کیا استینگر یک خودروی اسپرت کره ایزمان مطالعه : ۴ دقیقه

کیا استینگر

کمپانی کیا سال ها بود که به دنبال طراحی و تولید یک خودروی اسپرت در صنعت خودروسازی خود بود . حال در سال ۲۰۱۷ کیا هدف خود را به عمل تبدیل کرد و کیا استینگر را به عنوان خودروی اسپرت خود به مردم جهان معرفی کرد .

زمانی که این خودرو در نمایشگاه دیترویت به نمایش عموم گذاشته شد ، بسیاری از اسپرت سواران را به فکر خرید این محصول کیا انداخت . باید بگوییم که کیا با طراحی و تولید این خودرو به دنبال رقابت با خودروهای اروپایی هست و می خواهد صنعت خود را آماده رقابت با بزرگ زاده ها کند .

در ادامه مطلب تیم خودرویی تکامگ یک سدان اسپرت کره ای را برای شما مورد بررسی قرار داده است و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

kia stinger
kia stinger

طراحی ظاهری

در طراحی ظاهری استینگر می شود عطر و بوی کیا اپتیما را استنشاق کرد و یک شباهت بسیار زیادی را در بین این دو خودرو متوجه شد .

اگر به نمای جلوی این خودرو توجه کنید ، متوجه جلو پنجره شبکه ای معروف کیا ، ورودی های هوا در قسمت سپر ، هواکش در قسمت کاپوت خودرو و چراغ های خشن می شوید که توانسته یک چهره تهاجمی به این خودرو بدهد .

در نمای جانبی هم می شود همانند نمای جلویی استینگر حالت تهاجمی را با ورودی های هوا در قسمت گلگیر و دو خطی که از قسمت گلگیر جلو به قسمت سمت درها و گلگیر عقب آمده است متوجه شد .

از نمای عقب استینگر می شود یک چهره اخمالو را دریافت کرد که کاملاً با دیگر نقاط بدنه این خودرو در تضاد است . بسیاری از این تضاد تعریف می کنند و بسیاری هم با این تضاد مشکل دارند . حال اگر از موضوع تضاد گذر کنیم ، می رسیم به دیفیوزر بسیار زیبای این خودرو که واقعاً عالی طراحی شده است .

در طراحی استینگر می توان کمی اقرار کردن کمپانی کیا را در اسپرت جلوه دادن این خودرو دریافت کرد . باید بگوییم که آنطور که بدنه این خودرو خود را معرفی می کند آنگونه نمی تواند عملکرد یک خودروی کاملاً اسپرت را داشته باشد .

kia stinger
kia stinger
حتماً بخوانید : بنز cla 45 یک سدان لوکس و اسپرت برای کسانی که عشق سرعت هستند

امکانات رفاهی

کمپانی های خودروسازی کره ای آمده اند که با امکانات رفاهی خود مردم جهان را جذب خودروهای خود کنند . کیا استینگر هم از همان خودروهایی است که می تواند با امکانات رفاهی خود اکثر خودرو بازها را جذب خود کند .

باید بگوییم که کیا در زمینه امکانات رفاهی و ایمنی در این خودرو به خوبی عمل کرده است و به خریداران استینگر بهترین امکانات رفاهی را هدیه داده است .

kia stinger
kia stinger

کابین

اینجا همان جایی است که می شود متوجه طراح اروپایی این خودرو شد . هنگامی که وارد کابین این خودرو می شوید اگر لوگوی کیا بر روی فرمان نباشد ، اصلاً متوجه کره ای بودن این خودرو نمی شود .

دریچه های کولر همانند بنز ، مانیتور خودرو همانند بنز ، بعضی دکمه های داخل کابین همانند بنز ، دسته راهنمای همانند پورشه ، جای گیری بلندگوها همانند بنز و بی ام و و غیره از مواردی هستند که می توان در کابین استینگر مشاهده کرد .

البته باید بگوییم که کیا تقلید بسیار زیبایی انجام داده و می شود از کابین آن یک حس خودروی اسپرت را دریافت کرد .

موردی که کابین این خودرو را کمی لوکس کرده است ، استفاده از سقف و ستون جیر در کابین است که می تواند یک حس بسیار خوبی را به سر نشینان کابین القا کند .

در مورد موتور و سواری این خودرو باید بگوییم که استینگر با سه موتور متفاوت از هم به بازار جهانی معرفی شد که هر کدام به نوبه خود به راننده قدرت متفاوتی حین رانندگی می دهد .

سیستم تعلیق این خودرو می تواند به شما اطمینان بسیار خوبی حین رانندگی بدهد و برای شما یک سواری جذاب را هموار  کند .

ولی در کل باید بگوییم که سواری این خودرو راه زیادی دارد که بتواند به خودروهای اروپایی برسد .

کیا استینگر
کیا استینگر

رقیب

کیا استینگر به دلیل ورود تازه خود هنوز رقیب های بسیار جدی را در بازار خودرویی جهان ندارد ، ولی به نظر می رسد که کیا قصد رقابت با محصولات اروپایی نظیر بنز کلاس C و بی ام و سری ۴ گرن کوپه را دارد .

کیا استینگر
کیا استینگر

ارزش خرید

استینگر تازه پا به عرصه خودروهای اسپرت جهان گذاشته است و از سابقه ی زیادی در کارنامه ی خود بر خوردار نیست ، برای همین ارزش خرید این خودرو بیشتر به سلیقه ی شما بستگی دارد .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.