چرا من لاغر نمی شوم ؟زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رژیم

بسیاری از ما امروزه دچار اضافه وزن هستیم و این موضوع باعث شده است جریاناتی مانند استرس ، بی حوصلگی و نفرت از بدن خود اطراف ذهنمان را مشغول به خود کند و در نشاط به ادامه زندگی ما تأثیر بسیار زیادی بگذارد .حال بسیاری از شما در برنامه ی غذایی خود به یک رژیم غذایی پایبند هستید و می خواهید از طریق همین رژیم غذایی که دنبال می کنید به یک وزن ایده آل برسید .

ولی موضوعاتی به نام لاغر نشدن و کاهش وزن نا کافی باعث شده شما از رژیم غذایی خود دست بکشید و به سوال هایی مثل (چرا من لاغر نمی شوم ؟) بر خورد کنید .

استرس
استرس
حتماً بخوانید : بهترین رژیم لاغری مخصوص افرادی که می خواهند لاغر شوند

استرس

همانطور که در متن بالا گفته شد استرس خود عاملی است که باعث افزایش وزن شما می شود و می تواند وزن شما را در کنار رژیم غذایی و ورزش کردن افزایش دهد و مانع از کاهش وزن شما شود .

حتماً بخوانید : تجربه داشتن یک زندگی آرام

یکی از مهمترین کارهایی که یک فرد می تواند برای حفظ سلامت بدن خود انجام دهد ، مراقبت از سلامت روان است . باید گفت شما زمانی که مراقب سلامت روان خود نیستید و همیشه زندگی خود را با استرس می گذرانید ، هورمونی به نام کورتیزول در خون شما افزایش پیدا می کند و شما را با مشکلی به نام گرسنگی دچار می کند و باعث می شود شما برای سیر شدن خود اقدام به خوردن غذاهای ناسالم کنید .

پس سعی کنید خود را از استرس دور کنید تا بتوانید یک رژیم غذایی سالم را به خود هدیه دهید .

آجیل
آجیل

مصرف بیش از حد آجیل

یکی از مواد غذایی که از درصد بالای چربی بر خوردار است و می تواند شما را در پر خوری همراهی کند ، آجیل است .

کالری و چربی از دشمنان بسیار جدی کاهش وزن هستند و می توانند بهترین رژیم غذایی را از پا در بیاورند . آجیل هم همان دشمن کاهش وزن است و مصرف بیش از حد آن می تواند کاهش وزن شما را تحت تأثیر قرار دهد و مانع از لاغری شما شود .

تاثر لبنیات بر لاغری

پایه اصلی مواد تشکیل دهنده لبنیات پروتئین است و باید گفت اکثر محصولات لبنی دارای پروتئین بسیار بالایی هستند و خوردن آن ها باعث افزایش سطح انسولین بدن می شود و می تواند متابولیسم بدن شما را مورد هدف قرار دهد و مانع از چربی سوزی و کاهش وزن شما شود .

سعی کنید در مصرف لبنیات بسیار سنجیده رفتار کنید و از زیاده روی در مصرف مواد لبنی خود داری فرمایید .

میزان خواب کافی
میزان خواب کافی

خواب کافی

یکی از مهمترین مواردی که هر انسان باید برای سلامت بدن خود به آن توجه کند ، خواب کافی در طی شبانه روز است . حال بسیاری فکر می کنند که اگر در شبانه روز به مدت ۸ ساعت بخوابند می تواند میزان خواب کافی را در طی شبانه روز کنترل کنند .

باید بگوییم این طرز فکر در مورد خواب کافی کاملاً اشتباه است و خواب کافی برای هر فرد تعرف خاص خود را دارد و نمی توان به همه یک ساعت مشخص برای خواب کافی داد .

برای درک بهتر این موضوع شما را به خواندن مطلب لینک زیر دعوت می کنیم.

حتماً بخوانید : میزان خواب کافی برای بدن
هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.