علل تیرگی و کدری پوست صورتزمان مطالعه : ۳ دقیقه

تیرگی و کدری پوست

گاهی اوقات بعضی از ما هنگامی که صورت خود را در آینه می بینیم ، متوجه تیرگی و کدری پوست خود می شویم و اگر خانم باشید با یک میکاپ ساده و اگر آقا باشید با یک بی اهمیتی از کنار آن گذر می کنید . باید بگوییم که زمانی که شما با دیدن چهره خود در آینه شاهد چنین مسائلی شدید ، باید از زندگی فعلی خود دور شوید و یک زندگی نو را دوباره شروع کنید .

بسیاری از علل تیرگی ها و لک های صورت بر می گردد به سبک زندگی نادرست و ما معلول آن را دلایلی چون استرس ، کم خوابی ، تغذیه نامناسب و… می دانیم ، که کاملاً علت هایی که برای این مسئله می آوریم صحیح است .

اما یک سوال : چرا ما به دنبال زندگی سالم نمی رویم ؟

در ادامه مطلب شما را با سبک زندگی سالم در جهت یک پوست شفاف و درخشان آشنا خواهیم کرد و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

خواب
خواب
حتماً بخوانید : درمان بی خوابی با رعایت نکات بسیار ساده در زندگی

خواب

خواب یعنی اینکه به پوست خود فرصت استراحت و بازسازی دهیم . حال مسائلی چون خواب نا کافی و خواب بی کیفیت می تواند این فرصت را از پوست شما بگیرد و تیرگی و کدری پوست از این موضوع سوء استفاده کنند و شما را از داشتن پوست شفاف و درخشان دور کنند .

آب
آب
حتماً بخوانید : فواید نوشیدن آب برای سلامتی انسان

آب

اگر بخواهیم بگوییم که بهترین تغذیه برای پوست چیست ، جوابی جز نوشیدن آب نداریم . آب می تواند پوست شما را مرطوب نگه دارد و خشکی و تیرگی آن جلوگیری کند .

مصرف دخانیات
مصرف دخانیات

مصرف دخانیات

کلاژن ماده ای است که می تواند چین و چروک صورت شما را کنترل کند و یک تغذیه بسیار خوب برای پوست انسان است . حال شما با مصرف دخانیات تولید کلاژن را در بدن خود مختل می کند و آسیب های بسیار جدی به سیستم بدنی خود وارد می کنید .

استرس
استرس

استرس

یکی از دلایل عمده ایجاد شدن جوش ، آکنه و تیرگی پوست زندگی همراه با استرس است . سلامت روان و آرامش درونی یک فرد می تواند کمک زیادی برای داشتن یک پوست زیبا و شفاف کند . پس سعی کنید در زندگی خود را به آرامش دعوت کنید و از داشتن یک پوست شفاف و زیبا لذت ببرید .

پیری زود رس
پیری زود رس

جلوگیری از پیری زود رس

پیری بخشی از زندگی همه ی انسان ها است و نمی توان گفت که هیچ کس دچار آن نمی شود . حال در این بین بعضی از افراد بر پیری خود تسریع می بخشند و خود را زودتر از دیگران با صورت چین و چروک آشنا می کنیم .

حال برای اینکه روند پیری صورت خود را کند کنیم ، می توانیم با رعایت چند نکته ساده مثل استفاده از کرم ضد آفتاب ، لایه برداری صورت ، آبرسانی و… به یک نتیجه ایده آل برای فرار از پیری زود رس برسیم .

لایه برداری پوست
لایه برداری پوست
حتماً بخوانید : سفیداب یک لایه بردار و پاکسازی کننده پوست

لایه برداری پوست

تجمع لایه های مرده بر روی پوست صورت می تواند پوست شما را تیره و کدر کند . حال برای جلوگیری از این مسئله شما می تواند با یک اسکراب ساده در منزل خود از سر سلول های مرده خلاص شوید و همیشه از داشتن یک چهره با سلول های تازه لذت ببرید .

آبرسانی پوست
آبرسانی پوست
حتماً بخوانید : چگونه پوستی زیبا داشته باشیم؟

حفظ رطوبت پوست

امروزه با وجود انبوهی از کرم های مرطوب کننده و آبرسان پوست دیگر هیچ دلیلی برای خشکی پوست نمانده است . پس بیایید تنبلی را کنار بگذارید و سعی کنید در روز دو بار پوست خود را به واسطه ی کرم های مخصوص پوست خود مرطوب کنید تا صورتی روشن و بدون هیچ تیرگی را به خود هدیه دهید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.