طرز تهیه حلوای زردزمان مطالعه : ۲ دقیقه

حلوای زرد

اگر شما جزء یک خانواده ایرانی باشید حتماً از خوردن حلوای زرد لذت می برید. حال خیلی ها دوست دارند این حلوا را در خانه خود تهیه کنند. برای این کار لازم است شما ۴ لیوان آرد، ۳لیوان شکر، یک لیوان گلاب، یک لیوان آب، زعفران دم کرده و کمی روغن را تهیه کنید و در خانه خود حلوای زرد را درست کنید. حتماً پیشنهاد می دهیم که شما دوستداران آشپزی این کار را انجام دهید و از تهیه حلوای زرد لذت ببرید.

مرحله اول

آشپزان محترم توجه فرمایید شما ابتدا شربت حلوا را درست می کنید . برای این کار لازم است شما آب، شکر، گلاب و زعفران را روی شعله گاز گذاشته و حرارت دهید. سپس کمی صبر کنید تا جوش بیاید شربت به قوام برسد. در مرحله بعد شما آشپز عزیز باید آرد را اَلَک کنید وسپس آرد را داخل یک ماهیتابه ریخته و به آن حرارت می دهید. توجه داشته باشید این کار را روی شعله ی کم انجام دهید و بگذارید آرد به آرامی به رنگ طلایی در بیاید.

حلوای زرد

مرحله دوم

آشپزان عزیز توجه کنید، در آخر کار روغن یا کره را اضافه می کنیم و کمی بهم می زنیم و بعد از مدتی حرارت را خاموش می کنید. سپس آرام آرام شربتی را که درست کرده اید را اضافه می کنید. در این مرحله شما نیاز به بازوان قوی نیاز دارید زیرا باید حلوا را حسابی بهم بزنید تا آرد گوله گوله نشود. حال در این مرحله کمی پودر هل را به حلوا زرد اضافه می کنید. توجه داشته باشید اگر حلوایتان شُل شده بود دوباره آن را روی حرارت قرار دهید طوری که حلوا وسط ماهیتابه جمع شود. به مرحله آخر رسیدیم مرحله ای که شما می توانید دستپخت خود را میل بفرمایید. کافی است که در این مرحله حلوا را داخل ظرفی ریخته و تزئین کرده. شما می توانید برای تزئین از خلال پسته و بادام استفاده فرمایید.

حتماً بخوانید: طرز تهیه نان زنجبیلی مغزدار

فوت و فن کار

اگر آرد را ۲ بار اَلَک کنید حلوا گلو گلو نمی شود.
روغن را در آخرین مرحله اضافه می کنیم که طعم و بوی بد به خود نگیرد.
وقتی آرد را از حرارت برداشتید ۲ تا ۳ دقیقه بهم بزنید بعد شربت را اضافه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.