اکستنشن مو چیست؟ !!!((مضررات عجیب اکستنشن))!!!زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اکستنشن مو

از دیر باز تا امروز زنان به موهای خود بسیار اهمیت می دادند . اما امروزه این موضوع کمی تغییر کرده است . منظور از تغییر این است که امروزه دیگر مثل قدیم به دنبال راه کارهای دائم نمی روند و بیش تر از روش های موقت استفاده می کنند . یکی از این روش ها موقت اکستنشن مو است . امروزه شاید خیلی از بازیگران و هنر پیشه های معروف از این روش استفاده می کنند و شما از این موضوع خبر ندارید و فکر می کنید موهای خودشان است .

اکستنشن مو
اکستنشن

اکستنشن چیست ؟

اکستنشن در واقع به موهای مصنوعی و طبیعی که به روش های مختلفی به مو اضافه می شود گفته می شود که باعث افزایش مو سر و زیبایی فرد می شود . در ادامه مطلب مضرات و فواید اکستنشن مو را بررسی خواهیم کرد .

حتما بخوانید : شیوه صحیح نگهداری از مو (نرم کننده مو+واکس مو+اسپری نگهدارنده مو )

انواع اکستنشن مو

استفاده از مو طبیعی : اول از همه باید گفت این نوع اکستنشن گران ترین شیوه ممکن است زیرا تارهای مو استفاده شده در آن از موی طبیعی است که بیش تر برای هند است . یک نکته جالب این است که شما با استفاده از این روش می توانید موهای خود را مانند قبل رنگ،دکلره و هایلایت کنید . دوام و ماندگاری این نوع اکستنشن بستگی به میزان رشد موی فرد دارد اما باید هر ۶ هفته یک بار توسط شخص متخصص ترمیم شود .

استفاده از موی مصنوعی : از اسم این روش معلوم است که روشی ارزان قیمت است و باید گفت مضراتی زیادی دارد . در کل شیوه نصب آن همانند موی طبیعی است . باید توجه داشته باشید که حرارت باعث ذوب شدن این نوع مو می شود . یکی از شایع ترین مضراتی که این روش دارد سنگینی این موها است که باعث فشار آوردن به تار مو طبیعی فرد می شود .

حتماً بخوانید : چگونه جذاب باشیم ؟

چگونگی نصب اکستنشن مو

اکستنشن در کل به ۴ روش نصب می شود :

روش چسب کراتین : در این روش مقداری چسب کراتین به بالای ریشه مو زده می شود و به واسطه حرارت  و انبری مخصوص تار موها را به موی فرد اضافه می کنند .

روش رینگ : از اسم این روش معلوم است که بالای تار موها یک رینگ است که به واسطه یک انبر به ریشه و ساقه مو متصل می شود .

روش دوخت : می توان گفت در این روش تارهای مو اکستنشن را به موهای طبیعی فرد می بافند .

روش لاینی : این روش هم همانند اسمش به صورت یک لاین به تارهای موی طبیعی فرد اضافه می شود و سریع ترین روش ممکن است

اکستنشن مو
اکستنشن
حتماً بخوانید : چگونه موی زائد بدن را برای همیشه اصلاح کنیم ؟

نگهداری از اکستنشن مو

باید گفت اگر از اکستنشن مو استفاده می کنید دچار دردسرهای زیادی شده اید . دیگر نمی توانید همانند قبل موهای خود را سشوار کنید  وباید حتماً از شامپوهای مخصوص استفاده کنید و اگر در هنگام شستن کمی به موهای خود فشار وارد کنید ممکن است تارهای مو اضافه شده جدا بشوند .

اکستنشن مو
اکستنشن

مضرات اکستنشن

تا حالا شنیده اید که می گویند موی خود را به مدت طولانی بسته نگه ندارید زیرا این کار باعث می شود به تارهای مو فشار کششی وارد شود و باعث ریزش مو می شود . حال اکستنشن همین فشاری که با بستن مو به ریشه مو وارد می شود را به مدت طولانی به ریشه مو وارد می کند و باعث می شود موهای قبلی خود را هم از دست بدهید . اگر متن بالا را مطلالعه کرده باشید حرف از چسب شد . این چسب گاهی اوقات باعث حساسیت شدید پوستی شده و خارش های زیادی را به همراه دارد و شما را به جایی می رساند که به پزشک مراجعه کنید . میگرن هم یکی دیگر از مضررات اکستنشن است . بدترین ضرر اکستنشن طاسی سر است که دیگر قابل جبران نیست .

فواید اکستنشن

کمی حرف زدن از فواید این روش مسخره است و تنها فایده آن باعث پر پشت  دیده شدن موی شما است و دیگر هیچ فایده ای ندارد .

حرف آخر

بیایید به جای این کارهای موقت همانند اکستنشن مو به کارهای دائم رجوع کنیم مثل این که بدانیم کدام ویتامین بدنمان کم است که باعث کم پشتی موهایمان شده است . این موضوع براحتی با یک آزمایش می توان فهمید . پس بیایید به سلامت خود اهمیت بدهیم و نگذاریم به خاطر زیبایی موقت برای دیگران به موهای خود ضرر وارد کنیم .

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.