معماری یک رشته تحصیلی جذابزمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکی از دقدقه های بزرگ نوجوانان و پدر و مادر ها انتخاب رشته تحصیلی مناسب است . حال این نگرانی ها باعث شده است که اکثر افراد در انتخاب رشته تحصیلی خود در آینده اشتباهات جبران ناپذیری کنند . امروز تیم تکامگ سعی بر این دارد که یکی از رشته های تحصیلی پر طرفدار به نام مهندسی معماری را به شما دوستداران علم معرفی کند .

رشته معماری چیست ؟
رشته معماری چیست ؟

رشته معماری چیست ؟

رشته معماری یکی پر طرفدار ترین رشته های موجود در ایران است و اکثر نوجوانان هنگام انتخاب رشته ، مهندسی معماری را در اولین انتخاب های خود قرار می دهند .

اگر بخواهیم معماری را به طور مخصر تعریف کنیم باید بگوییم : معماری یعنی زندگی کردن در یک ذهن خلاق و گاه زندگی کردن در یک ذهن بی تفکر است . شاید این جملات برای تعریف معماری کمی پیچیده باشد ولی واقعیت این رشته همین جملات است .

شما در طول عمر خود در فضاهایی که به دست انسان ها و خداوند ساخته شده اند زندگی می کنید . شکی نیست که معماری خداوند بسیار زیبا است و نمی توان در آن عیب و ایرادی پیدا کرد ، پس این طراحی و معماری ما انسان ها است که پر از عیب و ایراد است و باعث رنجش ما در این دنیا شده است . حال وظیفه ما معمارها در کاهش این عیب و ایراد ها است و باید تمام سعی خود در زمینه یک طراحی خوب برای انسان های دیگر بکنیم تا آن ها در این دنیا از فضایی که در آن زندگی می کنند لذت ببرند .

سعی کنید اگر این رشته را انتخاب می کنید حتماً از یک ذهنیت خلاق در طراحی بهره مند باشید و سعی کنید تمام تلاش خود را بکنید که ذهن طراح شما برای انسان های دیگر زیبا باشد .

آینده شغلی مهندسی معماری
آینده شغلی مهندسی معماری
حتماً بخوانید : پروژه های برتر زاها حدید

آینده شغلی مهندسی معماری

تمام آینده شغل های دنیا به خود آن افرادی که رشته های تحصیلی را که انتخاب کرده اند بستگی دارد . پس صحبت از آینده این شغل برای هر فرد متفاوت است و نمی شود گفت که اگر شما این رشته را انتخاب کنید حتماً خوشبخت یا بد بخت می شوید . حال اگر بخواهیم یک نگاه کلی به وضیعت این رشته در کشورمان بیندازیم باید بگوییم ، به دلیل وجود افراد متعدد در این رشته و نیروی کار زیاد در این رشته ، جای پیشرفت دراین رشته بسیار سخت است و باید در زمینه معماری تلاش های بسیاری انجام دهید . البته باید گفت تمامی معماران ایران از سواد و عمل معماری کافی بر خوردار نیستند و شما با کمی خلاقیت می توانید جایگاه خوبی در این رشته برای خود ثبت کنید .

رشته تحصیلی معماری
رشته تحصیلی معماری
حتماً بخوانید : اتوکد یک نرم افزار بسیار کاربردی برای مهندسین

چه چیزهایی در این رشته یاد می گیرید

دروس اصلی شما در این رشته مقدمات طراحی و طراحی است که جزوه مهترین دروس در این رشته محسوب می شود . شما در این رشته از دروسی چون روستا ، برداشت از بناهای تاریخی ، معماری اسلامی ، معماری جهان ، تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی و … یاد می گیرید .

رشته تحصیلی معماری
رشته تحصیلی معماری
حتماً بخوانید : انقلاب صنعتی در معماری چگونه شکل گرفت ؟

حرف آخر

شما در انتخاب هر رشته ای باید به علاقه خود رجوع کنید و کاری به آینده شغلی و افکار مردمان اطرافتان نداشته باشید . توجه داشته باشید شما برای پیشرفت در این رشته نباید فقط به دروس دانشگاه و یادگیری از استادان دانشگاه اکتفا کنید ، زیرا این ها وسیله ای هستند برای معرفی رشته معماری و شما برای درک بیشتر و علم بیشتر به یادگیری هایی عمیق تر از دانشگاه احتیاج دارید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.