کشور فنلاند خوشحال ترین کشور دنیازمان مطالعه : ۳ دقیقه

کشور فنلاند
کشور فنلاند

تحصیل رایگان

بچه ها از زمانی که پا به تحصیلات می گذارند و تا زمانی که تحصیلات خود را در هر مقطعی در دانشگاه تمام کنند می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و از امکانات آموزشی که کشور فنلاند برای آن ها راه اندازی کرده است استفاده کنند .

کشور فنلاند
کشور فنلاند
حتماً بخوانید : اقلیم سرد کوهستانی چگونه است ؟

شاد ترین کشور

مردمان فنلاند به طور ذاتی درونگرا هستند و سعی بر این دارند غم و غصه ی خود را در دل خود رفع کنند و به دیگران بازگو نکنند . ولی نکته جالب اینجاست که چرا مردمان آن شاد ترین افراد دنیا هستند ؟ دلیل این موضوع این است که در این کشور رفاه کاملی از نظر آزادی های فردی و حمایت در زندگی را از سمت کشور خود تجربه می کند .

کشور فنلاند
کشور فنلاند

اینترنت

فنلاند اولین کشوری در جهان بوده که اینترنت را برای شهروندان خود یک حقوق اجتماعی تصویب کرده است و بر این موضوع بسیار تاکید دارد .

کشور فنلاند
کشور فنلاند

آب نوشیدنی

آب نوشیدنی فنلاندی ها از دریاچه های کشورشان تامین می شود و نکته جالب این است که این آب احتیاجی به تصفیه ندارد و می شود آن را بدون تصفیه بنوشید . اگر شما قصد دارید در رستوران های این کشور آب بنوشید می توانید بدون پرداخت پولی اقدام به این کار کنید .

کشور فنلاند
کشور فنلاند
حتماً بخوانید : اقلیم گرم و مرطوب چگونه است؟

طبیعت

بیش از ۷۰ درصد کشور فنلاند را جنگل و طبیعت سبز تشکیل داده است . پس این موضوع باعث شده است اکثر مردمان این کشور بیشتر زمان خود را در طبیعت صرف کنند و خود این موضوع باعث شده مردمان این کشور آرامش خاصی دارند و آن ها را استرس های زندگی دور کرده است .

کشور فنلاند
کشور فنلاند

وضیعت فرزندان

در این کشور از هنگامی که بچه ها به دنیا می آیند تا زمان ۱۷ سالگی آن ها ماهی ۱۰۰ یورو به والدین این فرزندان می دهند تا برای فرزند خود پس انداز کنند تا در آینده نگران هزینه های فرزند خود نباشند . این موضوع باعث شده که فرزند آوری برای زوجین مشکل نباشد و هیچ نگرانی برای آینده فرزند خود نداشته باشند .

کشور فنلاند
کشور فنلاند

کشور جوان

اگر به موضوع فرزند آوری در فنلاند توجه داشته باشید متوجه می شوید که مردمان این کشور جوان هستند و آمار سن بالا در این کشور پایین است . موضوع جوانی در سران این کشور هم نفوذ کرده و پیر ترین مسئول این کشور ۳۴ سال سن دارد که نسخت وزیر این کشور است . یک نکته جالب این است که تمامی سران قوه این کشور خانم هستند .

کشور فنلاند
فنلاند

بستنی

شاید فکر کنید که فنلاند به دلیل اینکه کشور سرد سیر است ، پس خوردن بستنی در این کشور رواج ندارد . ولی کاملاً در اشتباه هستید زیرا مردمان این کشور از بستنی خورهای حرفه ای هستند و در سال مقدار زیادی بستنی می خورند . اگر به این کشور سفر کردید حتماً از بستنی های این کشور میل فرمایید ‌.

کشور فنلاند
فنلاند

تابستان

این کشور تابستان های کوتاهی دارد ، ولی بر خلاف تصور شما که باید تابستان های خنک داشته باشد ، این طور نیست و تابستان های گرمی دارد و مردمان آن برای فرار از این گرما  به روستاهای اطراف می روند و تعطیلات خود را در آن جا می گذرانند .

کشور فنلاند
فنلاند

تحصیلات

تحصیل در این کشور بسیار اهمیت دارد و اکثر اهالی این کشور دارای تحصیلات دانشگاهی هستند . این موضوع باعث شده که مردمان این کشور به مطالعه علاقه مند باشند .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.