مراقبت از موی سر در برابر حرارت سشوار+اتوی مو+…زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ابزار حرارتی مو

اکثر افرادی که به زیبایی و حالت موهای خود اهمیت می دهند حتماً در طی شبانه روز از ابزار آرایشی مثل اتوی مو و سشوار استفاده می کنند. اما در این بین برای این افراد مسئله آسیب رسیدن به مو کمی نگران کننده شده است و اکثر آن ها علاوه بر اهمیت دادن به زیبایی و حالت موی خود به سلامت موی خود هم اهمیت می دهند.

در ادامه مطلب شما را با چند نکات آرایشی حین استفاده از ابزار حرارتی مو آشنا خواهیم کرد تا نگرانی شما حین استفاده از این ابزار کاهش یابد.

 Harms of heat for hair

حتماً بخوانید: خواص معجزه آسا روغن آرگان

روغن آرگان

این روغن یکی از بهترین نرم کننده ها و محافظت کننده های موی سر در برابر حرارت است. شما با استفاده از این روغن علاوه بر جلوگیری از آسیب رسیدن موی سر در برابر حرارت، به سلامت ریشه و تار موی خود کمک بسیار زیادی می کنید و می توانید از روغن آرگان به عنوان یک ترمیم کننده بسیار خوب برای موی خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید شما قبل از استفاده از سشوار و اتوی مو باید موی خود را با روغن آرگان ماساژ دهید تا موی شما را تا حد ۳۰۰ درجه سانتی گراد حرارت در امان نگه دارد.

مضرات حرارت برای موی سرروغن بادام

یکی از روغن هایی که می تواند برای موی سر هر فردی جزء مغذی ترین مواد غذایی باشد، روغن بادام است. این روغن سرشار از ویتامین E است و می تواند موهای شما را در برابر حرارت ابزار آرایشی محافظت کند. کافی است شما قبل از استفاده از این ابزار کمی موهای خود را به واسطه این روغن نرم کنید تا موهای شما در برابر حرارت حفظ شود.

حتماً بخوانید: شیوه صحیح سشوار کشیدن مو

روغن نارگیل

روغن نارگیل آنقدر مقاوت بالایی در برابر حرارت دارد که باعث شده بسیاری از تولید کننده های اسپری های حرارتی مو از این روغن در تولید محصول خود استفاده کنند. روغن نارگیل علاوه بر محافظت مو در برابر حرارت، یک آبرسان بسیار خوب برای ساقه های مو محسوب می شود. این روغن هم همانند دیگر روغن هایی که در متن بالا گفته شد باید قبل از استفاده از ابزار آرایشی حرارتی مورد استفاده قرار گیرد.

اسپری های حرارتی مواسپری های حرارتی

کمپانی های تولید کننده مواد آرایشی با استفاده از مواد شیمیایی و طبیعی اسپری های حرارتی را تولید کرده اند که می تواند موهای افراد را از آسیب های ابزار آرایشی چون اتوی مو در امان نگه دارد. به طور مثال یکی از این کمپانی های معروف توانسته است چنین محصول آرایشی تولید کند، شرکت شوارتسکف آلمان است. شما می توانید این اسپری را با نام گلیس از مراکز خرید لوازم آرایشی خریداری کنید و موی خود را تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد در برابر حرارت ابزار آرایشی مو حفظ کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.