بی ام و ۵۲۸ یک سدان معروف از کمپانی BMWزمان مطالعه : ۴ دقیقه

بی ام و ۵۲۸ در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت پرشیا خودرو وارد ایران شد و تا سال ۲۰۱۶ فیس این اتاق از بی ام و با تغییرات کوچکی در بازار ایران به کار خود ادامه داد . می شود گفت یکی از سدان های پر طرفدار آلمانی در ایران بی ام و سری ۵ است که مشتریان زیادی را در بازار خودرویی ایران جذب خود کرده است .

این سری از بی ام و همیشه در دنیا طرفداران زیادی را دارد . در سال ۲۰۱۱ فیس بی ام و سری ۵ عوض شد و به بازار سدان های آلمانی را یک تکان حسابی داد . حال تیم خودرویی تکامگ به بررسی این سدان پر طرفدار پرداخته است و امیدوار است که این مطلب برای شما مفید واقع شود .

بی ام و سری 5
بی ام و سری ۵
حتماً بخوانید : بررسی بی ام و سری ۷

طراحی ظاهری

همیشه جلوی اتاق های سری ۵ بی ام و دارای چهره ی خشن بوده و این اصالت خشنی را سالیان دراز است که در طراحی خود حفظ کرده است . اگر بخواهیم یک نگاه کلی به خودرو بی اندازیم ، باید بگوییم که طراحی این خودرو بسیار زیبا است و تناسبات بین اجزای خودرو کاملاً حفظ شده است و یک چهره دلنشین را برای همه ی ما دوستداران خود به ارمقان آورده است .

بی ام و سری 5
بی ام و سری ۵

کابین بی ام و ۵۲۸

شما با یک سدان لوکس سر و کار دارید . ولی اگر بخواهیم کابین این خودرو را با خودروهای رقیب خود مقایسه کنیم ، باید بگوییم این خودرو در این موضوع بسیار خوب عمل کرده است و رقیب های خود را کنار زده است . اما این تفکر را از ذهن خود بی اندازید دور که حتماً شما با پولی که داده اید صاحب یک کابین بسیار لوکس می شوید . زیرا اگر بخواهیم کابین این خودرو را با کابین خودروهای کره ای مقایسه کنیم به تفاوت های زیادی بر خورد نخواهیم کرد . شاید این موضوع برای شما کمی تعجب بر انگیز است ولی این تفکر ما است که این ماشین چونکه گران قیمت و آلمانی است ، پس باید حتماً کابینی عجیب و قریب داشته باشد .

بی ام و سری 5
بی ام و سری ۵
حتماً بخوانید : بررسی بی ام و سری۵۳۰

امکانات رفاهی بی ام و ۵۲۸

این خودرو با امکانات رفاهی مختلفی وارد ایران شده است . این اختلاف بیشتر در کلید های این خودرو مشاهده می شود . این خودرو دارای آپشن های مختلفی است که آن را از تک کلید ابوظبی تا ۳ کلید رده بندی می کنند .

اما مسئله مهم در صندلی های این خودرو است . صندلی های این خودرو در دراز مدت کمی سرنشیان را اذیت می کند و می شود گفت صندلی های راحتی را در این خودرو تجربه نخواهید کرد .

یک مسئله مهم دیگر این است که اگر شما قصد خرید این خودرو را دارید حتماً نسخه ی تک کلید آن را خریداری کنید ، زیرا نسخه های دیگر این خودرو به علت افزایش قیمت زیاد طرفدار ندارد و شما را هنگام فروش این خودرو اذیت خواهد کرد .

بی ام و سری 5
بی ام و سری ۵
حتماً بخوانید : فولکس واگن پاسات یک خودرو آلمانی با اصالت

رقبای بی ام و ۵۲۸

رقیب های اصلی بی ام و ۵۲۸ را می شود فولکس واگن پاسات و بنز کلاس ای دانست . اگر بخواهیم بین این سه خودرو ، خودرویی را انتخاب کنیم باید بگوییم که بهترین انتخاب فولکس واگن پاسات است . زیرا شما با هزینه ای که می کنید یک خودروی صفر با اصالت آلمانی خریداری می کنید که هزینه نگهداری این خودرو نسب به دو خودروی دیگر بسیار کم است ، که این موضوع در این وضع اقتصادی بسیار جای فکر دارد .

حتماً بخوانید : بی ام و سری ۴ یک خودرو جذاب آلمانی

ارزش خرید

اگر به دنبال یک بی ام و ۵۲۸ هستید باید به شما بگوییم که خرید نسخه ی زیر ۲۰۱۵ این خودرو کاملاً کاری اشتباه است . زیرا شما با خودرویی پر هزینه سر و کار دارید و هزینه نگهداری نسخه های قدیمی این اتاق بسیار زیادی است و شاید شما را در تعمین قطعات مکانیکی اذیت کند .

توجه داشته باشید شما اگر بخواهید برای این خودرو لاستیک تعوض کنید باید حداقل ۵۰ میلیون تومان هزینه کنید و بدترین موضوع این است که صاحب قبلی خودرو از بنزین نا مرغوب استفاده کرده باشد شما را با هزینه سوختگی سر سیلندر دچار کند .

پس در خرید این خودرو بسیار دقت کنید تا در هزینه های کلان این خودرو غرق نشوید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.