حقایق باور نکردنی در مورد سنگ پازمان مطالعه : ۳ دقیقه

سنگ پا

یکی از اقلام نظافتی بدن که در زمان قدیم از آن به عنوان یک اصل جدانشدنی استحمام یاد می کردند ، سنگ پا بود . بسیاری از ما زمانی که نام این محصول را می شنویم در ذهنمان گرمابه و حمام های سنتی تداعی می شود و ما را به یاد دوران قدیم می اندازد . امروزه سنگ پا محصولی شده است که از زمان قدیم به ما ارث رسیده است و هر کس که به نظافت شخصی خود اهمیت می دهد از این محصول نظافتی هنگام استحمام استفاده می کند .

حال شاید شما فکر کنید تنها کاربرد و فایده سنگ پا از بین بردن خشکی و ترک های پا است و دیگر کاربردی ندارد . ولی باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید و باید در مورد طرز فکر خود درباره ی سنگ پا تجدید نظر کنید.

سنگ پا
سنگ پا
حتماً بخوانید : جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه پوست

درمان آکنه پوستی

یکی از مواردی که زیبایی چهره و سلامت پوست صورت را مورد تهدید قرار می دهد ، آکنه و جوش سر سیاه است . حتماً اگر شما جزء افرادی باشید که با مشکل آکنه و جوش سر سیاه آشنا باشید ، برای درمان راه های زیادی را امتحان کردید .

یکی از راه هایی که شما می توانید برای درمان آکنه پوست صورت خود امتحان کنید ، کشیدن سنگ پا به پوست صورت است . هنگامی که شما این عمل را انجام می دهید روزنه های پوست صورت شما پاکسازی شده و مانع از اجتماع چربی و باکتری در منافذ پوستی شما می شود .

برای انجام این کار کافی است هفته ای یکبار صورت خود را به آرامی با یک سنگ پا معمولی شستشو دهید . توجه داشته باشید که این عمل را به آرامی و بر روی پوست نرم و مرطوب و بدون هیچ فشار دستی انجام دهید .

حتماً بخوانید : درمان خشکی و ترک پا

درمان ترک و خشکی پا

یکی از مواردی که از زیبایی پا شما می کاهد ، خشکی و ترک پا است . حال یکی از راه های قدیمی درمان خشکی پا استفاده از سنگ پا است .

کافی است شما پای خود را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه داخل یک تشت آب گرم کنید و بگذارید پاهایتان مرطوب شود . حال که متوجه رطوبت کافی پای خود شدید می توانید با استفاده از یک سنگ پا و به وسیله ی حرکات دورانی و چرخشی لایه های مرده پوست پای خود را از بین ببرید و به یک پای بدون ترک و خشکی دست پیدا کنید .

کمک به درمان دیابت

یکی از مشکلات افرادی که به بیماری دیابت دچار هستند ، خونرسانی نامناسب در نیمه تحتانی بدن است . حال این افراد در بعضی مواقع با مشکلاتی چون ترک و خشکی پا مواجه می شوند .

حال به تازگی طبق تحقیقاتی که انجام شده محققان متوجه شده اند که کشیدن سنگ پا می تواند انسولین خون را تنطیم کند و در عمل خون رسانی در بدن بهبود ببخشد .

سنگ پا
pumice

افزایش قد

هنگامی که فردی در سنین رشد است و از سنگ پا استفاده می کند ، باعث می شود که هورمون های رشد و هورمون هیپوفیز بدن تحریک شود و سبب افزایش قد فرد شود .

حتماً بخوانید : از بین بردن موهای زائد به وسلیه سنگ پا

درمان سر درد

همانطور که گفته کشیدن سنگ پا در خون رسانی بدن تأثیر بسیار زیادی دارد و استفاده از آن باعث می شود غلظت خون کاهش یابد و عملیات خون رسانی به دیگر نقاط بدن بهتر صورت گیرد .

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.