چگونه از کرونا در امان بمانیم؟زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پیشگیری از بیماری کرونا

بیایید قول بدهیم با هم دست ندهیم تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنیم. بیایید زمانی که بیرون می رویم ماسک بزنیم. بیایید تا جایی که امکان دارد خود را از تجمع ها دور کنیم. بیایید مدام دست های خود را ضد عفونی کنیم. بیاییم ماسک های صورت خود را مدام عوض کنیم. در آخر هم باید بگوییم که بیایید دلمان به پرستاران و پزشکان محترم بسوزند.

پیشگیری از بیماری کرونامهمترین راه پیشگیری از بیماری کرونا

مهمترین راه پیشگیری از بیماری کرونا شستن مکرر دست ها است و تا جایی که می توانید از دست از به اشیاء بیرون از خانه خودداری کنید. باید به این نکته بدیهی اشاره کرد که از دست زدن به دهان، صورت و مو خود خودداری کنید . شاید بعضی ها می گویند ما در خیابان و یا محل کار خود دسترسی زیاد به سرویس بهداشتی نداریم که دستانمان را شستوشو دهیم برای رفع این مشکل می توانید از پد های الکل و اسپری های ضدعونی کننده استفاده کنید. یکی از مهم ترین کارهای پیشگیری از بیماری کرونا، ماسک زدن است، افرادی که در بیرون و مکان ها تجمع هستند حتماً از ماسک استفاده کنند تا دچار بیماری کرونا نشوند.

حتماً بخوانید: فرق علائم کرونا با سرماخوردگی و آنفلوآنزا

خوردن مواد غذایی در بیرون از خانه

تا جایی که می توانید از غذا یا هر چیز دیگر مانند شیرینی، قهوه، نوشیدنی در رستوران ها و کافی شاپ ها و … هرچیز مرتبط به این موارد پرهیز کنید. یک توصیه به افرادی که به قهوه خانه می روند: خواهش می کنیم از رفتن به قهوه خانه پرهیز کنید و اصلاً به هیچ عنوان نروید تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود.

خرید نان از نانوایی

هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد زیرا حرارتی که برای پخت نان صرف می شود باعث از بین رفتن میکروب ها می شود. فقط باید به این نکته توجه کنید که نگذارید نانی که خریداری کرده اید به دست افراد دیگر تماس بر قرار کند و از گذاشتن نان بر روی اشیاء مختلف بسیار پرهیز کنید.

از چه نوع مواد غذایی بیشتر استفاده کنیم

این سوال شاید برای خیلی از افراد پیش بیاید که (از چه نوع مواد غذایی بیشتر استفاده کنیم؟) در جواب این سوال باید گفت افراد به زندگی عادی خود ادامه دهند و لازم نیست حتماً در غذاهای خود تغییری ایجاد کنند همین که مواد غذایی کافی بخورنند و استراحت کافی داشته باشند کفایت می کند.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی

تا جایی که می توانید از استفاده از وسایل نقلیه پرهیز کنید. اگر مقدور است مسافتی را که می خواهید با وسیله نقلیه طی کنید اگر کوتاه است پیاده سفر کنید. باید به این نکته اشاره کرد که شهرداری تمامی وسایل نقلیه را ضدعفونی می کند.

رفتن به آرایشگاه

از رفتن به آرایشگاه لطفاً پرهیز کنید بخصوص خانم های محترم تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود.

نکته بسیار جالب

شاید شمایی که دارید این مطلب را می خوانید کرونا داشته اید و الان خوب شده اید و خودتان خبر نداشته اید زیرا ۸۰ درصد این بیماری نشانه ای ندارد. پس مطمئن باشید که هر فردی در این جامعه می توانید ناقل این ویروس باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.