طرز تهیه حلوای زردزمان مطالعه : ۲ دقیقه

حلوای زرد

اگر شما جزوه یک خانواده ایرانی باشید حتماً از خوردن حلوای زرد لذت می برید . حال خیلی ها دوست دارند این حلوا را در خانه خود تهیه کنند . برای این کار لازم است شما ۴ لیوان آرد،۳لیوان شکر،یک لیوان گلاب،یک لیوان آب،زعفران دم کرده و کمی روغن را تهیه کنید و در خانه خود حلوای زرد را درست کنید . حتماً پیشنهاد می دهیم که شما دوستداران آشپزی این کار را انجام دهید و از تهیه حلوای زرد لذت ببرید .

حتماً بخوانید : طرز تهیه تاس کباب بهِ

تهیه حلوای زرد

آشپزان محترم توجه فرمایید شما ابتدا شربت حلوا را درست می کنید . برای این کار لازم است شما آب،شکر،گلاب و زعفران را روی شعله گاز گذاشته و حرارت دهید . سپس کمی صبر کنید تا جوش بیاید تا زمانی که شربت به قوام بیاید . در مرحله بعد شما آشپز عزیز باید آرد را اَلَک بکنید وسپس آرد را داخل یک ماهیتابه ریخته و به آن حرارت می دهید . توجه داشته باشید این کار را روی شعله ی کم انجام دهید و بگذارید آرد به آرامی به رنگ طلایی در بیاید .

حلوای زرد
حلوای زرد

آخرین مرحله تهیه حلوای زرد

آشپزان عزیز توج کنید در آخر کار روغن یا کره را اضافه می کنیم و کمی بهم می زنیم و بعد از مدتی حرارت را خاموش می کنید . سپس آرام آرام شربتی را که درست کرده اید را اضافه می کنید . در این مرحله شما نیاز به بازوان قوی نیاز دارید زیرا باید حلوا را حسابی بهم بزنید تا آرد گوله گوله نشود و تا زمانی بهم بزنید که حلوا صاف شود . حال در این مرحله کمی پودر هل را به حلوا زرد اضافه می کنید . توجه داشته باشید اگر حلوایتان شُل شده بود دوباره آن را روی حرارت قرار دهید طوری که حلوا وسط ماهیتابه جمع شود . به مرحله آخر رسیدیم مرحله ای که شما می توانید دستپختتان را میل بفرمایید . کافی است که در این مرحله حلوا را داخل ظرفی ریخته و تزئین کرده . شما می توانید برای تزئین از خلال پسته و بادام استفاده فرمایید .

حتماً بخوانید : طرز تهیه دلمه بهِ و شرب بهِ

فوت و فن کار

۱_ اگر آرد را ۲ بار اَلَک کنید حلوا گلو گلو نمی شود .
۲_ روغن را در آخرین مرحله اضافه می کنیم که طعم و بوی بد به خود نگیرد .
۳_وقتی آرد را از حرارت برداشتید ۲ تا ۳ دقیقه بهم بزنید بعد شربت را اضافه کنید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.