مشکلات بزرگ خودروهای آلمانیزمان مطالعه : ۴ دقیقه

بنز ، بی ام و ، پورشه و … تمام خودروهای آلمانی موجود در ایران برای خود مشکلاتی دارند که باعث آزار مشتریان این خودروها شده است . مشکلاتی نظیر هزینه نگهداری ، پیشرانه حساس نسبت به بنزین و ..‌. . حال تیم تکامگ برای افرادی که دوستداران ماشین آلمانی هستند مطلبی تهیه کرده است که در هنگام داشتن این نوع خودروها به مشکلات کمی مواجه شوند ‌.

خودروهای آلمانی
خودروهای آلمانی
حتماً بخوانید : کاور و سرامیک بهترین راه برای محافظت از رنگ خودرو

حساسیت پیشرانه بنزین

حساسیت پیشرانه بنزین جزوه مهترین مشکلات خودروهای آلمانی است که باعث آزار مشتریان این خودرو شده است . حال خیلی از افراد این سوال برایشان پیش می آید که چگونه این مشکل را حل کنند ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت حتماً هنگام سوخت گیری از بنزین سوپر استفاده کنید و بعد از هر چند بار سوختگیری از اوکتان های معتبر استفاده کنید .

حال اگر این کار را انجام ندهید باعث می شود خودرو شما آن شتاب همیشگی را نداشته باشد و همیشه خودرو در حال ریپ زدن باشد . یک مشکل بزرگتر این است که اگر به طور مداوم از بنزین بی کیفیت استفاده کنید خودرو شما بعد از کارکرد ۴۰ هزار کیلومتر دچار سوختگی سر سیلندر می شود که هزینه بسیار بالای برای شما به همراه دارد .

خودروهای آلمانی
خودروهای آلمانی

طرز صحیح رفتار با ماشین های دارای توربو

امروزه اکثر خودروهای آلمانی دارای موتور توربو هستند . شاید اسم موتور توربو جذاب باشد ولی اکثر مشکلات ماشین های آلمانی همین موتور توربو است .

طرز صحیح استفاده از این خودروها بسیار حساس است . باید توجه داشته باشید هنگامی که خودرو سرد است و تازه موتور آن روشن شده است نباید دور موتور را بالا ببرید و شتاب بیش از حد به خودرو بدهید و توجه داشته باشید زمانی که موتور شما بسیار داغ است آن را با یک استراحت ۵ الی ۷ دقیقه درجا خاموش کنید تا صدمه ای به توربو شما وارد نشود .

نکته مهمتر استفاده از اوکتان مناسب خودرو شما است که باعث افزایش طول عمر موتور توربو شما می شود .

خودروهای آلمانی
خودروهای آلمانی
حتماً بخوانید : خرید ماشین سالم یک دقدقه بزرگ بین مردم

طرز صحیح رفتار با خودروهای دو کلاجه

شاید نام خودروهای دو کلاجه برای شما کمی ناشناس باشد ولی اگر شما به مشخصات خودروی خود مراجعه کنید متوجه این موضوع می شوید . حال اگر خودرو شما از نوع دو کلاجه باشد باید تدابیری را هنگام رانندگی رعایت کنید تا گیربکس خودرویتان سلامت بماند .

توجه داشته باشید ترافیک یکی از مضر ترین موارد برای این نوع گیربکس ها است . پس سعی کنید هنگام قرار گیری در ترافیک ها خودروی خود را از حالت D خارج کرده یا اگر در حالت D قرار دارد پای خود را با فشار روی ترمز قرار دهید و یا می توانید از دکممه اتو هلد استفاده کنید . البته بعضی از این خودروها دارای سیستم اتو هلد هوشمند هستند که با یک فشار محکم به پدال ترمز فعال می شود و نیازی نیست که شما دکمه ای را فعال کنید .

توجه داشته باشید که هنگامی که در سر بالایی ها قرار دارید حتماً از سیستم اتو هلد استفاده کنید ، زیرا در غیر این صورت فشار بسیار زیادی به گیربکس خودرو تحمیل می کنید .

سرویس های به موقع

خیلی از افراد به دلیل گران قیمت بودن سرویس های این خودروها و یا موضوع سهل انگاری ، سرویس های این خودروها را به تعویق می اندازند که این موضوع صدمات جدی به این خودروها وارد می کند . از همه بدتر این است که دارندگان این خودروهای آلمانی به دلیل بالا بودن هزینه سرویس در نمایندگی ها ماشین های خود را به تعمیرگاه های غیر مجاز می برند که این موضوع بعد از مدتی باعث اتفاقات نا خوشایندی می شود که هزینه های بسیار بالایی را برای صاحبان آن ها به همراه دارد .

خودروهای آلمانی
خودروهای آلمانی
حتماً بخوانید : بی ام و ۵۲۸ یک سدان معروف از کمپانی BMW

خرید خودروهای آلمانی

سعی کنید اگر قصد خرید این نوع خودروها را دارید حتماً به دنبال نسخه های صفر و خشک بروید زیرا خودروهای کارکرده آلمانی دارای هزینه های نگهداری بالایی هستند و از همه مهمتر شما از شرایط نگهداری صاحب قبل خودرو با خبر نیستید و نمی دانید که خودرو چه شرایطی دارد  و این موضوع باعث شده دارندگان خودروهای دست دوم آلمانی از هزینه های بسیار بالا از خودروی خود دلسرد شده اند و دوست دارند هر چه سریعتر از آن خلاص شوند .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.