بررسی خودروی کیا موهاویزمان مطالعه : ۳ دقیقه

کیا موهاوی

یکی از خودروهای شاسی بلند و پر قدرت بازار ایران که در سال ۲۰۰۹ توسط شرکت کیا موتورز وارد شد ، کیا موهاوی بود . این خودرو به دلیل ابعاد و قدرت موتوری خوب خود توانست هم در ایران و هم در کشورهای خارجی از فروش بالایی بر خوردار باشد و مشتری خوبی را جذب خود کند .

یکی از دلایل استقبال مردم از این خودرو به علت تنوع پایین خودروهای شاسی بلند در کشورمان بود و می شود گفت اکثر خودروهای شاسی بلند کشورمان برای کشور ژاپن بود و این موضوع باعث شده که مردم بازار خودرویی ایران به کمپانی های کشورهایی مثل کره استقبال خوبی نشان دهند .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد یکی از خودروهای شاسی بلند بازار خودرویی ایران را مورد بررسی قرار دهد و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

کیا موهاوی
کیا موهاوی

طراحی ظاهری

همیشه خودروهای شاسی بلند آن زمان از یک طراحی ساده و شکیل بهره می بردند و می شود این موضوع را به خوبی در چهره موهاوی متوجه شد . کیا موهاوی از یک نمای جلویی با چراغ های ذوزنقه ای و یک جلو پنجره متوسط بر خودار است و در چهره عقب این خودرو هم می شود دوباره چراغ های مشابه نمای جلویی را دید .

یکی از مواردی که کمی طراحی این خودرو را ضعیف نشان می دهد ، استفاده از محافظ های دور بدنه و سپر است که باعث شده این خودرو نمای جذاب خود را تا حدی گم کند و بیننده نتواند آن جذابیت را در طراحی بدنه پیدا کند .

کیا موهاوی
کیا موهاوی

امکانات رفاهی

شما با خودرویی سر و کار دارید که تکنولوژی آن برای حداقل ۱۰ سال گذشته است . پس نباید شما از این خودرو توقع امکانات رفاهی بسیار متنوعی را داشته باشید .

حتماً بخوانید : سانتافه یک کراس اوور پر طرفدار جهان

البته باید بگوییم که امکانات رفاهی این خودرو در زمان خود بسیار بالا بوده است و آن زمان موهاوی جزء خودروهای خوبی از نظر امکانات رفاهی بوده است .

گرمکن و سردکن صندلی ، سانروف ، مموری صندلی و تهویه هوای دو گانه از امکانات رفاهی است که در این خودرو به چشم می خورد .

کیا موهاوی
کیا موهاوی

کابین

این خودرو با دو نسخه موتوری هشت و شش سیلندر وارد ایران شد که از نسخه هشت سیلندر آن به عنوان یک خودرویی بسیار قدرتمند می شناسند . باید بگوییم که موهاوی نسخه ی هشت سیلندر یک خودرو عادی نیست بلکه خودرویی بسیار قدرتمند است که در دورهای بالا نمی توان دیگر آن را کنترل کرد .

کیا موهاوی یک کابین بسیار ساده و جادار دارد ولی سواری و تکان های عرضی این خودرو می تواند راننده و سر نشینان را بسیار آزار دهد .

کیا موهاوی
کیا موهاوی

رقیب

رقیب اصلی این خودرو هیوندای وراکروز است . باید بگوییم که هر دوی این خودروها در سال خود جزء شاهکارهای صنعت خودرو بودند و نمی توان تفاوت زیادی را بین این دو رقیب پیدا کرد .

حتماً بخوانید : بررسی خودروی هیوندای وراکروز

ارزش خرید

تامین قطعات و مصرف بنزنین بالا از دلایلی است که می تواند ارزش خرید این خودرو را پایین بیاورد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.