پیشرفت در شغل آرایشگریزمان مطالعه : ۴ دقیقه

شغل آرایشگری

خیلی ها شاید شغل آرایشگری را می شنوند به ذهنشان آرایشگاه های کنار و گوشه خیابان خطور کند . ولی اینگونه نیست و در این شغل تغییرات زیادی اتفاق افتاده و می شود گفت یکی از شغل های پر درآمد شده است .

چگونه آرایشگر معروف شویم

این سوال که (چگونه آرایشگر معروف شویم؟) برای خیلی ها در زمینه آرایشگری پیش آمده است . باید در جواب این سوال گفت : امروزه مردم به موی خود بیشتر از قدیم اهمیت می دهند و یکی از مهمترین راه های معروفیت در این زمینه این است که شما باید یک آرایشگر حرفه ای باشید و موی مشتری خود را به خوبی اصلاح کنید . جمله ای که در متن گفته شد (موی مشتری خود را به خوبی اصلاح کنید) یکی از مهمترین راه های موفقیت در شغل است . زیرا این کار باعث می شود شما مشتری ثابت داشته باشید و داشتن مشتری ثابت باعث می شود که شما در آینده شغل خود مشتری بیشتری داشته باشید .

مشتری بیشتر

داشتن مشتری خوب یکی از دغدغه های آرایشگران است . همان طور که در متن بالا گفته شد مشتری ثابت و خوب خود یکی از علت های افزایش مشتری است . شاید برای شما سوال پیش بیاید داشتن مشتری خوب و ثابت چه ربطی به افزایش مشتری دارد . بیایید یک مثال خوب در این زمینه بزنم :آرایشگری مثل شغل خیاطی می ماند . اگر خیاطی لباسی را خوب بدوزد و زمانی که کسی آن را بر تن کند از آن در مورد خیاط لباس پرس و جو می کنند . مو هم همانند لباس است اگر موی فردی خوب باشد حتماً از آرایشگر آن پرس و جو می کنند .

شغل آرایشگری
شغل آرایشگری

موفقیعت در این زمینه

از قدیم گفتن خود را دست بالا بگیرید . حال چه جوری در آرایشگری خود را دست بالا بگیرید . بزارید یک مثال ساده بزنم .(( خشایار رحیم خان )) شاید این اسم را نشنیده اید . این فرد در دوران نوجوانی و جوانی همانند خیلی از آرایشگران در آرایشگاه های کوچک کار خود را شروع کرده و اما امروزه او یک آرایشگاهی دارد که اگر وارد آن شوید فکر می کنید وارد یک رستوران و یک جواهر فروشی بسیار لاکچری شده اید . می شود گفت : خشایار رحیم خان خود را دست کم نگرفته و فکر آن فقط یک آرایشگر ساده نبوده و دوست داشته در این زمینه پیشرفت کند و مثل خیلی از آرایشگران موجود فقط موی مردم را اصلاح نکرده است .

حتماً بخوانید : کافه داری با کمترین پول

طرز فکر خوب در این شغل

خیلی فکر می کنند آرایشگری یک شغل سطح پایین است . ولی این جمله که (آرایشگری یک شغل سطح پایین است) کاملاً غلط است زیرا بستگی دارد چگونه در مورد این شغل فکر می کنید . بله اگر شما فکر می کنید که در یک مکان کوچک کار می کنید و هر فردی در آن تردد دارد درست فکر کرده اید این شغل سطح پایین است . ولی اگر شما به یک سالن بزرگ در یکی از برج های شهر خود و مشتری های سنجیده شده فکر می کنید . این شغل سطح پایین نیست بلکه یک شغل سطح بالا نیز است . در کل می شود گفت آن کسی که این شغل را انتخاب کرده چگونه فکر می کند . اگر فکر آن کوچک باشد در همان مغازه کوچک موی مردم را اصلاح می کند و اگر فکر آن بزرگ باشد در مکانی بزرگ موی مردم را کوچک می کند .

حتماً بخوانید : چگونه یک کسب و کار راه اندازی کنیم ؟

شیوه رفتار با مشتری

اگر متن بالا را مطالعه کرده باشید حرف از مشتری سنجیده شده است . مشتری سنجیده یعنی چه ؟ رفتار شما با مشتری تاثیر زیادی در رفتار مشتری با شما دارد و اگر با آن بد اخلاقی کنید شاید دیگر پیش شما نیاید . باید توجه داشته باشید که حرف های شما یه مشتری از اصلاح مو مهمتر است زیرا اگر مشتری احساس توهین کند یا از شما دلخور شود باعث می شود دیگر پیش شما نیاید و این یک فاجعه است زیرا شاید بعد از آن افرادی که به واسطه آن فرد پیش شما آمده بودند آن ها هم دیگر پیش شما نیایند . پس حواستان را در این زمینه جمع کنید تا جایی که می توانید با مشتری خود با احترام رفتار کنید .

حتماً بخوانید : ((مشاغل خانگی)):!!!یک کسب و کار پر درآمد در خانه!!!

درآمد شغلی

اگر شما صاحب یک سالن زیبایی در جای خوب شهر خود هستید . می توانید روزانه بیش از ۲ میلیون تومان درآمد داشته باشید . اگر صاحب چنین سالنی نیستید امیدوارم این مقاله شما را برای رسیدن به چنین سالنی کمک کند .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.