ام وی ام X55 یک کراس اوور چینیزمان مطالعه : ۳ دقیقه

ام وی ام X55

یکی از جدیدترین خودروهای چینی و مونتاژ در کشورمان ام وی ام X55 است که در سال ۹۸ توسط مدیران خودرو در کشورمان به مونتاژ رسید . X55 نسل دوم پلت فرم T1X که این پلت فرم در سال ۲۰۱۶ توسط کمپانی چری رونمایی شد و در تولید خودروهای خود از آن استفاده کرد . این خودرو نه تنها در بازار خودرویی کشور ما بلکه در بازار خودرویی کشورهای اروپایی مانند روسیه و اسپانیا ورود پیدا کرد و نام تیگو ۵X به فروش رسید .

در ادامه مطلب شما را با یک کراس اوور چینی آشنا می کنیم و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

ام وی ام X55
ام وی ام X55
حتماً بخوانید : رنو مگان یک سدان از یک کمپانی قدیمی فرانسوی

طراحی ظاهری

هنوز مشکل ما با طراحی عقب مانده خودروهای چینی حل نشده و نمی دانیم این صنعت تا چه زمان می خواهد از این سبک طراحی استفاده کند .

در چهره جلوی این خودرو می توانیم ته چهره تیگو ۷ را ببینیم و شباهت این دو خودرو را با هم کاملاً متوجه شویم . اما از نمای عقب این خودرو می شود متوجه شد که چینی ها فهمیده اند که مردم جهان از طراحی بی ام و سری ۷ نیو خوششان آمده و از دیدن آن لذت می برند ، برای همین کمپانی ام وی ام دست به یک تقلید بسیار زشت زده و از چراغ های عقب سری ۷ برای طراحی نمای عقب کراس اوور خود الهام گرفته است و نمای نه چندان دلنشین را طراحی کرده است .

پس اگر بخواهیم در مورد طراحی ظاهری نتیجه گیری کنیم باید بگوییم هنوز نمی شود در طراحی خودروهای چینی خلاقیت و تازگی دید.

ام وی ام X55
ام وی ام X55

امکانات رفاهی

اگر بخواهیم  امکانات رفاهی ام وی ام X55 را با خودروهای قدیمی مقایسه کنیم به شباهت های زیادی بر خورد خواهیم کرد و زیاد تفاوت ها نمی تواند ما را حیرت زده کند . ترمز دستی برقی ، !!!سانروف عجیب!!! ، حالت رانندگی اکو و اسپرت ، دروبین ۳۶۰ ، ۴ عدد ایربگ ، فرمان برقی و کروز کنترل از امکانات رفاهی هستند که در این کابین این خودرو به چشم می خورد .

MVM X55
MVM X55

کابین

بزارید قضیه طراحی کابین این خودرو را برایتان توضیح بدیم : یک روز صبح چینی از خواب بلند می شوند و تصمیم می گیرند که یه مانیتور بزرگ را در وسط داشبورد قرار دهند و تا شب هم درگیر این قضیه بودند . روز بعد می آیند که طراحی داشبورد را کامل کنند ، که متوجه می شوند که آنقدر جای مانیتور بد است و ابعاد آن بزرگ است که نمی تواند دریچه های کولر را به طرز صحیح جای گذاری کنند ، پس به این نتیجه می رسند که چهار دریچه را با ابعاد مختلف بر روی داشبورد ول دهند .

روز بعد می رسد و می خواهند کنسول جلویی خودرو را طراحی کنند . در طراحی این قسمت به این نتیجه می رسند که خیلی بد است که فقط از صنعت آلمانی ها تقلید کنند و صنعت کره و ژاپن را فراموش کنند . پس با تقلید از صنعت خودروسازی کره و ژاپن طراحی این قسمت را به پایان می رسانند .

حتماً دو پاراگراف بالا شوخی است ، ولی می تواند به واقعیت طراحی کابین این خودرو بسیار نزدیک باشد .

اگر از طراحی ظاهری ام وی ام X55 گذر کنیم و بخواهیم به عایق بندی و موتور آن نگاهی بی اندازیم ، به نتیجه ایی جزء عملکرد ضعیف گیربکس و عایق بندی نسبتاً بد این خودرو نمی رسیم .

حتماً بخوانید : چری تیگو ۷ یک کراس اوور چینی

رقیب

چری تیگو ۷ رقیب این خودرو محسوب می شود . اگر بخواهیم بین این دو رقیب خودرویی را انتخاب کنیم ، تیگو ۷ می تواند انتخاب بهتری باشد .

MVM X55
MVM X55
حتماً بخوانید : دنا پلاس توربو یک سدان تازه وارد اتوماتیک

ارزش خرید

اگر می خواهید یک میلیارد تومان از پولتان را هزینه یک آهن پاره کنید ، می توانید X55 را خریداری کنید  .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.