هر آنچه که باید در مورد اکستنشن مو بدانیدزمان مطالعه : ۴ دقیقه

اکستنشن مو

از دیرباز تا به امروز زنان به موهای خود بسیار اهمیت می دادند. اما امروزه این موضوع کمی تغییر کرده است. منظور از تغییر این است که امروزه دیگر مثل قدیم به دنبال راه کارهای دائم نمی روند و بیش تر از روش های موقت استفاده می کنند. یکی از این روش ها موقت اکستنشن مو است. امروزه شاید خیلی از بازیگران و هنر پیشه های معروف از این روش استفاده می کنند و شما از این موضوع خبر ندارید و فکر می کنید موهای خودشان است.

اکستنشن مو چیست؟ این سوالی است که امروزه ذهن بسیاری از خانم ها را درگیر خود کرده است. اما بعضی ها به پاسخ این سوال دست پیدا کرده اند، ولی به پاسخ (آیا اکستنشن مو مضر است؟) هنوز جوابی پیدا نکرده اند. ادامه مطلب می تواند پاسخ خوبی برای همه ی سوال های شما در مورد اکستنشن مو باشد.

اکستنشن مو چیست؟

اضافه کردن موهای مصنوعی و طبیعی به طور موقت به موهای طبیعی یک فرد اکستنشن مو گفته می شود.

اکستنشن

حتماً بخوانید: شیوه صحیح نگهداری از مو (نرم کننده مو+واکس مو+اسپری نگهدارنده مو)

انواع اکستنشن مو

استفاده از مو طبیعی: اول از همه باید گفت این نوع اکستنشن گران ترین شیوه ممکن است زیرا تارهای مو استفاده شده در آن از موی طبیعی است که بیش تر برای کشور هند است. یک نکته جالب این است که شما با استفاده از این روش می توانید موهای خود را مانند قبل رنگ، دکلره و هایلایت کنید. توجه داشته باشید که دوام و ماندگاری این نوع اکستنشن بستگی به میزان رشد موی فرد دارد و باید هر ۶ هفته یک بار توسط شخص متخصص ترمیم شود.

استفاده از موی مصنوعی: از اسم این روش معلوم است که روشی ارزان قیمت است. باید بگوییم که این نوع اکستنشن از مضرات زیادی بر خوردار است و استفاده از آن می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای فرد مورد نظر داشته باشد. اگر بخواهیم به مضرات اکستنشن موی مصنوعی اشاره کنیم، باید بگوییم که موهای مصنوعی به دلیل وزن زیادی که دارند می تواند فشار زیادی را بر ریشه موهای طبیعی فرد تحمیل کنند و به دلیل حالت پلاستیکی که این نوع موها دارند می تواند فرد مورد نظر را از استفاده از وسایل آرایشی چون سشوار و اتوی مو باز دارد.

اکستنشن

حتماً بخوانید: کاشت ابروی طبیعی به جای اکستنشن ابرو و تتو ابرو

چگونگی نصب اکستنشن مو

اکستنشن مو در کل به ۴ روش نصب می شود:

روش چسب کراتین: در این روش مقداری چسب کراتین به بالای ریشه مو زده می شود و به واسطه حرارت و انبری مخصوص تار موها را به موی فرد می چسبانند.

روش رینگ: از اسم این روش معلوم است که بالای تار موها یک رینگ است که به واسطه یک انبر به ریشه و ساقه موی طبیعی فرد مورد نظر متصل می شود.

روش دوخت: در این روش تارهای مو اکستنشن را به موهای طبیعی فرد می بافند.

روش لاینی: یک نخ ۲۰ سانتی متری را تصور کنید که از آن موهای بلندی آویزان است. حال این نخ را بین موهای شما قرار می دهند و موهای طبیعی شما را به این نخ پر از مو متصل می کنند.
اکستنشن

حتماً بخوانید: بوتاکس مو بهتره یا کراتینه مو؟

نگهداری از اکستنشن مو

باید گفت اگر از اکستنشن مو استفاده می کنید دچار دردسرهای زیادی می شوید و دیگر نمی توانید همانند قبل موهای خود را سشوار کنید و باید حتماً از شامپوهای مخصوص برای شستشوی سر خود استفاده کنید و اگر در هنگام شستشو کمی به موهای خود فشار بیاورید ممکن است تارهای مو اضافه شده جدا بشوند. همانطور که در متن بالا گفته شد، اگر شما از اکستنشن مصنوعی استفاده کنید دیگر نمی توانید از اقلام حرارتی مو برای حالت دادن یا خشک کردن استفاده کنید.

مضرات اکستنشن مو چیست؟

تا حالا شنیده اید که می گویند موی خود را به مدت طولانی بسته نگه ندارید زیرا این کار باعث می شود به تارهای مو فشار کششی وارد شود و باعث ریزش مو می شود. حال اکستنشن همین فشاری که با بستن مو به ریشه مو وارد می شود را به مدت طولانی به ریشه مو وارد می کند و باعث می شود موهای قبلی خود را هم از دست بدهید.

اگر متن بالا را مطلالعه کرده باشید حرف از چسب شد. این چسب گاهی اوقات باعث حساسیت شدید پوستی شده و خارش های زیادی را به همراه دارد و شما را به جایی می رساند که به پزشک مراجعه کنید.

میگرن هم یکی دیگر از مضرات اکستنشن است، اما بدترین ضرر اکستنشن طاسی سر است که دیگر قابل جبران نیست.

اکستنشن

حتماً بخوانید: پروتز مو یک روش کم هزینه برای افرادی که طاسی سر دارند

فواید اکستنشن مو چیست؟

کمی حرف زدن از فواید این روش مسخره است و تنها فایده آن باعث پر پشت دیده شدن موی سر شما است و دیگر هیچ فایده ای ندارد.

حرف آخر

بیایید به جای درمان های موقتی چون اکستنشن مو به درمان های دائم رجوع کنیم مثل این که بدانیم کدام ویتامین بدنمان کم است که باعث کم پشتی موهایمان شده است. پس بیایید به سلامت خود اهمیت بدهیم و نگذاریم به خاطر یک زیبایی موقت به موهای خود لطمه وارد کنیم.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.