طرز تهیه ترشی بادمجانزمان مطالعه : ۲ دقیقه

ترشی بادمجان

در دنیای ترشی های تبریزی ترشی بادمجان بسیار طرفدار دارد و بسیاری از مردمان شهرهای دیگر با طعم و عطر آن خاطره های زیادی دارند. می شود گفت یکی از ترشی های پر طرفدار در بین مردم ترشی بادمجان است و در اکثر مواقع این ترشی در کنار وعده های غذایی آن ها سرو می شود.

تیم آشپزی و تغذیه تکامگ امروز قصد دارد طرز تهیه یک ترشی بسیار خوشمزه را به شما آموزش دهد و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

مواد لازم

۱۰ عدد بادمجان

سرکه انگور خانگی

۲ الی ۳ عدد سیر متوسط

۲ قاشق غذاخوری نعناع خشک پودر شده

۱ قاشق غذاخوری زردچوبه

نمک به اندازه کافی

فلفل سیاه به اندازه کافی

توجه : بادمجان هایی که برای ترشی بادمجان انتخاب می کنید ، باید در سایز های کوچک باشد، که هم پخت آن ها خوب صورت گیرد و هم برای سرو کردن در کنار غذا مدل خوبی داشته باشد.

حتماً بخوانید : طرز تهیه ترشی هفت بیجار

مرحله اول

سر بادمجان ها را برش داده و یک برش در وسط و پهلوی بادمجان ها ایجاد کنید و بعد در قابلمه ی آب بریزید و آن را نیم ساعت بر روی شعله ی گاز بگذارید و اجازه دهید بپزد. باید توجه کنید که بادمجان ها درسته بپزند و لِه نشوند و بعد از آنکه با چنگال اطمینان پیدا کردید که بادمجان ها به خوبی پخته شده ، آن ها را در آبکش قرار دهید تا سرد شوند.

ترشی بادمجان

مرحله دوم

سیرها را بعد از پاک کردن و شستن لِه کنید و مقداری نعناع خشک پودر شده، زردچوبه، فلفل سیاه و نمک به آن اضافه کنید و بعد از مخلوط کردن با قاشق کوچکی به آرامی قسمتی را که قبلاً در بادمجان ها برش ایجاد کرده بودید را پر کنید و توجه داشته باشید که مواد مخلوط از بادمجان بیرون نیاید.

مرحله سوم

در مرحله آخر بادمجان ها را به صورت مرتب در ظرف ترشی می چینیم و سرکه را به آن آضافه می کنید و در ظرف را محکم می بندیم.

حال ترشی بادمجان شما بعد از یک هفته آماده میل کردن است و شما می توانید در کنار غذاهای خود از آن به عنوان یک ترشی خوشمزه استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.