بررسی بی ام و Z4زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بی ام و Z4

یکی از خودروهای رودستر ایران که در بین جوانان طرفدار بسیار زیادی دارد ، بی ام و Z4 است . این نسل از این خودرو در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ تولید شد و ما به لطف شرکت پرشیا خودرو این خودرو را در جمع خودروهای اسپرت خود داریم . می شود گفت Z4 جزء اولین خودروهای دو در سقف متحرکی بود که توانست خود را در بین کسانی که خودروهای اسپرت دوست دارند خوب معرفی کند و از مشتری نسبتاً بالایی بر خوردار شود .

در ادامه مطلب تیم خودرویی تکامگ یک خودروی رودستر را برای شما بررسی می کند و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

BMW
BMW
حتماً بخوانید : بی ام و ۵۲۸ یک سدان معروف از کمپانی BMW

طراحی ظاهری

اگر کمی در دنیا خودرو سفر کرده باشید ، حتماً اصطلاح بچه کوسه را که لقب بی ام و Z4 است را شنیده اید . دلیل این لقب به خاطر الهام گیری از کوسه برای طراحی بدنه ی این خودرو است که بسیار تشابه به کوسه دارد . شما در نگاه کلی به بدنه این خودرو کاملاً متوجه الهام گیری از کوسه می شوید و این امر باعث شده که طراحی ظاهری این خودرو در ذهن ما به عنوان یک خودروی اسپرت شکل ببندد .

BMW
BMW
حتماً بخوانید : بررسی بنز E کوپه و کانورتیبل

امکانات رفاهی

شاید بسیاری از شما فکر کنید که به خاطر رودستر بودن خودرو شما از امکانات رفاهی مناسبی در این خودرو بر خوردار نیستید و کاملاً شما با یک خودرو اسپرت سر و کار دارید . باید بگوییم که مهندسان کمپانی بی ام و نگذاشته اند که چنین طرز فکری در بین مردم ورود پیدا کند و با گذاشتن امکانات رفاهی بسیار عالی برای این خودرو مانع از ایجاد طرز فکر بد نسبت به امکانات رفاهی بی ام و Z4 شده اند.

BMW
BMW

کابین

لقبی که به این خودرو داده اند ، لقب اسپرت بوده است . پس شما نباید در این خودرو توقع یک سواری بسیار نرم و نداشتن تکان های طولی و عرضی در کابین را داشته باشید . البته باید بگوییم که سواری این خودرو در حالت معمولی و درون شهری زیاد خشک نیست و اگر شما کمی بازی با پدال گاز را در این خودرو یاد بگیرید می توانید یک رانندگی بسیار لذت بخش را به خود هدیه دهید .

حتماً بخوانید : بی ام و سری ۳ یک سدان جمع و جور آلمانی

متریال استفاده شده در کابین این خودرو همانند دیگر محصولات بی ام و از کیفیت بسیار بالایی بر خودار است و تنها موردی که کمی آلمانی بازها را آزار می دهد طراحی داخل کابین است که زیاد برایشان خوشایند نمی آید .

BMW
BMW

رقیب

پورشه باکستر رقیب اصلی این خودرو در ایران است ، ولی این رقیب از سال ۲۰۱۷ دیگر رقیبی به نام بی ام و Z4 نداشت و همین موضوع باعث شد که تفاوت قیمتی بین این دو محصول آلمانی بسیار زیاد شود .

حتماً بخوانید : بی ام و سری ۴ یک خودرو جذاب آلمانی

حال اگر بخواهیم بین پورشه باکستر نسل قدیم و Z4 خودرویی را انتخاب کنیم ، به سراغ کمپانی بی ام و برویم ، زیرا وجود نمایندگی معتبر و تأمین قطعات باعث شده است که خرید Z4 عقلانی تر از باکستر باشد .

BMW
BMW

ارزش خرید

تنها موضوعی که می تواند از ارزش خرید این خودرو بکاهد ، استهلاک بسیار بالای آن است که کمی می تواند صاحب خود را آزار دهد . باید توجه داشته باشید که برای خرید این خودرو باید به سراغ نسخه های کم کارکرد بروید تا موضوعاتی مانند استهلاک شما را آزار دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.