مزدا ۳ نیو یک خودروی مونتاژی جذاب در ایرانزمان مطالعه : ۳ دقیقه

مزدا ۳ نیو در سال ۱۳۸۸ کار خود را در شرکت سایپا آغاز کرد و تا به امروز این خودرو در مجموعه سایپا مونتاژ می شود و مشتریان زیادی را برای خود کسب کرده است . بسیاری از ما مزدا را به خاطر چهره جذاب و آپشن های نبستاً خوب خریداری می کنیم و می شود گفت این خودرو در طی سال هایی که در ایران مونتاژ شده است جزء خودروهایی است که مشتریان آن از خریداری آن راضی بوده اند و سالینان زیادی را با آن گذرا کرده اند .

مزدا
مزدا
حتماً بخوانید : هیوندای سوناتا هیبرید یک سدان به صرفه

طراحی ظاهری

بعد از گذشت چند سال از طراحی مزدا ۳ نیو هنوز این خودرو از نظر طراحی بدنه جزوه خودروهای بروز است و می شود گفت با خودروهای کره ای که طی چند سال گذشته وارد ایران شده اند رقابت می کند .

جلو پنجره کشیده و چراغ های مثلثی این خودرو را بسیار جذاب و یک چهره نسبتاً اسپرت به آن داده است . این سبک طراحی می تواند جوابگوی خوبی برای چند نسل متفاوت باشد و جزء ماشین هایی است که برای هر سنی جذابیت خاص خود را دارد .

حتماً بخوانید : آلفارومئو جولیتا یک هاچ بک ایتالیایی پر سرعت

امکانات رفاهی مزدا ۳ نیو

یکی از دلایل اینکه که این ماشین بین مردم محبوب است ، داشتن امکانات رفاهی نسبتاً خوب است . البته امکانات رفاهی مزدا ۳ نسبت به شروع سال تولید آن قالب تحسین است و اگر بخواهیم کمی این خودرو را با نسل فعلی آن که در ایران وارد نشد مقایسه کنیم به تفاوت های زیادی بر خورد خواهیم کرد .

در کل امکانات رفاهی این خودرو در بین رقبای خود بسیار خوب است و می شود این خودرو را با ماشین های کره ای که قیمت نسبتاً بالاتری نسبت به مزدا ۳ نیو دارند مقایسه کرد .

مزدا
مزدا

کابین مزدا ۳

شما با یک سدان جمع و جور سر و کار دارید و مطمئن باشید که شما در کابین این سبک خودروها از ردیف پای عقب خوبی بر خوردار نیستید و اگر شما جزء خانواده هایی باشید که از نظر قدی بلند هستید ، این خودرو می تواند برای خانواده شما نا مناسب باشد .

صندلی های این خودرو کمی سفت است ولی یک مزیت خوبی که دارد ، شما در خود جمع می کند و اجازه تکان های بیش از حد را به شما نمی دهد .

با اینکه این خودرو مونتاژ داخل است ، اما از متریال نسبتاً خوبی در کابین آن به کار برده شده است و می شود گفت کیفیت متریال این خودرو از بسیاری از خودروهای وارداتی بهتر است .

مزدا
مزدا
حتماً بخوانید : کیا اپتیما یک سدان برای چند نسل متفاوت

رقبای مزدا ۳ نیو

کیا سراتو وارداتی و مونتاژی ، هیوندای النترا ، تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر از رقبای این خودرو محسوب می شوند . اگر بخواهیم خودرویی را بین این ها انتخاب کنیم باید بیشتر از مسئله سلیقه ی خود استفاده کنیم ، زیرا همه ی این خودروها در یک سبک هستند و با هم تفاوت های نسبتاً کمی را دارند .

مزدا
مزدا
حتماً بخوانید : پژو ۵۰۸ گران ترین خودرو کمپانی پژو در ایران

ارزش خرید

این خودرو طی چند سال گذشته روند افزایش قیمت زیادی داشته است و می شود گفت جزء خودروهایی است که امروزه از آن به عنوان سرمایه گذاری در خودرو استفاده می کنند . ولی اگر بخواهیم از نظر خودرویی به مزدا ۳ نگاه کنیم باید بگوییم این خودرو هنوز یک ماشین نسبتاً خوب در بازار خودرویی ایران است .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.