بررسی هیوندای آزرازمان مطالعه : ۴ دقیقه

هیوندای آزرا

هیوندای آزرا ، آخرین خودرویی که در سال ۲۰۱۹ وارد ایران شد و پس از آن دیگر خودرویی وارد ایران نشد . حال این محصول پر طرفدار کمپانی هیوندای که در ایران نتوانست مشتری خوبی را به علت قیمت بالای و موتور ضعیف کسب کند ، امروزه رقیب بسیاری از خودروهای کارکرده آلمانی شده است و کمی کسانی که به دنبال خودروی صفر کیلومتر هستند را مشتاق به خرید خود کرده است .

در ادامه مطلب تیم خودرویی تکامگ یک سدان معروف کره ای را برای شما بررسی کرده است و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

هیوندای آزرا
هیوندای آزرا

طراحی ظاهری آزرا

همیشه آزرا جزء محصولات برتر کمپانی هیوندای بوده است و از نظر طراحی ظاهری همیشه توانسته است مشتریان خوبی را جذب خود کند . باید بگوییم که این بار هم هیوندای با طراحی زیبای آزرا مشتریان خود را شگفت زده کرده است و خودرو خود بسیار به خودروهای لاکچری نزدیک کرده و توانسته محصول خود را رقیب بسیاری از خودروهای اروپایی کند .

حتماً بخوانید : تویوتا C-HR یک کراس اوور کامپکت ژاپنی

باید بگوییم که این نسل از هیوندای هیچ شباهتی به نسل قبل خود ندارد و ما شاهد یک طراحی بسیار متفاوت از این خودرو هستیم . البته باید بگوییم که همیشه در آزرا چراغ های به هم پیوسته عقب خودرو در همه نسل ها رعایت شده است ، گویی امضای کمپانی هیوندای برای محصول آزرای خود شده است .

در جلوه ی جلوی این خودرو شاهد چراغ های باریک و بیضی شکل ، جلو پنجره بزرگ و کرومی و دی لایت های کشیده هستیم . اما در جلوه ی عقب خودرو شاهد خودرویی دوج چارجر هستیم و آنقدر این شباهت زیاد است که در شب نمی توان این دو خودرو را از هم تشخیص داد . البته همان طور که گفته شد همیشه چراغ های عقب هیوندای آزرا به هم متصل بوده است و این موضوع یک اصل طراحی در کمپانی هیوندای شده است  .

در قسمت بدنه شاهد یک طراحی ساده و شکیل هستیم که با خطوطی بسیار محتاطانه جلوه ی خودروهای لاکچری را گرفته است .

هیوندای آزرا
هیوندای آزرا

امکانات رفاهی

موضوعی که توانسته این خودرو را را رقیب خودروهای اروپایی کند ، امکانات رفاهی است که در این خودرو بسیار موج می زند . می شود گفت هیوندای در این خودرو سنت شکنی کرده است و دیگر آزرا مانند نسل های قبل با آپشن های کاربردی شکیل نکرده است .

حتماً بخوانید : بی ام و ۵۲۸ یک سدان معروف از کمپانی BMW

امکانات ایمنی هم همانند امکانات رفاهی توانسته است رانندگی با این خودرو را بسیار ایمن کند و به سر نشینان خود یک اطمینان خاطر خوبی بدهد . باید بگوییم که آزرا امکانات رفاهی بسیار خوبی را در اختیار سرنشینان و راننده قرار داده است و تنوانسته در عقل مشتریان خود ، خود را یک خودروی فول آپشن و لاکچری معرفی کند .

هیوندای آزرا
هیوندای آزرا

کابین

دیگر در سواری این خودرو خبر از گاز هرز خوردن و تکان های نا متعارف نیستیم و شما با خودرویی سر و کار دارید که سواری آن بسیار عالی و کابین آن بسیار آرام و ارگونومیک است .

موضوعی که کمی مشتریان خود را برای خرید این خودرو دلسرد می کند ، شتاب ضعیف این خودرو است . باید بگوییم که اگر شما به دنبال خودرویی هستید که شتاب گیری آن عالی باشد ، اصلاً به سراغ این خودرو نیایید زیرا می تواند شما را از شتاب ضعیف خود متعجب کند .

حتماً بخوانید : فولکس واگن پاسات یک خودرو آلمانی با اصالت

متریال استفاده شده در کابین از کیفیت خوبی بر خوردار است و شما می توانید این موضوع را در جای جای این خودرو به خوبی حس کنید .

آزرا
آزرا
حتماً بخوانید : رنو تالیسمان یک سدان فرانسوی فوق العاده

رقیب

رنو تالیسمان و فولکس واگن پاسات از رقیب های جدی این خودرو هستند . اگر بخواهییم بین این خودروها خودرویی را انتخاب کنیم ، فولکس واگن پاسات می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد . البته باید به این نکته توجه داشته باشید که شما با داشتن هیوندای آزرا همانند رقیب های خود مشکل حساسیت پیشرانه ی بنزین ندارید و این خود می تواند در این دورانی که کیفیت بنزین پایین است شما را بسیار در هزینه های نگهداری پایین همراهی کند .

آزرا
آزرا

ارزش خرید

اگر به دنبال خودروی صفر کیلومتر با امکانات رفاهی و ایمنی بالا هستید ، هیوندای آزرا می تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.