تویوتا آریون یک شاهکار صنعت خودروسازی ژاپنزمان مطالعه : ۳ دقیقه

اگر بخواهیم به خودروهای فوق العاده دنیا اشاره کنیم حتماً نام خودروهای تویوتا در آن لیست است . حال یکی از این خودروها تویوتا آریون است که می شود گفت شاهکار صنعت خودروسازی ژاپن است . آریون در سال ۲۰۰۹ توسط شرکت ایر تویوتا وارد ایران شد و واردات آن تا سال ۲۰۱۳ ادامه داشت .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد یکی از بهترین سدان های ایران را معرفی کند و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

تویوتا
تویوتا

طراحی ظاهری تویوتا آریون

همیشه محصولات تویوتا از یک طراحی مشابه بهره می برند و می توان گفت بسیاری از محصولات تویوتا از یک پلت فرم بهره می برند . حال تویوتا آریون هم در طراحی خود از این موضوع پیروی کرده است و از یک طراحی ظاهری مشابه با تویوتا کمری بهره برده است .

حتماً بخوانید : مزدا ۳ نیو یک خودروی مونتاژی جذاب در ایران

طراحی ظاهری این خودرو بسیار ساده است و فقط در تریم اسپرت شاهد یک طراحی جوانانه پسند تر هستیم . ولی این خودرو در عین سادگی بسیار زیبا است و هر چند که طراحی آن برای چند سال پیش است ، ولی طراحی آن طوری است که هنوز جذابین خود را از دست نداده است .

تویوتا
تویوتا
حتماً بخوانید : کیا اپتیما یک سدان برای چند نسل متفاوت

امکانات رفاهی

بیشتر امکانات رفاهی این خودرو در کشورهای عربی مجهز می شود و در کل دارای امکانات رفاهی بسیار بالایی نیست و بیشتر آپشن های آن کاربردی است . البته باید بگوییم که این خودرو قدیمی است و اگر بخواهیم آپشن های این خودرو را نسبت به سال تولید آن بررسی کنیم ، باید بگوییم کمپانی تویوتا در این زمینه کم و کاستی نگذاشته است و تا جایی که امکان داشته از آپشن های کاربردی دریغ نکرده است .

تویوتا
تویوتا

کابین

تنها موضوعی که باعث می شود ارزش خرید این خودرو بالا باشد ، کابین آن است . آریون از یک کابین بی سر و صدا و آرام بهره می برد و یک سواری بسیار نرم و پر شتاب را به راننده تحمیل می کند . می شود گفت آریون یک خودرو اسپرت و قوی در جلد یک خودروی خانوادگی است .

حتماً بخوانید : لکسوس CT200h یک هاچ بک کامپکت هیبریدی

کیفیت متریال استفاده شده در کابین بسیار بالا است و اگر کمی صاحب خودرو با سلیقه باشد ، می تواند تا چندین سال از یک کابین نو و بی سر و صدا حین رانندگی لذت ببرد .

تویوتا
تویوتا
حتماً بخوانید : سانگ یانگ کوراندو نوبل یک خودروی عالی کره ای

رقیب

آزرا گرنجور و کیا کادنزا رقبای این خودرو محسوب می شوند . باید بگوییم برگ برنده در رقابت با رقبا نزد آریون است و زیرا تویوتا آریون از استهلاک کم و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به رقبا بر خوردار است .

تویوتا
تویوتا

ارزش خرید

خرید این خودرو هر چند که آخرین مدل آن برای سال ۲۰۱۳ است ، ولی هنوز هم خرید آن ارزش دارد ، البته اگر شما بتوانید نسخه کم کارکرد و تمیز این خودرو را پیدا کنید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.