جنسیس کوپه یک خودروی اسپرت ارزان قیمت در جهانزمان مطالعه : ۴ دقیقه

جنسیس کوپه

کمپانی هیوندای بعد از اینکه با خودروهای سدان ، کراس اوور ، شاسی بلند و… توانست خود را به خوبی به بازار خودرویی جهان معرفی کند ، این بار دست به طراحی یک خودروی اسپرت در سال ۲۰۰۸ زد و آن را در سال ۲۰۱۰ با نام هیوندای جنسیس کوپه روانه بازار کرد . جنسیس کوپه با ورود خود به بازار جهانی خودروهای اسپرت توانست آرزوی بسیاری را که دوست داشتند یک خودروی ارزان قیمت اسپرت داشته باشند را بر آورده کند .

در ادامه مطلب تیم خودرویی تکامگ شما را با یک خودروی کوپه اسپرت آشنا می کند و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

genesis coupe
genesis coupe

طراحی ظاهری

این خودرو با دو فیس در بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ به بازار خودرویی ایران معرفی شد ، که آخرین فیس آن در کشورمان برای سال ۲۰۱۳ است .

اگر بخواهیم فیس نسل اولیه جنسیس کوپه را مورد بررسی قرار دهیم ، باید بگوییم که کمپانی هیوندای در آن زمان با طراحی خود اکثر خودروهای اسپرت ارزان قیمت را به چالش دعوت کرد و با طراحی زیبای خود توانست بازار خوبی از اسپرت سواران را در دور خود جمع کند .

هیوندای در سال ۲۰۱۳ فیس دوم این خودرو را به بازار جهانی معرفی کرد و بسیاری از جنسیس سواران فیس قدیم را به موضوع فیس لیفت دعوت کرد . باید بگوییم که طراحی فیس دوم جنسیس آمده بود که فیس اول را تکمیل و بی نقص کند ، ولی با مشکلی روبرو شد که بسیاری فیس اول را به فیس جدید ترجیح می دادند و ارتباط خوبی با فیس جدید بر قرار نمی کردند .

ولی در کل فیس جدید با جلو پنجره بزرگتر خود و کاپوت جذاب تر خود توانست خود را بهتر در بازار جهانی خودروهای اسپرت معرفی کند .

genesis coupe
genesis coupe

امکانات رفاهی

شما با یک خودرو ارزان قیمت و اسپرت سر و کار دارید ، پس نباید توقع خودرویی با امکانات رفاهی بالایی از جنسیس کوپه داشته باشید . ولی در کل هیوندای در این زمینه خساست به خرج نداده است و تا جایی که امکان داشته این خودرو را با امکانات رفاهی خوبی به بازار روانه کرده است .

genesis coupe
genesis coupe

کابین

از همین اول به شما بگوییم که سواری با این خودرو کمی تجربه می خواهد ، زیرا محور عقب این خودرو کمی بیش فرمانی دارد و کنترل آن سخت است . اگر بخواهیم این موضوع را به صورت عام تعریف کنیم ، باید بگوییم که پشت این خودرو در می رود . پس در روزهای بارانی و روی خط کشی های راهنمایی رانندگی حواستان به این موضوع باشد .

این را هم بگوییم که فکر دریفت و دونات کشیدن را با این خودرو از سر خود بی اندازید بیرون ، زیرا شما احتیاج به دکترای دریفت دارید تا بتوانید این خودرو را کنترل کنید .

در مورد متور ۳۸۰۰ این خودرو باید بگوییم که بسیار قوی است و شما با اشاره به پدال گاز شاهد یک شتاب گیری بسیار خوب هستید .

فضای کابین جنسیس کوپه برای دو نفر بسیار عالی است ، ولی اگر بخواهید از فضای عقب آن استفاده کنید ، باید بگوییم فضای پای عقب این خودرو کمی از ۲۰۶ کوچک تر است و می تواند شما را در یک سفر درون شهری همراهی خوبی کند .

genesis coupe
genesis coupe
حتماً بخوانید : تویوتا gt86 یک سامورایی واقعی

رقیب

اگر به دنبال یک رقیب با موتور هم رده ی جنسیس کوپه در ایران هستید ، باید بگوییم که خودتان را خسته نکنید ، چونکه هیچ خودرویی با شرایط جنسیس شما در ایران پیدا نخواهید کرد . ولی یک رقیب بسیار جدی برای این خودرو تویوتا gt86 است که توانسته است این خودرو را به خوبی به چالش بکشد .

genesis coupe
genesis coupe

ارزش خرید

یکی از پر هزینه ترین خودروهای اسپرت ایران جنسیس کوپه است و شما با خریداری این خودرو از همان روز اول با این مشکل روبرو هستید . پس اگر قصد خرید این خودرو را دارید باید خود را با هزینه های این خودرو آشنا کنید و به این موضوع توجه کنید که شرایط کار کرده این خودرو در کشورمان خوب نیست و شما هنگام خرید باید بسیار حواستان را جمع کنید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.