رنو مگان یک سدان از یک کمپانی قدیمی فرانسویزمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکی از خودروهای پر طرفدار مونتاژ در ایران رنو مگان بود ، که آنقدر این خودرو محبوب و با کیفیت بود که عضو خودروهای راهنمایی رانندگی کشورمان شد . رنو مگان به دلیل کیفیت ساخت بالا و کابین بزرگ برای یک خانواده بسیاری را مشتاق به خرید این خودرو کرد و می شود گفت آنقدر این خودرو در ایران خوب عمل کرد که امروزه کسانی که نسخه های کم کارکرد آن را دارند ، با هیچ خودرویی تعویض نمی کنند .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد خودرویی را معرفی کند که یک  روز سدان بسیار معروف در ایران محسوب می شد ، البته امروزه هم این سدان جزء خودروهای محبوب مردم و پلیس راهنمایی و رانندگی محسوب می شود .

رنو مگان
رنو مگان
حتماً بخوانید : میتسوبیشی لنسر یک ژاپنی پرا ادعا

طراحی ظاهری مگان

شاید بسیاری فکر کنید که طراحی ظاهری رنو مگان بسیار قدیمی و زشت است ، باید بگوییم که طراحی ظاهری مگان برای سال ۲۰۰۲ است و آنقدر طراحی این خودرو خوب بوده است که امروزه هنوز جلوه ی شیک و رسمی خود را از دست نداده و جزء سدان هایی با چهره رسمی است .

گلگیرهای بزرگ و چراغ های متناسب با بدنه توانسته است طراحی این خودرو را هنوز در بین مردم دلنشین نگه دارد و بسیاری از طراحی بدنه آن خوششان بیاید .

رنو مگان
رنو مگان
حتماً بخوانید : چری تیگو ۷ یک کراس اوور چینی

امکانات رفاهی

سنسور عقب ، دوربین عقب ، صندلی راننده با تنظیمات چند حالته دستی ، آینه های برقی ، سنسور اتو لایت ، سنسور باران ، کلیس استارتر ، پنجره های برقی هوشمند ، ایربگ و فرمان برقی از امکانات رفاهی این خودرو محسوب می شوند . باید بگوییم که این خودرو در زمانی که تولید شده است از امکانات رفاهی خوبی بر خوردار بوده و می شود آن را جزء خودروهای پر آپشن زمانه ی خود دانست .

رنو مگان
رنو مگان
حتماً بخوانید : سانگ یانگ تیوولی ، کراس اورر سایز متوسط کره ای

کابین

باید بگوییم که رنو مگان پنج ستاره ایمنی دارد و یک خودرو با ایمنی بسیار بالا است . این خودرو در زمان خود از لاستیک های میشلن استفاده کرده است و این موضوع باعث شده که در سواری این خودرو بسیار تاثیر بگذارد و موضوعی که در این خودرو بسیار قابل توجه است ، فرمان برقی این خودرو است که رانندگی با این خودرو را بسیار جذاب تر کرده است .

مشکل بزرگ مگان ها گیربکس خنگ آن ها است و این موضوع کمی راننده را آزار می دهد . البته این خودرو از شتاب بسیار عالی بر خوردار است و می توان روی قدرت آن حساب کرد .

رنو مگان
رنو مگان
حتماً بخوانید : مزدا ۳ نیو یک خودروی مونتاژی جذاب در ایران

رقیب

سراتو مونتاژ و مزدا ۳ نیو از رقبای این خودرو محسوب می شوند و اگر خودرویی با امکانات رفاهی بالا و سواری بهتر را می خواهید باید به سراغ مزدا ۳ نیو بروید .

البته توجه کنید که کابین رنو مگان بسیار بزرگتر از خودروهای رقیب است .

رنو مگان
رنو مگان

ارزش خرید

مگان خودرویی خانوادگی وهزینه نگهداری آن بسیار پایین است . شاید شما هنگام خرید با موضوع هزینه نگهداری مواجه شوید ولی باید بگوییم که در این اوضاع اقتصادی سرویس دروه ای کامل این خودرو ۳۵۰ هزار تومان است و مصرف بنزین آن بسیار پایین است .

اگر شما قصد خرید این خودرو را دارید سعی کنید لاستیک های آن تعویض شده باشد ، زیرا قیمت لاستیک فابریک آن ۱۲ میلیون تومان است .

در آخر سعی کنید مگانی را که خریداری می کنید ، کم کارکرد باشد ، تا دچار موضوعاتی چون استهلاک خودرو نشوید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.