند : میتسوبیشی لنسر یک ژاپنی پرا ادعا

رقیب

هیوندای النترا ، کیا سراتو ، مزدا ۳ نیو و میتسوبیشی لنسر از رقبای این خودرو در کشورمان محسوب می شوند . البته باید بگوییم که پریوس به علت نداشتن خودروی هم کلاس در بازار خودرویی ایران ، رقیب های خوب و جدی ندارد و نمی شود خودروی بنزینی را رقیب خوبی برای خودروی هیبریدی دانست .

پس اگر به دنبال خودوری پاک بین این خودروها هستید ، پریوس بهترین انتخاب برای شما است .

toyota prius
toyota prius

ارزش خرید

اگر به دنبال خودرویی هستید که مصرف سوخت پایین داشته باشد و از یک کیفیت ساخت خوبی بر خوردار باشد و از همه مهمتر حامی محیط زیست باشد ، تویوتا پریوس بهترین انتخاب برای شما است .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.