بی ام و ایکس ۴ یک کراس اوور آلمانیزمان مطالعه : ۴ دقیقه

کمپانی بی ام و زمانی که خودروی ایکس ۶ را رونمایی کرد ، شاهد طرفداران زیادی در زمینه خودروهای کراس اوور کمپانی خود شد و بعد از آن تصمیم گرفت خودرویی ارزان قیمت تر از نسخه ی ایکس ۶ را وارد بازار خودرویی جهان کند . بی ام و ایکس ۴ همان خودرویی بود که بی ام و در سال ۲۰۱۴ آن را وارد بازار خودروهای کراس اوور آلمانی کرد و با یک هجم بزرگی از طرفدار خودرهای کراس اوور اسپرت روبرو شد .

البته باید گفت بی ام و ایکس ۴ در ایران همانند دیگر جاهای دنیا طرفداران زیادی دارد و می توان این خودرو را جزء خودروهای پر فروش شرکت پرشیا خودرو دانست .

تیم خودرویی تکامگ امروز قصد دارد خودرویی را بررسی کند ، که در دنیای خودروهای کراس اوور آلمانی حرفی برای گفتن دارد .

BMW X4
BMW X4

طراحی بدنه بی ام و X4

همه ی ما احساسی که نسبت به بی ام و ایکس ۴ داریم ، این است که این خودرو کوچک شده ی بی ام و ایکس ۶ است . ولی در واقعیت در ساخت X4 از پلت فرم ایکس ۳ کمک گرفته شده است و می توان گفت این دو خودرو شباهت بسیار زیادی با هم دارند .

حتماً بخوانید : بی ام و ۵۲۸ یک سدان معروف از کمپانی BMW

در اصطلاح ایرانی به ایکس ۴ بچه کرگدن می گویند و به بزرگتر آن یعنی X6 کرگدن می گویند . حال این اصطلاح ها به دلیل ابعاد و حجمی که خودروهای دارند به وجود آمده است و می توان گفت تا حدی نامی خوبی را بر این خودرو گذاشته اند .

بی ام و همیشه در طراحی خود از یک فرم خشن و اسپرت پیروی می کند و می توان این موضوع را به خوبی در طراحی بی ام و ایکس ۴ متوجه شد .

اگر بخواهیم X4 را از نظر طراحی بررسی کنیم ، باید بگوییم طراحی بدنه آن فوق العاده زیبا است و می توان آن را جزء خودروهای کراس اوور جذاب دنیا دانست .

BMW X4
BMW X4
حتماً بخوانید : بی ام و سری ۴ یک خودرو جذاب آلمانی

امکانات رفاهی ایکس ۴

ایکس ۴ از نظر امکانات رفاهی در رتبه ی خوبی در دنیا قرار دارد و اگر شما به دنبال خودرویی آپشنال در بازار خودرویی ایران هستید ، بی ام و X4 بهترین گزینه برای شما است . البته باید بگوییم که ایکس ۴ با تیپ های مختلفی وارد ایران شد و موضوع آپشنال عموماً در نسخه فول این خودرو صدق می کند .

BMW X4
BMW X4
حتماً بخوانید : پورشه ماکان یک کراس اوور جذاب آلمانی

کابین بی ام و ایکس ۴

تا اینجای مطلب شما فقط از خوبی های X4 خوانده اید . از اینجا به بعد باید بگوییم که شاید مواردی را مطالعه کنید که شما کمی در خرید این خودرو دلسرد کند .

فضای کم پای عقب ، ارتفاع کم سقف عقب ، دید نسبتاً بد در حین رانندگی ، تکان های عرضی بیش از حد در حین رانندگی و خشکی بسیار زیاد خودرو از مواردی است که شما را کمی در خرید این خودرو اذیت می کند .

موتور این خودرو همانند دیگر محصولات کمپانی بی ام و یکی است و می تواند به شما یک شتاب خوب در حین رانندگی بدهد . البته این شتاب برای این حجم از خودرو بسیار عالی است و کمی می تواند شما را امیدوار به خرید این خودرو کند.

ایکس ۴ دارای یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ ۸ دنده است ، که می تواند صفر تا صد را در مدت ۶.۴ ثانیه طی کند . واقعاً این اعداد برای چنین خودرویی عالی است .

BMW X4
BMW X4
حتماً بخوانید : لکسوس  Nx یک کراس اوور لوکس در بازار خودرو ایران

رقیب

پورشه ماکان و لکسوس NX از رقیبان این خودرو هستند . باید گفت کمی انتخاب به دلیل هزینه ای که می خواهید بکنید سخت است و نمی شود گفت شرایط کدام خودرو برای شما بهتر است . بهتر بررسی رقیبان این دو خودرو را در سایت خودمان مطالعه کنید ، تا شاید شما در بین این سه خودرو بتوانید خودروی مناسب خود را انتخاب کنید .

BMW X4
BMW X4
حتماً بخوانید : بنز کلاس E یک سدان لوکس از کمپانی آلمانی

ارزش خرید

بی ام و از شرایط وجود نمایندگی در ایران در وضیعت خوبی قرار دارد ، پس مطمئن باشید شما در تامین قطعات این خودرو دچار مشکل نخواهید شد . از سوی دیگر این خودرو از بازار خرید و فروش خوبی در ایران بر خوردار است و برای شما هنگام خرید و فروش این خودرو مشکل خاصی پیش نمی آید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.