زعفران یک گیاه با ارزش در طب سنتیزمان مطالعه : ۲ دقیقه

زعفران

زعفران که به طلای قرمز معروف است ، در طب ایرانی کاربردهای بسیاری داشته است . این گیاه گرم و خشک فواید بسیار زیادی دارد و  در درمان بسیاری از بیماری ها به طبیبان کمک می کند . می شود از زعفران به عنوان معجزه طب سنتی نام برد .

زعفران
زعفران

در گفتارهای پور سینا می شود به خواص معجزه آسا این گیاه پی برد . او می گوید : زعفران اسهال را از بین می برد ، گدازنده و به سبب قبوضیتی که دارد پزاننده است . چسپنده است و گرمای معتدل دارد و باز کننده است . خواب آور و مایه تیرگی حواس است . زعفران داروی ورم کرم گوش است . دیده را جلا دهد ، شادی آور و توان بخش قلب است .

حتماً بخوانید : خواص معجزه آسا عرق کاسنی

او در ادامه می گوید : در درمان سفت شدن زهدان و به هم آمدن دهانه آن نافع است . زعفران را زنی دادم که در بچه آوردن به زحمت و درد افتاده بود ، فوراً زایید .

زعفران
زعفران

خواص زعفران

این گیاه با ارزش دارای خواص بسیار زیادی است . خواصی چون مسکن درد است ، آرام بخش و خواب آور ، ضد تشنج ، ادرار آور ، اثر پاک کنندگی کلیه و مثانه را دارد ، درمان برونشیت ، درمان سرفه ، کبد را تصفیه می کند ، روشن کننده پوست صورت ، درمان خونریزی بعد از زایمان ، تقویت قوای جنسی ، کاهش فشار خون ، کاهش چربی خون ، درمان آسم ، درمان نفخ شکم ، پیشگیری از بیماری های قلبی ، پیشگیری از سرطان ، موثر در رفع درد دندان و خون ساز است .

حتماً بخوانید : خواص معجزه آسا روغن آرگان

زعفران باعث ایجاد هیچ حساسیتی در بدن انسان نمی شود و دارای ویتامین های بسیاری چون وتامین B1 ، B2  ، B6 و C است و دارای مقدار زیادی مواد مغذی است . مصرف زعفران برای خانم ها تاکید می شود ، زیرا مصرف زعفران برای زنان باعث جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان سینه می شود و برای تنظیم عادت ماهانه خانم ها بسیار مفید است .

زعفران
زعفران

مضرات زعفران

همیشه زیاده روی در استفاده از هر چیزی باعث زیان می شود . پس زعفران در مصرف زعفران باید احتیاط کنید ، به خصوص در خانم ها باردار ، زیرا مصرف زعفران برای زنان باردار بسیار مضر است و از مصرف آن باید صرف نظر کرد زیرا زعفران بر روی سیستم تولید مثل اثر گذار است و باعث سقط جنین می شود .

حتماً بخوانید : زنجبیل یک گیاه پر خاصیت

دیگر مضرات زعفران کاهش اشتها ، زیان رساندن به کلیه ها و ایجاد سر درد است .

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.