سازگاری یک راه پیشرفتزمان مطالعه : ۴ دقیقه

سازگاری یک موفقیت

سازگاری یک موفقیت بزرگ است . موفقیتی که خیلی ها از آن فرار می کنند و این موضوع فرار باعث شده سوال هایی (من چرا همیشه عقب تر از همه هستم؟)  ، (چرا من نمی توانم این کار را انجام دهم؟) و… برایتان ایجاد شود . منظور از سازگاری یک موفقیت است یعنی چی؟ برای پاسخ دادن به این سوال شما نیاز دارید ذهن و فکرتان را عوض کنید و دیگر نگذارید فکر های عقب افتاده ذهن شما را احاطه کند .

حتماً بخوانید : زندگی همانند یک سناریو

سازگاری در کار

سازگاری در کار برای افرادی که شغل های بیزینسی دارند بسیار مهم است . زیرا این افراد بیشتر از اقشار جامعه در ارتباط با مردم هستند . برای سازگار کردن خود با شرایط فعلی باید اول ذهنیت خود را تغییر دهید و نگذارید ذهنیت های قدیمی مانع از پیشرفت ما شود . بیایید با واقعیت ها کنار بیاییم . دیگر زندگی کردن مانند قبل نیست و تغییراتی زیادی کرده است . همین تغییرات که ما در موردش صحبت می کنیم باعث شده است افرادی در زمینه هایی پیشرفت کنند و باعث شده افرادی در کار خود صدمه های زیادی ببینند .

سازگاری یک موفقیت
سازگاری یک موفقیت

منظور از سازگاری در کار

امروزه شاهد سایت های دیجیتال مارکتینگ زیادی در ایران هستیم . بیایید به ده سال قبل ایران برگردیم . شما برای خرید یک ماشین ریش تراش باید به مغازه های داخل شهر می رفتید و هر چیزی که فروشنده به شما می گفت را باید قبول می کردید . حال امروزه شما داخل خانه خود دارید ریش تراش مورد نظر خود را انتخاب می کنید و خریداری می کنید و در خانه خود تحویل می گیرید . با این مثال شما متوجه شده اید که خود را با این شرایط فعلی سازگار کرده اید . حال فکر کنید فردی خود را با این شرایط سازگار نکند . فاجعه تر از این موضوع این است که مغازه داری خود را با این شرایط سازگار نکرده است . سازگاری در کار یعنی همین ، فکر نکنید چیزی بزرگ است و شما نمی توانید انجام دهید . ولی همین سازگاری توانسته افرادی به عرش برساند و افرادی را هم به فرش .

فکر های عقب افتاده

در جامعه امروز فکرهای عقب افتاده زیادی می بینم و می شنویم . فکرهایی که باعث شده شرایط فعلی زندگی خیلی از ما را صدمه بزند . برای مثال می شود گفت : امروزه افراد زیادی را می بینیم آینده را پیش بینی می کنند . آیا این کار درست است ؟ خیر کسی که این کار را انجام می دهد می شود گفت ذهن او بسیار کوچک است و کشش و توانایی پیشرفت را ندارد ؟ چرا راه دور میریم . همین امروز که ما داریم این مطلب را برای شما می نویسیم جهان دچار بیماری به نام کرونا شده است . بیمار که امان را از مردمان دنیا گرفته است و باعث شده مردم جهان در خانه های خود قرنطینه شوند . سخن ما با آن دسته از افرادی است که آینده را پیش بینی می کردند ؟ آیا شما بیماری کرونا را پیش بینی کرده بودید ؟

حتماً بخوانید : زندگی کردن زیباست اگر راه خوشبختی را بدانید

پیش بینی آینده یا آینده نگری

فرق پیش بینی آینده با آینده نگری برمی گردد به موضوع سازگاری یک موفقیت است . آینده نگری یعنی سازگاری با شرایط فعلی و دور نبودن از تغییرات جهان . تا حا شما فکر کرده اید فرق بین سایت باما با نمایشگاه های ماشین داخل شهر چیست ؟ ما در پیش بینی آینده جمله داریم به نام (اتفاق می افتد) ولی در آینده نگری جمله ای داریم به نام (شاید اتفاق بیفتد) . فرق این دو در شاید ها ، اتفاق ها ، افتادن و نیفتادن است . پس فرد عاقل آینده هود را به یک جمله قطعی برنامه ریزی نمی کند و همیشه احتمالات را در نظر می گیرد و از همه مهمتر خود را برای آن احتمالات اماده می کند به نوعی می شود گفت سازگاری یک پیشرفت است .

سازگاری یک موفقیت
سازگاری یک موفقیت

چه چیزهایی مانع از پیشرفت ما می شود ؟

ماندن در گذشته خود . بله حتماً شما در بین کسانی که زندگی کرده اید که حسرت گذشته را می خورند . اما تا کی باید حسرت خورد . حسرتی که جز عقب افتادگی شما در زندگی فعلی ندارد و ای کاش هایی که در شبانه روز به خود می گویید . این همه شما به گذشته خود حسرت خورده اید یا این همه در شبانه روز ای کاش این کار را می کردم به خو گفته اید . آیا ریالی به دارایی شما اضافه شده است . ولی این را بدانید میلیون هایی که قرار بود به دارایی شما اضافه شود را مانع شده اید .

حتماً بخوانید : چگونه شاد باشیم ؟

عبرت از گذشته

پس بیایید از گذشته خود عبرت بگیریم به جای حسرت خوردن . نه شما می توانید به گذشته برگردید و نه زمان می تواند به گذشته برگردد . ولی فراموش نکنید که زمان رو به جلو است پس سعی کنید از زمان پیشی بگیرید تا به گذشته خود به جای حسرت ، بخندید و هیچ موقع از سازگاری یک موفقیت است غافل نشوید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.