پژو ۲۰۰۸ یک خودروی مونتاژی فرانسویزمان مطالعه : ۳ دقیقه

پژو ۲۰۰۸  یک کراس اوور فرانسوی که در کارخانه ی ایران خودرو مونتاژ شد . حال این خودروی مونتاژی که امروزه خود را با یک افزایش قیمت بسیار بالا در بین خودروهای وارداتی جای داده است و خود را به عنوان رقیبی در بین کراس اوورهای جذاب معرفی کرده است .

پژو ۲۰۰۸ جزء خودروهایی بود که اکثر مردم آن را برای استفاده ثبت نام کردند ولی تا زمانی که این خودرو به دست ثبت نام کننده ها برسد افزایش قیمت نسبتاً بالایی داشت و افرادی که قصد استفاده از این خودرو را داشتند حال به جای استفاده از آن ، روی آن سرمایه گذاری کرده اند و منتظر هستند که با افزایش قیمت دلار ماشین صفر آن ها افزایش پیدا کند .

پژو
پژو

طراحی ظاهری پژو ۲۰۰۸

 اگر بخواهیم پژو ۲۰۰۸ را از روی نامی که بر روی آن گذاشته اند صدا کنیم باید این خودرو را کراس اوور نامید ، ولی در واقعیت این خودرو را می شود یک هاچ بک نسبتاً بزرگ نام گذاری کرد . نمی دانیم شاید قرار دادن یک بار بند می تواند شاسی یک خودرو را تغییر دهد ‌.

کمپانی پژو امروزه همانند دیگر کمپانی های فرانسوی خودروهای خود را از نظر طراحی مشابه یکدیگر تولید می کند و می شود این موضوع را به خوبی در دو محصول ۵۰۸ و ۲۰۰۸ متوجه شد .

طراحی نسبتاً خشن جلوی ۲۰۰۸ و استفاده از متریال چون کروم بدنه این خودرو را جذاب کرده است و می توان گفت این خودور جزء خودروهایی در این سبک از شاسی است که از طراحی نسبتاً خوبی بر خوردار است .

حتماً بخوانید : پژو ۵۰۸ گران ترین خودرو کمپانی پژو در ایران

امکانات رفاهی پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ در واقع از نظر امکانات رفاهی زیبا شده ی پژو ۲۰۷ است و می توان گفت امکانات رفاهی این خودرو در حد یک خودرو تولید ملی ایران است و نمی شود امکانات بیش تری را از آن دریافت کرد .

پژو
پژو

کابین پژو ۲۰۰۸

۲۰۰۸ از کابینی نسبتاً راحت بر خوردار است و می شود یک احساس راحتی حین رانندگی با خودرو از صندلی ها و دید خوب ماشین دریافت کرد . البته باید توجه داشته باشید که شما در این خودرو تکان های طولی بسیاری را حین رانندگی از زمین دریافت می کنید و بعد از مدتی رانندگی متوجه این موضوع می شوید که انگار دارید با یک خودرو اسپرت رانندگی می کنید ولی زمانی که آرم روی فرمان را می بینید می فهمید که این خودرو اصلاً اسپرت نیست ، پس چرا اینقدر تکان دارد ؟

حتماً بخوانید : مزدا ۳ نیو یک خودروی مونتاژی جذاب در ایران

فضای پای ردیف عقب و فضای جا دار صندوق عقب می تواند کمی شما را از این خودرو راضی نگه دارد ‌. البته باید گفت با وجود اینکه این خودرو مونتاژی است ، در کابین آن از متریال نسبتاً خوبی استفاده شده است .

پژو
پژو
حتماً بخوانید : نیسان ایکس تریل یک کراس اوور ژاپنی

رقبای پژو ۲۰۰۸

سیتروئن سی ۳ و نیسان جوک از رقبای اصلی این خودرو محسوب می شوند . اگر بخواهیم بین این خودروها ، خودرویی را انتخاب کنیم باید به سراغ نیسان جوک اسپرت برویم ، زیرا در بین این سه خودرو تنهای ماشینی است که از محور محرک دو دیفرانسیلی بهره می برد و از نظر نمایندگی و خدمات رسانی در بهترین شرایط بین خودروهای وارداتی قرار دارد .

پژو
پژو

ارزش خرید

این خودرو در طراحی موتور آن کمپانی بی ام و آلمان و در طراحی گیربکس آن یک کمپانی ژاپنی دخالت داشته است ، پس شما با یک خودرویی سرشناس از نظر فنی سر و کار دارید . اگر به دنبال خودرویی دورن شهری راحت هستید پژو ۲۰۰۸ می تواند برای شما بهترین گزینه باشد ، ولی اگر به دنبال امکانات رفاهی بالا و سواری نسبتاً خوب هستید ، می توانید از رقبای این خودرو استفاده کنید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.