علت تعریق زیاد بدنزمان مطالعه : ۴ دقیقه

تعریق روشی کاملاً طبیعی برای تنظیم دمای بدن است و هر انسان سالم در سیستم بدنی خود تعریق را تجربه می کند . حال در این بین افرادی هستند که از تعریق زیاد خود ناراضی هستند و همیشه به دنبال رفع این مشکل هزینه های زیادی را تقابل می کنند . باید بگوییم عرق به طور طبیعی بی بو است و زمانی که با باکتری ها ترکیب می شوند از خود بوی بدی را ساطع می کند ، که این بو به نوعی جزء بدترین بویی است که انسان می توان از خود منتشر کند .

حال این سوال پیش می آید که چگونه بوی بد تعریق را از بین ببریم ؟ برای پاسخ دادن به این سوال کافی است با رعایت چند نکته ساده از شر بوی بد عرق راحت شوید .

دئودورانت
دئودورانت
حتماً بخوانید : چند روش ساده برای درمان تعریق بیش از حد بدن

استفاده از دئودورانت

اولین راه حلی که می توان به شما پیشنهاد داد استفاده از دئودورانت است . ولی باید بگوییم که این راه حل می تواند شما را در زمانی محدود از تعریق زیاد دور کند و راه حلی دائم نیست .

باید بگوییم که استفاده از بعضی از دئودورانت ها می تواند سلامت شما را در خطر بی اندازد . این موضوع زمانی اتفاق می افتد که مواد تشکیل دهنده ی محصولی را که خریداری کرده اید از آلومینیوم و پارابن تهیه شده باشد .

شیوه ی صحیح استفاده از دئودورانت ها به این صورت است که شما قبل از خواب شبانه و بعد از استحمام بر روی پوست خشک خود استفاده کنید و این کار را برای نتیجه گیری بیشتر هنگام صبح بعد از بیدار شدن دوباره زیر بغل خود را به دئودورانت آغشته کنید .

استحمام
استحمام
حتماً بخوانید : جوش شیرین یک دئودورانت

استحمام

استحمام با صابون های ضد باکتری می تواند کمک بسیار زیادی برای از بین بردن باکتری از بدن کند . سعی کنید همیشه قسمت های تجمع باکتری مانند زیر بغل خود را با صابون های ضد باکتری شستشو دهید تا کمتر دچار تعریق زیاد شوید .

تعریق زیاد بدن
تعریق زیاد بدن

رژیم غذایی سالم

بوی بدن شما می تواند تا حد زیادی با غذایی که تغذیه می کنید در ارتباط باشد و می شود گفت بسیاری از تعریق های بد بو به علت تغذیه ناسالم شما است .

خوردن پیاز ، سیر ،کافئین بیش از حد ، ترشیجات و … بسیاری از این سبک مواد غذایی باعث می شود بوی تعریق شما تغییر کند و به یک بوی آزار دهنده تبدیل شود . علت این موضوع این است که بوی بد این نوع مواد غذایی هنگامی که شما عرق می کنید از منافذ پوستی شما خارج شده و باعث تولید بوی بد می شود .

تعریق زیاد بدن
تعریق زیاد بدن

استفاده از لباس هایی با الیاف طبیعی

سعی کنید از لباس هایی با الیاف طبیعی استفاده کنید ، تا پوست شما بتواند تنفس کند و هوا در پوست بدن شما جریان داشته باشد . لباس هایی از جنس پنبه می توانند تا حد زیادی در ایجاد باکتری در بدن جلوگیری کنند و این موضوع باعث می شود تعریق شما کمتر با باکتری ها واکنش داده و تعریق زیاد شما کاهش یابد .

حتماً بخوانید : داشتن یک چهره زیبا بدون آرایش

تیروئید

مبتلا بودن به بیماری تیروئید می تواند تاثیر بسیار زیادی در تعریق بدن شما داشته باشد . حال اگر دچار تعریق بیش از حد هستید حتماً به پزشک مورد نظر مراجعه فرمایید ، شاید تعریق بیش از شما به دلیل بیماری تروئید باشد .

تعریق زیاد بدن
تعریق زیاد بدن

کلیه و کبد

کلیه و کبد شما وظیفه دفع سموم بدن را بر عهده دارند و اگر خوب عمل نکنند می تواند باعث ایجاد بوی بد تعریق شوند و شما تا حد زیادی آزار دهد . حتماً اگر بوی تعریق شما بد است به پزشک مراجعه کنید تا علت یابی شود .

تعریق زیاد بدن
تعریق زیاد بدن

دیابت

دیابت یکی از بیماری های مادام العمر است و همیشه بیماران دیابتی باید تا آخر عمر خود با رعایت نکاتی زندگی کنند . حال بوی بد تعریق این افراد بسیار جدی است و باید سریعاً به پزشک مراجعه کنند .

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.