بررسی خودروی لوکس مازراتی کواتروپورتهزمان مطالعه : ۳ دقیقه

مازراتی کواتروپورته

با ورود خودروهای لوکس آلمانی به ایران دیگر وقت آن رسیده بود که خودروهای لوکس ایتالیایی را در جمع خودروهای لوکس و گران قیمت ایران داشته باشیم . استارت این کار توسط یک شرکت تولید کننده اقلام ساختمانی به نام آرتا خورد و از آن روز به بعد شاهد ماشین های نیزه دار ایتالیایی در خیابان آن ها کشورمان شدیم . مازراتی کواتروپورته یکی از آن خودروهای لوکس و اسپرت نیزه دار ایتالیایی بود که توانست در ایران مشتری خوبی را جذب خود کند .

در ادامه تیم خودرویی تکامگ یک سدان لوکس و اسپرت ایتالیایی را مورد بررسی قرار داده است و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

مازراتی
مازراتی

طراحی ظاهری

حرف از خودروهای لوکس و اسپرت بازار جهانی خودرو است ، پس ما با خودرویی با طراحی ظاهری بسیار جذاب سر و کار داریم . مازراتی کواتروپورته همان خودرویی بود که هر نسل آن توانست جزء خودروهای لوکس دنیا شود و در کلکسیون ماشین های لوکس افراد مشهور دنیا قرار گیرد .

حتماً بخوانید : بنز S 500 یک قصر متحرک

ما امروز در مورد نسل پنجم این خودرو صحبت می کنیم که در ایران در سه تیپ معمولی ، اسپرت و GTS وارد شد که همه ی نسخه های آن مشابه یکدیگر هستند . همیشه در خودروهای مازراتی شاهد جلو پهجره بزرگ بیضی شکل و چراغ های تیز و خشن بوده ایم و می شود گفت همین سبک طراحی این خودرو باعث شده که در دنیا طرفداران زیادی را برای خود جذب کند .

باید گفت طراحی ظاهری این خودرو بسیار زیبا است و می توان به راحتی این خودرو را جزء خودروهای لوکس و اسپرت دنیا نامید .

مازراتی
مازراتی

امکانات رفاهیمازراتی کواتروپورته

موضوعی که باعث می شود آلمانی های رقیب از مازراتی کواتروپورته سبقت بگیرند ، امکانات رفاهی است . با اینکه نام خودروی لوکس برای این خودرو انتخاب خوبی بوده است ولی امکانات رفاهی آن هیچ بویی از خودروهای لوکس نبرده است و شاهد آپشن های متنوعی در این خودرو نیستیم .

گرمکن و سر کن صندلی ، صندلی برقی ۱۴ حالته ، ماساژور صندلی و سیستم صوتی BOSE از امکانات رفاهی کابردی این خودرو محسوب می شود .

مازراتی
مازراتی

کابین

همیشه گفته شده است که هیچ صدایی ، صدای مازراتی نمی شود . پس شما در مازراتی کواتروپورته از یک سمفونی بسیار گوش نواز بر خوردار هستید که می تواند هر فردی را در هر سن و جنسیتی مورد توجه خود قرار دهد .

حتماً بخوانید : پورشه پانامرا یک سدان خانوادگی لوکس اسپرت

قدرت موتور و کنترل پایداری این خودرو می تواند سواری بسیار عالی را برای سر نشینان این خودرو به همراه داشته باشد . موردی که باعث می شود کمی رانندگی با این خودرو را از جذابیت بی اندازد ، تکان های داخل کابین است . البته باید بگوییم که هیچ خودروی اسپرتی دور از تکان های داخل کابین نیست.

مازراتی
مازراتی
حتماً بخوانید : بررسی بی ام و سری ۷

رقیب

بنز S500 ، بی ام و سری ۷  و پورشه پانامرا از رقبای این خودرو محسوب می شوند . اگر بخواهیم بهترین انتخاب را بین خودروها داشته باشیم ، باید بی ام و سری ۷ را انتخاب کنیم . زیرا این خودرو هم از نظر امکانات رفاهی و هم از نظر خدمات پس از فروش از تمامی خودروها در شرایط بسیار بهتری قرار دارد.

مازراتی
مازراتی

ارزش خرید

هزینه نگهداری بسیار بالا ، نبود نمایندگی معتبر ، قدیمی بودن خودرو و شرایط بهتر رقبا باعث شده این خودرو از ارزش خرید بالایی بر خوردار نباشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.