خواص عجیب گلابزمان مطالعه : ۳ دقیقه

از دیرباز تا امروز اکثر مردم به خصوص خانم ها به دنبال جوانی پوست صورت خود هستند . با اینکه امروزه صنعت لوازم آرایشی و مراقبتی پوست پیشرفت بسیاری کرده است ، ولی اکثر خانم ها به دنبال مواد مراقبتی طبیعی پوست هستند و همیشه سعی بر این دارند تا جایی که امکان دارد از اقلام طبیعی استفاده کنند . یکی از اقلام مراقبتی طبیعی پوست گلاب است ، که امروزه در بسیاری از خانه ها یافت می شود .

در دنیای امروزه رسیدگی به پوست صورت خود نشان از شخصیت آن فرد را دارد و می توان گفت چهره انسان ها نشان از درون آن ها دارد . پس یکی از عواملی که باعث می شود شخصیت درونی زیبای شما به دیگران معرفی شود ، چهره شما است .

حال برای اینکه بتوانید چهره زیبای خود را جوان تر و زیباتر نشان دهید ، باید اقلام مراقبتی طبیعی مانند گلاب برای پوست صورت خود استفاده کنید . در ادامه مطلب شما را از فواید گلاب بر روی پوست صورت آشنا خواهیم کرد و امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید واقع شود .

جوانسازی پوست صورت
جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست صورت

یکی از خواص این گیاه با ارزش برای پوست صورت جوانسازی است و می شود از آن به عنوان یک بوتاکس طبیعی یاد کرد . گلاب می تواند چین و چروک پوست صورت ترمیم کند و منافذ پوستی را سفت کند .

شما می توانید از گلاب به عنوان یک تونر طبیعی استفاده کنید و بعد از استحمام پوست صورت خود را به مقداری گلاب آغشته کنید ، این عمل باعث آبرسان پوست صورت و جوانسازی آن می شود .

حتماً بخوانید : خواص گلاب بر روی پوست صورت

کمک به بهبود زخم و سوختگی

گلاب به عنوان یک ماده ضد باکتری و انتی اکسیدان می تواند زخم و سوختگی را بهبود ببخشد . محققان به نتایجی دست یافته اند که استنشاق بوی گلاب می تواند در تسکین درد سوختگی کمک بسیار زیادی به انسان ها کند .

حتماً بخوانید : زعفران یک گیاه با ارزش در طب سنتی

درمان آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی یکی از شایع ترین مواردی است که در تمامی فصول سال پوست انسان ها را تهدید می کند . گلاب به دلیل وجود ویتامین C و آنتی اکسیدان در خود می تواند تا حد زیادی به آفتاب سوختگی بهبود ببخشد و پوست شما را ترمیم کند .

شما می توانید مقداری گلاب را با برگ چای هندی ترکیب کنید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید تا پوست صورت شما ترمیم شود .

درمان گلو درد
درمان گلو درد
حتماً بخوانید : زنجبیل یک گیاه پر خاصیت

درمان گلو درد

در طب سنتی اشاره های زیادی به تسکین گلو درد با گلاب شده است و می شود گلاب را داروی درمان گلو درد دانست .

درمان استرس و سر درد
درمان استرس و سر درد

درمان استرس و سر درد

به تازگی محققان به نتایجی دست یافته اند که بخور گلاب می تواند سردرد و استرس را تا حدی در انسان ها درمان کند ، البته باید بگوییم که این تحقیقات ابتدایی بوده است و نمی شود گفت که این تحقیقات کاملاً درست بوده است .

سیاهی دور چشم
سیاهی دور چشم

درمان تیرگی دور چشم

گلاب می تواند پوست دور چشم را نرم کند و از پف آن کاهش دهد . اگر شما دور چشمانتان سیاهی دارید ، می توانید از گلاب برای از بین بردن سیاهی دور چشمان خود از آن استفاده کنید .

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.