چگونه زندگی با شور و نشاط داشته باشیم ؟زمان مطالعه : ۳ دقیقه

به دنبال شور و نشاط

قدر این لحظه های کوتاه را بدانید و عصاره ی هر لحظه را بگیرید . این لحظه بزودی خواهد مرد و خوب یا بد دیگر به همان شکل بر نخواهد گشت . اکثر ما در زندگی به دنبال به شور و نشاط هستیم ، ولی نمی دانیم کجا آن ها را پیدا کنیم . باید بگوییم ساختن لحظات خوب زندگی بر عهده شما است و این شما هستید که می توانید تصمیم بگیرید که زمان های زندگی خود را چگونه بگذرانید .

خوبی زمان این است که شما می توانید بر چگونه گذشتن آن کاملاً حاکمیت داشته باشید . باید بگوییم آزار دهنده ترین کاری که یک انسان می تواند با خود انجام دهد این است که به زمان اجازه حاکمیت دهد و آن زمانی است که زندگی انسان تباه شده و دیگر نمی شود برای آن کاری کرد .

فکر کردن در مورد خود

ما مسئول نیستیم که به دیگران ثابت کنیم چه کسی هستیم . مسئوولیت و وظیفه ما فقط این است که همان کس باشیم . کارهای شما نشان دهنده ی شخصیت شما است و واقعیت شما همان است که ظاهر می شود . مردم حق دارند که هر طور دلشان خواست فکر کنند ، اما لازم نیست هر طور فکر کردند ، همان طور هم باشد .

حتماً بخوانید : چگونه دیگران را بیشتر دوست بداریم ؟

بعضی انسان ها را دیده ایم که برای خود زندگی نمی کنند ، بلکه برای دیگران زندگی می کنند و جالب این است که از این موضوع بسیار خوشنود هستند . افرادی را دیده ایم که به خاطر نگاه و طرز تفکر افراد دیگر زندگی خود را آن طور که دوست دارند پیش نمی برنند .

زندگی زیباست
زندگی زیباست

با خود مهربان باشیم

خوب است که مراقب خود باشیم . خوب است که نسبت به خود مهربان باشیم . اگر با خویشتن دلسوزانه رفتار کنیم ، دیگر از دیگران توقع دلسوزی نخواهیم داشت . اگر با خود مهربان باشم ، اعتماد به نفس ، مثبت اندیشی و اطمینان ما افزایشی می باد .

حتماً بخوانید : اندیشه مثبت برای زندگی زیبا

تا به امروز به این موضوع فکر کرده اید که نسبت به خود چه مقدار دلسوز هستید ‌. در پاراگراف بالا یک جمله قشنگ گفته شد و آن این بود که اگر با خویشتن دلسوزانه رفتار کنیم ، دیگر از دیگران توقع دلسوزی نخواهیم داشت .

افرادی را دیده ایم که به خاطر اینکه یک فرد غریبه خوشحال شود ، خود را ناراحت و آزرده کرده اند . این همان موضوع اگر با خود مهربان نباشیم ، از دیگران توقع مربان بدون با خود را داریم . بیایید این توقع بیجا را از زندگی خود با دوست داشتن خود حذف کنیم .

همیشه نا ملایمات بد نیست

ناملایمات ، موثرترین آموزگار زندگی است . هنگام بروز مشکلات باید شاد و شکرگزار باشیم ، نه از این جهت که رنج بردن خوب است ، بلکه خاطر پیامدهای خوبی که دارد .

حتماً بخوانید : چگونه در زندگی موفق باشیم ؟

درس گرفتن از ناملایمات باعث می شود ، هیچ موانعی در زندگی نتواند بر ما غلبه کند و آن زمانی است که ما می توانیم کسب افتخار کنیم و از رنجی که در زمان های سختی کشیده ایم ، خشنود باشیم .

زندگی بالا و پایین دارد ، آن فردی موفق می شود که از پایین زندگی لذت ببرد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.