کفش پاشنه بلند؛ عارضه ای بزرگ برای خانم هازمان مطالعه : ۳ دقیقه

عوارض کفش پاشنه بلند

امروزه در دنیای مد خانم ها کفش های پاشنه بلند بسیار مورد توجه است و اکثر خانم هایی که به دنبال مد و زیبایی هستند از این نوع کفش ها به صورت مداوم استفاده می کنند. دلیل استفاده از این نوع کفش ها این است که پای خانم ها کوچک و زیبا نشان داده می شود و به نوعی می شود گفت پاها در کفش های پاشنه بلند به زیبا ترین شکل خود نمایش داده می شوند.

حال استفاده از این زیبایی برای خانم ها امروزه مشکلاتی زیادی به وجود آورده است. مشکلاتی جبران ناپذیری که امروزه بسیاری از خانم ها درگیر آن هستند. اگر بخواهیم به تعدادی از این مشکلات اشاره کنیم کمر درد، خار پاشنه، کوتاه شدن تاندون آشیل، درد زانو ها و … بسیاری از این نوع مشکلات که با پوشیدن این سبک از کفش ها برای خانم ها به وجود می آید، می تواند مثال های خوبی باشد.

عوارض کفش پاشنه بلند
عوارض کفش پاشنه بلند

درد زانوها بر اثر پوشیدن کفش پاشنه دار

اگر هنگامی که کفش پاشنه بلند به پا می کنید به شرایط زانو ها و لگن خود توجه کنید، متوجه می شود بیشتر وزن بدن شما بر روی زانوهای شما می افتد و هنگامی که شما راه می رود سعی بر این دارید که لگن خود را به سمت جلو هدایت کنید تا راحت حرکت کنید، این امر در داز مدت باعث درد عضلانی زانو ها و لگن شما می شود.

عوارض کفش پاشنه بلند

حتماً بخوانید: علت بوی بد پا چیست؟

کمر درد به خاطر کفش پاشنه بلند

هنگامی که شما کفش پاشنه بلند به پا دارید، در فرم بدنی شما تغییراتی ایجاد می شود. یکی از این تغییرات جلو آمدن لگن شما هنگام راه رفتن است. این امر باعث می شود فشار بسیار زیادی را شما به مهره های کمر خود وارد کنید و در طول داز مدت کمر دردهای طاقت فرسایی را در زندگی خود تجربه کنید.

عوارض کفش پاشنه بلند

عفونت ناخن ها

حالت کفش های پاشنه بلند به صورتی است که انگشتان پای شما در جلوی کفش جمع می شوند و به یکدیگر فشار وارد می کنند. در این مواقع ناخن های شما به داخل پوست نفوذ می کنند و باعث می شوند شما دچار عفونت ناخن شوید.

حتماً بخوانید : ناخن زیبا و سلامت یک آرزو برای تمامی خانم ها

خار پاشنه

در قسمت پاشنه پا رباط هایی وجود دارد که به استخوان شما متصل شده اند. هنگامی که شما کفش پاشنه بلند را به پا می کنید این قسمت از پا را در فشار می گذارید و این تنگی جا برای پاشنه پا باعث می شود به تاندون های آشیل شما فشار وارد شود؛ که در نهایت شما دچار مشکلی چون خار پاشنه می شوید.

کوتاه شدن تاندون آشیل

یکی دیگر از مضرات این نوع کفش ها تحمیل فشار بر تاندون های آشیل پا است که این موضوع به غیر از ایجاد خار پاشنه، ساق پای شما را هم کوتاه می کند.

عوارض کفش پاشنه بلند
عوارض کفش پاشنه بلند

مشکلات واریسی

حتماً هنگامی که از کفش پاشنه بلند استفاده می کنید متوجه این شدید که تمام پای شما در فشار است. این فشار باعث می شود جریان خون در رگ های پای شما کاهش پیدا کند و خون کمی به وریدهای پای شما منتقل شود؛ که این موضوع باعث ایجاد واریس در پاهای شما می شود.

حتماً بخوانید: با چند روش خانگی خشکی و ترک پای خود را درمان کنید

انگشت چکشی

مطمئماً خانم ها دوست دارند پاهای زیبایی داشته باشند ولی با پوشیدن کفش پاشنه بلند از این زیبایی دور می شوند. اصطلاح انگشت چکشی را حتماً شنیده اید. انگشت چکشی به انگشت هایی می گویند که از حالت طبیعی خود خارج شده اند و یک حالت استخوانی بد فرم را به خود گرفته اند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.