بنز E کوپه و کانورتیبل؛ اسپرت لوکس دوست داشتنیزمان مطالعه : ۳ دقیقه

بنز E کوپه و کانورتیبل

سهم خواهی بیشتر کمپانی ها از بازار خودرو سبب به وجود آمدن خودروهای کوپه و کانورتیبل شد. این سهم خواهی چند دهه است که به صنعت خودروسازی آلمانی ها نفوذ کرده و ما امروزه شاهد خودروهایی چون بنز E کوپه و کانورتیبل در صنعت خودروسازی اشتوتگارتی ها هستیم. حال این طرف داستان وارد کننده های ایرانی هم به دنبال سهم خواهی بیشتر از بازار خودرویی ایران بودند و به دنبال خودروهایی بودند که قشری از جامعه را مورد هدف قرار دهد. اینبار ستاره ایران و دیگر شرکت ها قشر جوان را مورد هدف خود قرار دادند و فرزندان بنز کلاس E را وارد ایران کردند.

بنز E کوپه و کانورتیبلطراحی ظاهری بنز E

تمامی نسخه های بنز E شبیه هم هستند و تنها تفاوتی را که می شود بین سدان و نسخه های کروک و کوپه آن مشاهده کرد تفاوت چراغ ها و سپر های جلو و عقب است. حال بازی با فاصله محوری، درب ها، سپرها و چراغ ها توانسته است نسخه های کروک و کوپه این خودرو را بسیار جوان پسند و اسپرت کند و مشتری خوبی را در بین کسانی که خودروهای لوکس اسپرت دوست دارند جذب کند.

طراحی ظاهری این خودرو با اینکه خطوط بدنه آن بسیار ساده و شکیل است، بسیار شبیه خودروهای اسپرت لوکس است و می شود این موضوع را تنها با یک نگاه کلی به این خودرو متوجه شد .

حتماً بخوانید: بی ام و سری ۲ یک خودروی اسپرت جمع و جور

امکانات رفاهی

فلسفه تولید بنز E این بوده است که خودرویی بین دو کلاس C و S تولید شود و با امکانات رفاهی خود و طراحی خود مشتریانی را که به دنبال امکانات رفاهی خوب و طراحی ظاهری خوب هستند را جذب خود کند. پس می شود متوجه شد که این خودرو آمده است تا خود را با امکانات رفاهی معقول و طراحی خود با ذهن و روان اشتوتگارتی سواران بازی کند.

شما می توانید در نسخه های کروک و کوپه این خودرو همانند نسخه سدان آن از امکانات رفاهی بسیار خوبی بهره ببرید.

بنز E کوپه و کانورتیبلکابین

همانطور که از نام این خودرو معلوم است، شما با یک فضای محدود سر و کار دارید و نباید توقع فضای خوبی برای سرنشینان عقب خود داشته باشید. در کل این خودرو ساخته شده برای سفرهایی با دو سرنشین.

در مورد کیفیت مرتیال و ارگونومیک کابین باید بگوییم که بنز همانند گذشته توانسته خود را به بهترین شکل ممکن خود را تجهیز کند. اما موضوعی که کمی خریدران این خودرو را دلسرد می کند، کابینی بسیار ساده است. باید بگوییم شما در کابین بنز E کوپه و کروک نمی توانید هیچ اثری از ذات اسپرت بودن خودروی خود حس کنید. البته بگذریم از افرادی که خود را با داشتن صندلی های اسپرت و فرمان دی کات توجیح به داشتن یک خودروی اسپرت می کنند.

بنز E کوپه و کانورتیبل

حتماً بخوانید: بنز کلاس E یک سدان لوکس از کمپانی آلمانی

سواری

بنز E کروک و کوپه در سه نسخه ی موتوری ۲۰۰، ۲۵۰ و ۳۵۰ وارد ایران شد. اگر از نسخه ی پر قدرت ۳۵۰ آن گذر کنم، نسخه های دیگر آن می توانند برای سفرهای درون شهری از شتاب بسیار خوبی بر خوردار باشند. مسئله ای که کمی سواری و اسپرت بودن این خودرو را برای سر نشین های آن از جذابیت می اندازد این است که به هیچ عنوان شما صدای غرش موتور و اسپرت بودن را حس نمی کنید و تنها راه بر قراری ارتباط برای داشتن یک خودروی اسپرت، چهره بنز E است.

بنز E کوپه و کانورتیبل

حتماً بخوانید: بی ام و سری ۴ یک خودرو جذاب آلمانی

رقیب

رقیب بسیار جدی این خودرو بی ام و سری ۴ کانورتیبل و کوپه است. کمی انتخاب بین این دو شاهکار آلمان دشوار است، برای همین شما را با لینکی که زیر تصویر قرار داده ایم دعوت به بررسی بی ام و سری ۴ می کنیم.

حتماً بخوانید: پورشه کیمن S؛ اولین کوپه فست بک پورشه

ارزش خرید

همیشه گفته شده است که هزینه نگهداری ماشین های آلمانی بالا بوده و این موضوع برای آلمانی سواران کاملاً روشن است. پس شما با خریداری این خودرو باید هزینه های زیادی را بابت نگهداری این خودرو تقبل کنید. اگر از موضوع هزینه نگهداری گذر کنیم، باید بگوییم که نسخه های کم کارکرد این خودرو می توانند بهترین انتخاب برای داشتن یک خودروی اسپرت لوکس باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.