چگونه شاد باشیم ؟زمان مطالعه : ۵ دقیقه

شاد بودن در زندگی

(چگونه شاد باشیم ؟) ، (چطور شاد باشیم ؟) و (چگونه زندگی شاد داشته باشیم ؟) این ها سوال هایی است که امروزه از بسیاری از افراد می شنویم . برای پاسخ صحیح به این سوال باید اول از شخصیت فردی خود کاملاً مطلع باشیم . به طور مثال باید بدانیم از جمع خوشمان می آید یا خیر ، افرادی که در زندگیمان هستند آیا باعث خوشحالی ما می شوند و یا باعث ناراحتی ما و غیره .

چگونه شاد باشیم ؟
چگونه شاد باشیم ؟

تاثیر فضای مجازی بر شاد بودن ما

امروزه فضای مجازی باعث شده است شما به سوال ((چگونه شاد باشیم ؟)) پاسخ اشتباه بدهید . اگر به اسم فضای مجازی توجه کنید متوجه می شوید که در این فضاها می شود هر نوع اطلاعاتی را به اشتراک گذاشت ولی طرف های مقابل از پشت صحنه ی آن خبری ندارند . ای کاش پشت صحنه فقط برای فیلم ها نبود و می شد برای زندگی امروزه افراد مختلف تهیه کرد . پس می شود گفت یک فرد عاقل تحت تأثیر عکس و ویدیوهای موجود در صفحه های مجازی قرار نمی گیرد و سعی می کند همیشه به جای نگاه کردن به زندگی دیگران بیشتر به زندگی خود توجه کند .

حتماً بخوانید : چگونه بهترین باشیم؟

صحبت های آزار دهنده افراد مختلف

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که در جمع دوستانه نشسته اید و حرف ها و صحبت هایی که زده می شود باعث ناراحتی شما می شود . حال شما باید ببینید این ناراحتی از کجا سرچشمه می گیرد . منظورمان از موضوع که ناراحتی از کجا سرچشمه می گیرد این است که شاید شما به افرادی بیش از حد توجه و مهربانی کرده اید یا بیش از حد این افراد را وارد زندگی خصوصی خود کرده اید یا… از این نوع موضوعات است . پس بیایید منشع ناراحتی خود را پیدا کنیم و نگذاریم مسائل بیهوده برایتان جزوه مهمترین مسائل زندگی شود.

پاسخ دادن به سوال و جواب های بیهوده

یکی از مهمترین مسائل که باعث می شود شما از شادی روح و روان فاصله بگیرید پاسخ دادن به سوال و جواب های بیهوده افراد است . مثل (توچرا هنوز بیکاری تو این سن ؟) . ببینید پاسخ دادن به همین نوع سوال ها نشانه ضعف شما در کنترل زندگی خصوصی خود هستید . این تنها یک نمونه از سوال های بیهوده افراد مختلف است که از شما می پرسند . پس وقت خود را به پاسخ دادن به این نوع سوال ها تلف نکنید . به اصطلاح کلی (آدم مگر می تواند پاسخ همه را بدهد) . پس قطعاً سوال و جواب های بیهوده برای زندگی شاد شما تاثیر زیادی خواهد داشت .

حتماً بخوانید : ترس از آینده ای که در انتظار ماست

نگرانی بیش از حد از آینده

به فکر آینده بودن و برنامه ریزی کردن برای آینده بسیار خوب است و بهترین مورد برای شاد شدن شما در زندگی است . ولی این در این میان هستند افرادی در طول شبانه روز بیش از حد به آینده خود فکر می کنند . این امر بیش از حد نگران بودن به آینده باعث استرس شما شده و نمی گذارد شما پاسخ صحیحی به ((چکونه شاد باشیم ؟)) بدهید .

چگونه شاد باشیم ؟
چگونه شاد باشیم ؟

فکر های خوب برای پاسخ به(چگونه شاد باشیم همیشه ؟)

تا حالا فکر کرده اید که خداوند به شما صورتی زیبا داده ، دل پاک داده ، چشمان خوشرنگ ، موهای زیبا ،قد بلند ،خانواده خوب ،پدر خوب،  مادر خوب ، خواهر و برادر خوب ، امکانات رفاهی خوب در زندگی و… بسیاری از این موارد را که خداوند به شما داده است . پس شما دلیلی برای زندگی ناراحت کننده ندارید . نباید زندگی خود را به خاطر مسائل پیش پا افتاده خراب کنید . پس بیایید به نعمت هایی که خداوند به شما داده است شکر گزار باشید و از آن ها به نحواحسن استفاده کنید . برای پاسخ به سوال چگونه شاد باشیم کافی  است که همین موارد کوچک را در زندگی خود تمرین کنیم .

حتماً بخوانید : چگونه زندگی با شور و نشاط داشته باشیم ؟

مقایسه زندگی خود با دیگران

یک اشتباه بزرگ افراد در زندگی این است که زندگی خود را با دیگران مقایسه می کنند . واقعاً چرا ؟ مگر شما چقدر از زندگی طرف مقابل می دانید ؟ آیا شما می دانید که او در زندگی مشکل ندارد ؟ آیا او خوشبخت است ؟ هر وقت توانستید پاسخ صحیح به این سوال ها بدهید شما می توانید زندگی خود را با دیگران مقایسه کنید . پس گول زندگی افرادی که به ظاهر خوشبخت هستند را نخورید .

چگونه شاد باشیم ؟
چگونه شاد باشیم ؟

حسرت خوردن به زندگی دیگران

امروزه افراد زیادی ماشین و خانه های لوکس دارند و شما بیننده ظاهر این قضایا هستید نه بیننده باطن این قضایا . از کجا می دانید که  خانه لوکس آن فرد اجاره ای نیست ؟ از کجا می دانید آن ماشین لوکس اجاره ای نیست ؟ از کجا فهمیدید که ماشین لوکس و خانه مجلل باعث خوشبختی آن فرد شده است ؟ حسرت خوردن به این نوع مسائل مانند خرد کردن سنگ با دست است .

قضاوت کردن

تنها موردی که در مورد قضاوت کردن می شود گفت این است که : (قضاوت برا ی خدا است مگر شما خدا هستید ؟)

چگونه شاد باشیم ؟
چگونه شاد باشیم ؟

در آخر

برای پاسخ دادن به سوال ((چطور شاد باشیم ؟)) کافی است ذهنیت خود را در مورد مسائل زندگی عوض کنیم و از کوچکترین لحظه های زندگی لذت ببریم و نگذاریم افراد پوچ و کوچک این لذت را از ما بگیرند . هنوز هم زندگی با تمامی مشکلاتی که در دنیا وجود دارد زیبا است . می شود گفت شما می توانید خلاصه این متن را در آهنگ زیبای یه چیزی میشه دیگه رضا صادقی عزیز گوش دهید . امیدوارم همیشه شاد باشید و بخندید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.