زندگی کردن زیباست اگر راه خوشبختی را بدانیدزمان مطالعه : ۳ دقیقه

زندگی
زندگی
حتماً بخوانید : زندگی همانند یک سناریو

شکست بهترین راه کسب تجربه

شکست بهترین اتفاق زندگی یک فرد است . شاید این جمله برایتان مفهومی نداشته باشد و یا اصلاً آن را قبول نداشته باشید . طبیعت انسان طوری است که تا زمانی که برای او اتفاقی نیفتد ، چیزی را یاد نمی گیرد . همه ی ما در دوران مدرسه دروس ریاضی را مطالعه کرده ایم و در حل مسائل ریاضی به مشکلات زیادی بر خورد کرده ایم ولی با کمی تمرین توانسته ایم آن ها را حل کنیم . زندگی مانند مسائل ریاضی است ، اگر در آن به مشکلی بر خورد کردید تنها راه آن یادگیری و تمرین است و چیز دیگری نمی تواند کمکتان کند .

برای همین هیچ موقع از مشکلات زندگی خود هراس نداشته باشید ، زیرا مشکلات هستند که باعث می شود شما چیزی یاد بگیرید و از تجربیات آن در زندگی آینده خود از آن ها استفاده کنید .

زندگی
زندگی
حتماً بخوانید : زندگی را به کسب درآمد نفروشید

ترس از آینده ای که می رسد

آینده به هر حال می رسد و شما نمی توانید جلودار آن باشید . پس ترس از آن بی فایده است ، برای همین سعی کنید خود را برای مقابله با آن آماده کنید تا اینکه از آن هراس داشته باشید . آینده همیشه زیبا است و این تفکر اشتباه شما است که آینده زشت است و از رسیدن به آن باید جلوگیری کرد .

شاید از همین آینده ای که می ترسید برای شما خوبی های بسیاری داشته باشد . از افراد موفق زیادی شنیدیم که می گفتن زندگی ما در قبل بسیار سخت و دشوار بوده ولی اگر همان سختی و دشواری را تحمل نمی کردیم الان به این مقام والا نمی رسیدم .

باید گفت زندگی بسیار زیبا است زیرا در آن جواب هر سختی و شکست ، پیروزی و امید است . کافی از هر لحظه از آن لذت ببریم حتی در سختی ها زیرا جواب های خوبی از آن خواهیم گرفتم . می شود گفت آینده و زندگی بسیار با معرفت هستند زیرا پاسخ خوبی ها و تلاش ها را با بدی جواب نمی دهند .

زندگی
زندگی
حتماً بخوانید : تجربه داشتن یک زندگی آرام

همه چیز در دسترس ما نیست

همه ی مکان ها و زمان ها در دسترس ما نیست . این ذات و واقعیت این دنیا است . هر چه قدر که شما تلاش کنید نمی توانید مالک هر چیزی که دوست دارید باشید . اگر بخواهیم به طور مثال بگوییم می توانیم بیماری واگیر دار کرونا را مثال بزنیم . امروزه کرونا دارد زمان و مکانی که شما می توانید در آن قرار بگیرید را تعیین می کند و به نوعی شما اختیار دار زمان و شرایط زندگی خود نیستید  .

پس سعی کنید در لحظه شاد باشید و از زمان و مکانی که در اختیار شما است تا جایی که می توانید استفاده کنید ، شاید این روزها که فکر می کنید زشت است در آینده حسرت آن را بخورید و به خود بگویید که چه روزهای قشنگی را از دست داده ام .

زندگی
زندگی
حتماً بخوانید : چگونه شاد باشیم ؟

خوشبختی ساختنی است

خوشبختی اتفاقی نیست ، خوشبختی ساختنی است و کسی جز خود شما نمی تواند آن را بنا کند . سعی کنید این بنای زیبا را با کمترین زیبایی های زندگی خود بسازید . شاید بنای خوشبختی شما در آینده کوچک باشد ولی مهم این است که شما در آن آرامش دارید و از زندگی در آن لذت می برید .

خوشبختی یعنی اینکه می توانید ببینید ، بو کنید ، بشنوید ، ستایش کنید و… بسیاری از این موارد که از نظر بسیاری از ما خوشبختی به حساب نمی آید و خوشبختی را در داشتن یک خانه لوکس یا یک زندگی مرفه می بینیم . کافی است بینایی شما را بگیرند ، آن لحظه است که برای شما بودن در یک خانه ۵۰۰ متری با بودن در یک مکان ۵ متری هیچ فرقی ندارد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.