چگونه در کار جدید خود موفق باشیم ؟زمان مطالعه : ۴ دقیقه

شروع کار جدید

امروزه خیلی از افراد به دنبال شروع کار جدید هستند . دلیل اینکه به دنبال شروع کار جدید هستند می تواند دلایل زیادی مثل نداشتن درآمد کافی ، دوست نداشتن کار خود و … باشد . شاید هم می شود گفت هنوز افرادی هستند که کاری را شروع نکرده اند و به دنبال کار جدید هستند . در این مطلب ما سعی داریم به شما آموزش های اولیه برای شروع یک کار جدید را بدهیم .

شروع کار جدید
شروع کار جدید

انکار در کار

انکار در کار یکی از عادت های افراد ناموفق است و بیشتر این مورد در جوانان دیده می شود . دلیل بی منطق آوردن به یک کار اشتباه که می شود گفت برای افراد ناموفق یک عادت بزرگ شده است . عادتی که از دوران کودکی آن را تمرین کرده اند و در میان سالی و جوانی دست از این کار بر نمی دارند . تا کی می خواهید به اشتباهاتی که کرده اید دلایلی بی منطق بیاورید . برای یک بار هم شده به خود و دیگران بگویید اشتباه کرده ام . باید توجه داشته باشید که اشتباه برای انسان ها است و این یک موضوع طبیعی است که شما اشتباه می کنید پس نباید از این موضوع ترسی داشته باشید .

حتماً بخوانید : چگونه شاد باشیم ؟

ترس و شرمساری

ترس از شروع کار جدید . شرمساری و خجالت کشیدن بی جا از افراد مختلف . حال این ترس از کجا شروع می شود ؟ می شود گفت شروع ترس زمانی اتفاق می افتد که شما به خود اعتماد ندارید و همیشه در حراس هستید و فکر می کنید شما در کاری پیشرفت نمی کنید . شاید یکی دیگر از دلایل ترس مشورت با افراد ترسو در کار است .

خجالت و شرمساری یکی از دلایل ترس در شروع کار جدید است . باید برای رفع این مشکل به خود اعتماد داشته باشید و نگذارید افراد دیگر به اعتقاد و اعتمادی که به خود دارید لتمه بزنند . یکی از مشکلات بزرگ افراد ناموفق خجالت کشیدن است . این افراد حتی برای گرفتن حق خود از دیگران خجالت می کشند . می شود گفت هیچ کس برای رفع این مشکل نمی تواند کمک کند جز خودشان . پس بیایید خجالت و ترس را از دیگران کنار بگذاریم و حقی که سزاوار شما است را از دنیا بگیرید .

شروع کار جدید
شروع کار جدید

به جای حل مشکل دنبال راه حل هستید

اگر در کاری به مشکل برخورد کردید سعی کنید به جای به دنبال بودن راه حل برای رفع مشکل به دنبال حل مشکل باشید . این را بدانید زمانی که شما صرف حل مشکل می کنید بسیار کمتر از به دنبال راه حل گشتن است . پس سعی کنید این کار را به نحواحسن انجام دهید و از افرادی که فکر می کنید می توانند کمکتان کنند حتماً استفاده کنید .

حتماً بخوانید : سازگاری یک راه پیشرفت

بله گفتن به همه انتخاب ها

شما دیگر یک فرد بالغ هستید و دیگر به عقل و فکر دیگران احتیاجی ندارید پس می توانید خود برای زندگی خود تصمیم بگیرید و نگذارید افراد دیگر برای شما تصمیم بگیرنند . دیگر شما لازم نیست برای اینکه فردی ناراحت نشود به انتخاب های اشتباه مردم بله بگویید . لغت ((بله)) لغتی سه حرفی است ولی همین لغت سه حرفی باعث و بانی اشتباهات زیادی در جهان است . پس بیایید در جایی درست از این لغت سه حرفی استفاده کنید .

شروع کار جدید
شروع کار جدید

اعتماد نداشتن به خود

خداوند هیچ فردی را بی دلیل خلق نکرده و حتماً شمایی که این مطلب را مطالعه می کنید یک توانایی خاصی در انجام امور خاصی دارید . پس نگذارید افراد دیگر توانایی شما را نادیده بگیرند و سعی کنید توانایی خود را به مردم جهان ارائه دهید و ترسی از این موضوع نداشته باشید . کشف این توانایی جز اعتقاد به خود کشف نمی شود و همیشه به خود اعتقاد داشته باشید و خود را دست کم نگیرید . شاید توانایی شما دنیا را متحول کند .

حتماً بخوانید : چگونه یک کسب و کار راه اندازی کنیم ؟

حرف آخر

قطعاً برای شروع کار جدید باید زحمات بسیاری بکشید . این مواردی که در متن بالا اشاره کردیم اندکی از مواردی است که شما برای شروع کار جدید به آن احتیاج دارید . این را بدانید که خداوند همیشه پشت شما و همراه شما است و شما را بسیار دوست دارد و هیچ زمانی تنها نیستید حتی اگر تمام دنیا به شما پشت کنند . پس با توکل به خدا کاری را شروع کنید که توانایی شما را به دنیا نشان دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.