سیتروئن C3 یک هاچ بک درون شهریزمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکی دیگر از خودروهای فرانسوی که در ایران مونتاژ شد سیتروئن C3 بود . ولی حال که این مطلب را برای شما می نویسیم دیگر خبر از همکاری سیتروئن با ایران نیست و فقط این خودرو به تعداد ۲۰۰۰ دستگاه در ایران تولید شد .

خودروسازی فرانسه سال های زیادی است که با ایران همکاری دارد و می شود گفت خودروهای خوبی را به ایران عرضه کرده است ، ولی با وجود تحریم ها دیگر خودروسازهای فرانسوی با ایران همکاری نمی کنند و از وجود خودروهای جذاب فرانسوی در بازار خودروی ایران محروم هستیم .

سیتروئن
سیتروئن

طراحی ظاهری سیتروئن C3

یک نکته جالب در مونتاژ این خودرو این است که شما در انتخاب رنگ بدنهC3  فقط یک رنگ سفید و سقف قرمز شامل حالتان می شود و دیگر هیچ انتخاب رنگی در ایران خودرو ندارید . اگر از رنگ این خودرو گذر کنیم می رسیم به طراحی بدنه ی خاص آن که برای خود ، مشتریان خاص خود را به همراه دارد .

باید گفت در نگاه اول به این خودرو به یاد رقیب سیتروئن ، دی اس ۳ می افتید که می شود گفت این خودرو تشابهات بسیاری به خصوص از نظر طراحی عقب خودرو دارد .

حتماً بخوانید : فولکس واگن گلف GTi یک خودرو جذاب آلمانی

طراحی بدنه این خودرو کمی عام پسند نیست و برای خود مشتریان خاصی دارد و می شود گفت باید بیشتر به سلیقه ی خود  در انتخاب بدنه رجوع کنیم .

سیتروئن
سیتروئن
حتماً بخوانید : مزدا ۳ نیو یک خودروی مونتاژی جذاب در ایران

امکانات رفاهی

سیتروئن C3  که در ایران موجود است جزء نسخه لو آپشن است و ما به علت مسائل تحریم نمی توانیم از تمامی امکانات این خودرو استفاده کنیم . اگر بخواهیم C3  را به عنوان یک ماشین درون شهری نگاه کنیم ، باید بگوییم که خودرویی با امکانات رفاهی مناسبی است .

سیتروئن
سیتروئن

کابین سیتروئن C3

یک رانندگی بسیار جذاب و سواری فوق العاده را در این خودرو می توانید تجربه کنید و باید گفت کابین این خودرو در مقایسه با کابین خودروهای رقیب بسیار فوق العاده است ‌. نداشتن تکان های بیش از حد و مرغوبیت متریال استفاده شده در کابین می تواند این خودرو را برای مشتریانی که خریداری می کنند بسیار جذاب کند .

حتماً بخوانید : پژو ۲۰۰۸ یک خودروی مونتاژی فرانسوی

رقیب های سیتروئن C3

هیوندای i20  ، پژو ۲۰۰۸ و دی اس ۳ رقیبان اصلی این خودرو محسوب می شود . به جز خودروی دی اس بقیه ی خودروهای رقیب همانند سیتروئن مونتاژی هستند و از یک پلت فرم و امکانات رفاهی یکسان بر خوردار هستند . می شود گفت هیوندایi20  انتخاب بهتری نسبت به سیتروئن است ، زیرا نبود نمایندگی مناسب سیتروئن در ایران می تواند برای مشتریان این خودرو مشکل ساز باشد .

سیتروئن
سیتروئن

ارزش خرید

اگر به دنبال یک خودروی درون شهری هستید بهتر است از خودروهای دیگر بازار ایران استفاده کنید ، زیرا تولید محدود این خودرو و نبود نمایندگی می تواند برای شما مشکل ساز باشد و نبود بازار دست دوم خوب برای این خودرو کمی خرید و فروش این خودرو را دشوار می کند .

 با وجود اینکه سیتروئن C3  جزء خودروهای جذاب دنیا محسوب می شود و همه کسانی که این خودرو را دارند راضی هستند این خودرو در ایران به علت تحریم ها نمی تواند برای شما مردم ایران خودرویی خوب محسوب شود و شما از داشتن چنین خودرویی راضی نگه دارد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.